آرایش صورت سبک های مختلفی دارد. یکی از سبک های محبوب که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است، آرایش به سبک اروپایی است. میکاپ اروپایی مخصوص کسانی است که تمایل دارند چهره ای زیبا، دل نشین و در عین حال طبیعی داشته باشد. میکاپ اروپایی تا حد امکان بر آرایش لایت و طبیعی متمرکز است. این سبک از میکاپ غلیظ نیست؛ اما زیبایی زیادی به چهره افراد می بخشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر، درمورد آرایش اروپایی و ویژگی های مهم آن توضیح خواهیم داد.

آرایش اروپایی چیست؟

میکاپ اروپایی که به آن آرایش لایت نیز گفته می شود، نوعی از آرایش است که چهره را ساده، زیبا و درخشان نشان می دهد. میکاپ اروپایی تا حد امکان بر طبیعی بودن آرایش و ظریف بودن آن تمرکز دارد. البته این بدین معنی نیست که باید از حداقل میکاپ استفاده کنید. بلکه باید ترفند هایی را بیاموزید تا آرایش تا حد امکان ساده، طبیعی و جذاب به نظر برسد.

نکات مهم در رابطه با آرایش اروپایی

European makeup

  • رژیم غذایی مناسب

همان طور که می دانید، رژیم غذایی مناسب تاثیر بسیاری بر سلامت پوست شما دارد. در نتیجه برای داشتن یک آرایش اروپایی زیبا، در درجه اول باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. در رژیم غذایی مناسب باید آب فراوان، فیبر، میوه و سبزیجات و وعده های غذایی مقوی مصرف کنید. همچنین کاهش مصرف قند و چربی از کار هایی است که می توانید برای حفظ سلامت پوست انجام دهید.

هر چه پوست سالم تری داشته باشید، طبیعتا به لوازم آرایش کمتری مانند کرم پودر و پنکیک نیاز خواهید داشت. به همین دلیل توصیه می کنیم برای گرفتن نتیجه بهتر از آرایش اروپایی، ابتدا عادات غذایی خود را بهبود ببخشید.

  • مراقبت از پوست

علاوه بر رژیم غذایی مناسب، باید اقدامات دیگری برای مراقبت از پوست خود انجام دهید. داشتن یک روتین پوستی مناسب باید اولویت اول شما باشد. اکثر خانوم های اروپایی پیش از این که آرایش کنند، روتین پوستی مناسبی را رعایت می کنند. بدیهی است  که آرایش کردن یک پوست شفاف و سالم آسان تر است و نتیجه بهتری دارد.

در روتین پوستی خود می توانید از کرم های آبرسان و یا اسپری های آب استفاده کنید. اسپری های آب التهاب پوست را کاهش می دهند و پوست را برای آرایش آماده می کنند. همچنین در روتین پوستی خود نباید استفاده از کرم های آبرسان را فراموش کنید.

اصول آرایش به سبک اروپایی

European makeup

  1. آرایش چشم

در آرایش چشم به سبک اروپایی، داشتن خط چشم کشیده بسیار رایج است. البته قبل از استفاده از خط چشم کشیده باید از سایه چشم استفاده کنید. رنگ های قهوه ای، دودی و برنز معمولا در سبک اروپایی بیشتر استفاده می شوند؛ زیرا چشم را درشت تر نشان می دهند. همچنین استفاده از مژه مصنوعی و ریمل تاثیر زیادی در زیبایی بیشتر چشم دارد.

نکته ای که لازم است درمورد آرایش اروپایی بدانید این است که تا حد امکان از خط چشم ضخیم استفاده نکنید. خط چشم اروپایی معمولا بسیار نازک است و حالتی طبیعی دارد. می توانید برای گرفتن نتیجه بهتر از خط چشم مویی یا سایه چشم قهوه ای استفاده کنید.

  1. آرایش لب

آرایش لب از مهم ترین قسمت های آرایش اروپایی است. آرایش این قسمت از صورت باید با ظرافت بیشتری انجام شود. سعی کنید سراغ رژلب های حجم دهنده نروید؛ زیرا طبیعی بودن میکاپ را از بین می برد. اگر می خواهید میکاپی ساده داشته باشید، می توانید از رژلب های قرمز و صورتی استفاده کنید. در آرایش به سبک اروپایی برای عروس معمولا از رژلب نود استفاده می شود.

خانم های اروپایی به فیلر، بوتاکس یا عمل لب علاقه ای ندارند و برای برجسته نشان دادن لب ها سعی می کنند که از رژلب قرمز استفاده کنند. رژلب قرمز رژلب محبوبی است که هیچ گاه از مد نمی افتد. البته اگر می خواهید که یک آرایش لایت روزانه داشته باشید، می توانید به جای رژلب قرمز، از تینت لب یا رنگ های سبک تر و ساده تر مانند هلویی یا صورتی استفاده کنید.

  1. فیکس میکاپ

در صورتی که مطمئن شدید آرایش صورت شما به پایان رسیده است، حتما باید در آخر از فیکساتور آرایش نیز استفاده کنید. در واقع این مرحله را می توان مهم ترین بخش از آرایش اروپایی دانست؛ زیرا میکاپ شما باید در تمام ساعات روز به صورت ثابت روی صورتتان باقی بماند. آرایش ممکن است با مرطوب شدن صورت بر اثر تعریق به سرعت از روی صورت پاک شود. به همین دلیل استفاده از یک اسپری فیکس برای ثابت نگه داشتن آن، ضروری است.

آرایش اروپایی

  1. ابرو ها

در آرایش به سبک اروپایی، ابرو های ضخیم و پر محبوب نیستند. به جای آن معمولا از ریمل ابرو استفاده می شود. ریمل نه تنها ابرو های شما را پر رنگ تر نشان می دهد، بلکه باعث پر تر شدن ابرو های کم پشت نیز می شود.

  1. پوست

در آرایش اروپایی پوست حتما باید آبرسانی شود؛ زیرا پوست مرطوب را بهتر و راحت تر می توان آرایش کرد. همچنین قبل از آرایش باید پوست خود را به خوبی شسته باشید تا هر گونه آلودگی از روی آن پاک شود و پوست زنده و شاداب به نظر برسد.

برای آبرسانی و سالم نگه داشتن پوست می توانید از کرم های آبرسان استفاده کنید. در صورتی که بخواهید نتیجه سریع تری بگیرید، ماسک های آبرسان نیز انتخاب خوبی هستند. ماسک باید حداقل 10 تا 20 دقیقه روی پوست باقی بماند تا بتواند به خوبی آن را تقویت و تغذیه کند. مجددا تاکید می کنیم که در آرایش اروپایی پوست باید صاف و درخشان به نظر برسد.

جمع بندی

یکی از سبک های آرایش بسیار محبوب، سبک اروپایی است که به آرایش نچرال یا همان طبیعی شباهت بسیار زیادی دارد. در آرایش اروپایی سعی می شود که صورت کاملا طبیعی به نظر برسد. در این سبک آرایش غلیط هیچ جایگاهی ندارد. برای آشنایی بیشتر با سبک آرایش اروپایی ، در این مقاله درمورد این نوع آرایش و نکات مرتبط با آن توضیح دادیم.