استفاده از عطرها در مناسبت های مختلف

0 ۱۳۹۵/۰۹/۱۵ دانشنامه عطر و ادکلن,

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید استفاده از عطرها برای محافل مختلف قواعد و اصولی دارد و نمی شود به لحاظ خوشبو بودن عطری را اسپری کنیم و هر جا که شد با آن رایحه برویم، تناسب عطرها با شرایط مختلف تاثیری مثبت و منفی را بوجود می آورد که بهتر است برای اطلاع از نحوه استفاده عطرها در مکان های مختلف با ما همراه باشید.

 

 

معمولا باور عمومی بر این موضوع است که از یک عطر برای استفاده در همه ی مکان ها و مجالس استفاده می کنند و اصلا شاید مطلع نباشند که این عطر برای چه فصل، زمان و مکانی مناسب است. اما طراحان کمپانی های بزرگ ترکیبات عطر ها و نوع بسته بندی و شیشه عطرها را با دقت بررسی و تولید کردنند و اینطور نیست که بتوان از هر عطری در هر جایی بهره برد.

 

 

عطرها با رایحه گلهای وحشی احساس صمیمت و عشق را القاء می کند که برای دیدارهای دونفره و دوستانه مناسب تر است. معمولا ترکیبات رایحه گلها بیشتر در عطرهای خانم ها وجود دارد.

 

 

عطرهای خنک که احساس فرش و تازگی را هدیه می کند و عطرهای ترش که احساس شادابی و طراوت را منتقل می کند. عطرهای خنک و ترش باعث رفع خستگی و انرژی زیاد می شود که بیشتر در باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

  برای مجالس رسمی بهتر است از عطرهای گرم، شیرین، تند و تلخ استفاده کنید که معمولا ماندگاری بیشتری دارند. این عطرها معمولا رایحه شرقی دارند.

 

 

برای فصول سرد که ماندگاری عطرها بیشتر است بهتر است از عطرهای تلخ و تند و برای فصول گرم از رایحه های شیرین و خنک استفاده کنید.

 

 

بهتر است برای نتیجه بهتر در خرید عطر با کارشناسان ما در فروشگاه آرانیکا بصورت آنلاین صحبت کنید. 

 

 

نظر شما