خود آرایی از دیر باز مورد توجه آقایان و بانوان سزمین هایی همچون مصر، یونان، چین، ایران و... بوده و بیشترین آرایش در چهره به روی چشمان انجام میشد بطوریکه مردم با سیاه کردن دور چشمانشان که منجر به درشت تر شدن چشم ها و در نتیجه به ظاهر، کشیده تر به نظر رسیدن چشم هایشان می شد، به چشم های خود زینت می بخشیدند، رفته رفته آرایش لب و مو ابرو و سایر اجزاء صورت، به موارد آرایشی اضافه شد. 
چشم ها علاوه بر اینکه مهم ترین عضو صورت در زیبایی هستند، یکی از راه های ارتباطی در برقراری ارتباط با دیگران هم به شمار می روند؛ لذا علم به دانستن اینکه بهترین لوازم آرایشی برای زیبا سازی و آراستن چشم ها کدامند و چگونه استفاده می شود به تحقق این امر کمک شایانی می نماید.
 

 

                                                                      آشنایی با انواع خط چشم ها و بررسی معایب و مزایای آن

 

ما در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی به معرفی انواع خط چشم ها، همچنین معایب و مزایا ی استفاده از آنها بپردازیم.
امروزه شرکت های بسیار زیادی در جهان مشغول به ساخت و تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله خط چشم می باشند، که از معروف ترین آن ها میتوان به شرکت میکاپ فکتوری ( makeup factory )، کمپانی فلورما ( flormar )، شرکت لورآل ( lureal )، کمپانی تولید لوازم آرایشی مک ( M.A.C )، شرکت دوسه ( Doucce )، کمپانی اسنس ( Esencce )، شرکت فرانسوی لانکوم ( lancome )، کمپانی آلمانی دیپ رومانس ( Deep Romance )، شرکت ایرانی مای ( My ) تحت لیسانس از شرکت آلمانی کال اند کو و ...نام برد؛ به همین خاطر شما شاهد انواع گونان خط چشم ها در بازار هستید.

 


به طور کلی انواع خط چشم ها تحت عنوان خط چشم مدادی ، خط چشم ماژیکی، خط چشم مایع، خط چشم ژله ای در بازار موجود هستند. از قدیمی ترین ابزار برای کشیدن خط چشم، خط چشم های مدادی یا همان مداد چشم ها هستند که هم برای داخل چشم و هم برای استفاده به عنوان ابزاری برای کشیدن خط چشم کاربرد دارند و استفاده از آن بسیار راحت و آسان میباشد، بطوریکه با تراشیدن و تیز کردن نوک آن به راحتی میتوانید با رسم خطی نازک، خط جشمی زیبا برای خود خلق کنید. این خط چشم برای افرادی که حتی برای اولین بار، کار با لوازم آرایش را تجربه میکنند بسیار مناسب است. خوب است این نکته را هم بدانید که خط چشم های مدادی ماندگاری بالایی ندارند و در صورت استفاده طولانی مدت یا تعرق سبب ریزش مواد آن از روی مژه هایتان و باعث سیاه شدن زیر پلک چشم شما میشود. نوعی دیگر از خط چشم های موجود در بازار، خط چشم های مایع هستند که استفاده از آن ها کمی دشوار است و مناسب برای افراد حرفه ای تر می باشد. خط چشم های مایع پر رنگ تر و براق تر از خط چشم های مدادی یا مداد چشم هستند و ماندگاری بالاتری دارند و به راحتی هم پاک نمیشوند برای پاک کردن خط چشم مایع از سطح پوست حتما باید از مواد پاک کننده مثل شیر پاک کن استفاده کرد.
 

 

                                                                      آشنایی با انواع خط چشم ها و بررسی معایب و مزایای آن

 

خط چشم های مایع دارای یک برس مویی هستند که کشیدن خطوط نازک را برای شما آسان میکند. یکی از مهمترین ویژگی خط چشم مایع این است که پس از خشک شدن به هیچ وجه زیر پلک پخش نمی شود و زیر چشم شما را سیاه نمیکند؛ همچنین به سبب ویژگی پر رنگ و براق بودنش موجب میشود که مژه های شما پر پشت تر از آنچه هست بنظر برسد. خط چشم مایع، خط چشمی مجلسی است که بیشترین کاربرد را برای کشیدن خط چشم در آرایش و یا خودآرایی هایی به سبک عربی و هندی دارد. از دیگر انواع خط چشم موجود در بازار خط چشم ژله ای می باشد. خط چشم ژله ای دارای غلظت بسیار بالاتری نسبت به خط چشم مایع می باشد و حالتی کرمی دارد که برای خودآرایی و آرایش های غلیظ مناسب تر می باشد. این خط چشم ها معمولا در قوطی های کوچک قرار میگیرند و نگهداری میشوند و برای استفاده از آن نیاز به یک قلمو یا براش کوچک هست. استفاده از خط چشم ژله ای برای همگان کار آسانی نیست چرا که خیلی سریع خشک میشود و از طرفی اگر احتمال خطای لرزش دست را هم در نظر بگیرید، ممکن است نتوانید به راحتی خطوط دلخواهتان را روی پوست با ظرافتی که انتظارش را دارید رسم کنید.استفاده از خط چشم ژله ای برای افرادی که پوست خشکی دارند به هیچ عنوان توصیه نمیشود چون پس از خشک شدن حالت شبیه به پوسته پوسته شدن پیدا می کند. خط چشم ژله ای به خاطر ماندگاری بالایی که دارد به راحتی از سطح پوست شما پاک نمی شود و برای پاک کردن آن از سطح پوستتان حتما باید از مواد پاک کننده قوی مثل شیر پاکن استفاده کنید. نوع دیگری از خط چشم ها که در بازار موجود است و محبوبیت ویژه ای بین طرفدارانش دارد خط چشم های ماژیکی هستند. خط چشم های ماژیکی را میتوان زیر مجموعه خط چشم های مایع در نظر گرفت. این خط چشم ها شبیه یک ماژیک نوک تیز هستند که عمل خط چشم کشیدن را به نسبت خط چشم های مایع برای شما آسان تر کرده اند. نوک تیز و ماندگاری بالا از جمله مزییت های این خط چشم به شمار می رود. 

 

 

                                                             آشنایی با انواع خط چشم ها و بررسی معایب و مزایای آن

 

 

چشم ها مهمترین اعضای صورت شما هستند پس همیشه از چشمانتان مراقبت کنید و از لوازم آرایشی و بهداشتی معتبر که دارای مجوز از سازمان غذا و دارو هستند استفاده کنید و یا از سایت های معتبر آن ها را تهیه نمائید.
مجموعه فروشگاه اینترنتی آرانیکا برای رفاه و آسایش بیشتر شما عزیزان حتی لوازم آرایشی را که مورد نظر شماست و در سایت موجود نیست را در کمترین زمان ممکن برای شما تهیه کرده و به دستتان می رساند.