از گذشته تا به امروز یکی از مهم ترین دغدغه های خانم ها اصلاح صورت و رفع مو های زائد آن است. این که مو های زائد صورت معمولا ناخوشایند هستند و موجب شرمساری می شوند، کاملا قابل درک است. بیشتر خانم ها ترجیح می دهند مویی بر صورت خود نداشته باشند؛ اما در بیشتر مواقع وجود مو کاملا طبیعی است و نمی توان برای همیشه آن را از بین برد. خوشبختانه در حال حاضر برای رسیدن به یک صورت صاف و بدون مو روش های زیادی در دسترس. در مقاله پیش رو قصد داریم دو روش مرسوم تراشیدن و بند انداختن صورت را بررسی کنیم و با دستگاه بند انداز برقی بیشتر آشنا شویم.

 

استفاده از ریش تراش برقی برای اصلاح صورت خانم ها

how to use an electric chainsaw

قبل از پرداختن به آموزش استفاده از بند انداز برقی ، قصد داریم با ریش تراش برقی بیشتر آشنا شویم. احتمالا نمونه های مختلف لوازم برقی مردانه به خصوص ریش تراش آن ها را دیده اید. بر خلاف تصور این ریش تراش ها برای خانم ها مناسب نیستند؛ زیرا معمولا سری بزرگی دارند و بیشتر برای اصلاح دست و پای خانم ها به کار می روند.

خوشبختانه در حال حاضر برند های گوناگون ریش تراش های برقی متنوعی تولید می کنند که بسیار ظریف هستند و مخصوص از بین بردن مو های صورت خانم ها طراحی شده اند. این مدل از ریش تراش یا موزر به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مو های چانه، گونه ها، بالای لب، خط فک، پیشانی، اطراف گوش و ... را به راحتی از بین ببرید.

مهم ترین مزیت رفع مو های زائد با ماشین اصلاح برقی، راحتی استفاده از آن است. شما می توانید یک موزر کوچک در داخل کیف خود داشته باشید و در هر جا مانند مسافرت، محل کار و ... از  آن استفاده کنید. مزیت دیگر استفاده از ماشین اصلاح این است که با استفاده از آن احتمال بریدگی و به وجود آمدن مو های زیر پوستی تقریبا به صفر می رسد. علاوه بر این از آنجایی که برای اصلاح نیازی به آب، فوم یا صابون ندارید، می توانید اصلاح تمیز و مرتبی داشته باشید.

استفاده از تیغ دستی یا ژیلت برای اصلاح صورت خانم ها

how to use an electric chainsaw

امروزه اصلاح با تیغ یا ژیلت دیگر تنها مختص آقایان نیست و خانم های بسیاری در سراسر جهان از این روش سریع و نسبتا راحت برای از بین بردن مو های زائد خود بهره می برند. بنابراین بهتر است در کنار آموزش استفاده از بند انداز برقی ، با روش سریع و کاربردی دیگر هم آشنا شوید تا در مواقع ضروری و کمبود وقت بتوانید به راحتی پوستی صاف و بدون مو داشته باشید.

برای داشتن یک اصلاح بی نقص با استفاده از این روش، به مقداری فوم یا ژل اصلاح که پوست صورت را به آن آغشته کنید و یک تیغ اصلاح مناسب احتیاج دارید. پس از آماده کردن پوست کافی است تیغ را به آرامی بر قسمت های مختلف صورت خود حرکت دهید و مو های زائد صورت را از بین ببرید. از آنجایی که مو های صورت خانم ها اغلب نازک و نرم است، پیشنهاد می کنیم از  ژیلت های 5 تیغه مردانه برای از بین بردنشان استفاده نکنید. این تیغ‌ ها برای بریدن مو های ضخیم و متراکم طراحی شده‌ اند و ممکن است به پوست حساس و ظریف شما آسیب برسانند.

آموزش استفاده از بند انداز برقی

Electric facial strap

همان طور که می دانید بند انداختن صورت از گذشته های بسیار دور در کشور های آسیایی از جمله ایران مرسوم بوده است. خانم های آسیایی بر این باور اند که بند انداختن بهترین و مقرون به صرفه ترین روش رفع موهای زائد است و موجب شفافیت و درخشش چهره می شود.

بند انداختن به صورت سنتی دردسر های خاص خود را دارد و انجام دادن آن به تنهایی تقریبا امکان پذیر نیست. اما امروزه با تولید بند انداز های برقی این کار بسیار آسان تر و سریع تر شده است. البته برای دریافت بهترین نتیجه اصلاح با این شیوه باید نکات خاصی را مد نظر قرار دهید و به آموزش استفاده از بند انداز برقی خریداری شده، توجه کنید.

اما به طور کلی باید این مراحل را مرحله به مرحله و پشت سر هم انجام دهید:

  1. از تمیز بودن پوست صورت خود مطمئن شوید. بهتر است صورت را با آب و صابون بشویید یا این که اصلاح را بعد از حمام انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که صورت شما باید کاملا خشک باشد.
  2. عموما کنده شدن مو از ریشه با درد همراه است. برای کمتر شدن احساس درد می توانید از پودر های سست کنند ریشه مو یا بی حس کننده استفاده کنید.
  3. مطابق با دستور العمل نوشته شده در کاتالوگ محصول، نخ را به قسمت های فلزی دو طرف دستگاه متصل کنید و از فنری که در قسمت پایین تعبیه شده است، بگذرانید. سپس دور دایره های قرار گرفته بر بدنه بپیچید و آن ها را محکم کنید. خاطرتان باشد که نخ را خیلی محکم نبندید؛ زیرا سفت بودن بیش از اندازه نخ می تواند به فنر دستگاه آسیب برساند.
  4. مرحله آخر وصل کردن دستگاه به پریز برق و روشن کردن آن است. اکنون به آرامی دستگاه را بر خلاف جهت رویش مو بر پوست صورت حرکت دهید تا در عرض چند دقیقه تمام مو های زائد صورت شما را از ریشه خارج کند.

اگر بعد از اصلاح احساس خشکی و التهاب در صورت خود داشتید، بهتر است از ژل خنک کننده یا کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید. پاره شدن نخ در دستگاه های بند انداز برقی امری کاملا طبیعی است؛ با این حال اگر تعداد دفعات پاره شدن نخ زیاد باشد احتمالا آن را خیلی سفت بسته اید و بهتر است آن ها کمی شل کنید.

جمع بندی

در این مقاله علاوه بر آموزش استفاده از بند انداز برقی ، اصلاح صورت با ریش تراش برقی و دستی را بررسی کنیم. همان طور که در طول مقاله گفته شد تراشیدن مو های صورت یک روش سریع و نسبتا ایمن است که می توانید در هر زمان و مکانی به راحتی از آن استفاده کنید. اما خارج کردن مو های زائد از ریشه علاوه بر افزایش شفافیت پوست، کمک می کند که زمان بیشتری از داشتن صورت صاف و بدون مو لذت ببرید.

اگر برای اولین بار است که از این محصول استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از تحریک و بررسی میزان حساسیت پوست خود، ابتدا آن را بر قسمت دیگر بدن مانند بازو که پوست نازکی دارد، امتحان کنید.

در سایت آرانیکا انواع بند انداز های برقی با مناسب ترین قیمت و بالا ترین کیفیت موجود اند و شما می توانید با مراجعه به آن، آن ها را مشاهده، بررسی و در صورت تمایل خریداری نمایید.