چطور عطر بخریم؟ چالش خرید عطر

0 ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ دانشنامه عطر و ادکلن,

یکی از پر مصرف ترین وسایل شخصی عطرها هستند و خرید عطر و ادکلن یکی از تجارب سخت برای ما بوده است. شاید دلیل اصلی آن کثرت برندهای مختلف است که انتخاب آن را برای ما دشوار کرده، به همین دلیل می خواهیم در اینجا خرید عطر را به چالش بکشیم و چند نکته مهم را باهم مرور می کنیم :

 

مهمترین نکته که در رابطه با خرید عطر باید رعایت کنید، تست آن روی پوست خودتان است یعنی قبل از خرید حتما عطر را روی پوست خود اسپری کنید و کمی صبور باشید تا نت میانی و اصلی را استشمام کنید، سپس وقتی که رایحه عطر را پسندید باید ماندگاری آن را روی پوست خود در نظر بگیرید. بعضی عطر ها ماندگاری متفاوتی روی پوست های مختلف دارند و باید عطری که انتخاب می کنید برای شما مناسب باشد.

 

 

 

 

اگر قبل از استفاده از عطر پوستتان را تمیز بشویید و بعد عطر را اسپری کنید یعنی دقیقا زدین به هدف، بعضی از پوست ها هستند که اثر رایحه را از بین می برند.

 

البته معمولا بعد از استشمام دو یا سه عطر مختلف دچار سردرگمی می شوید و ممکن است در انتخاب عطرتان مشکل ایجاد کند که برای این کار می توانید چند لحظه دانه های قهوه را بو کنید.

 

ضمنا فصل ها هم نقش مهمی در انتخاب عطر دارند، مثلا برای فصول گرم می توانید از عطرهای ملایم و خنک استفاده کنید که پایداری بهتری را روی پوست شما خواهد داشت. آب و هوا برای ماندگاری عطر کم اهمییت نیست، مثلا در آب و هوای شرجی و آلوده از ماندگاری عطر کاسته می شود.

 

 

بهتر همیشه از چند نوع عطر برای فصول مختلف استفاده کنید و تغییر ندهید این بدلیل این است که در بین اطرافیان احساس خاصی ایجاد می کنید. البته می توانید از عطرهای جدید هم استفاده کنید اما نباید مدام در حال تغییر باشید.

 

می توانید کمی عطر روی پیراهن، شال یا روسری خود اسپری کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد، معمولا یک حس خوب را یک رایحه ماندگار می کند و بعد از سال ها از آن یک خاطره می سازد.

نظر شما