انتخاب عطر و ویژگی های شخصیتی افراد

0 ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ دانشنامه عطر و ادکلن,

 

در این وبلاگ قصد داریم ویژگی های شخصیتی افراد را از روی عطری که استفاده می کنند بهتر بشناسیم برای همین از خودمان می پرسیم کدام رایحه را بیشتر می پسندیم؟ یا جزء کدام دسته از افراد قرار می گیرم؟

 

 

حس بویایی یکی از حواس مهم ما محسوب می شود. و به شدت احساسات ما را تحت تاثیر قرار می دهد. چون رایحه های مختلف احساسات مختلفی را روی فرد ایجاد می کنند و دیگران می توانند به شخصیت وجود ما آگاه شوند.

همان طور که دکتر تقوی اعتقاد دارند سلامت افراد را بر اساس نوع عطرهای مورد پسندشان و رفتارها و عادت هایی که در هنگام خرید عطر دارند به هشت گروه تقسیم می کنند که بصورت زیر می باشد:

 

 

گوشه گیرها

 

این افراد بیشتر رایحه سرد و تلخ می پسندند، البته این افراد کمتر به رابطه با دیگران و داشتن روابط دوستانه علاقه مند هستند.

بطوریکه از تعامل های انسانی ناراحت می شوند و بصورت انفرادی فعالییت می کنند. برای همین دیگران این افراد را تعارفی و درونگرا می دانند.برای همین سعی می کنند از عطرهای با رایحه ملایم  بیشتر استفاده کنند تا جلب توجه کمتری داشته باشند.

 

 

بدبین و بدگمان ها

 

این افراد معمولا به هر آنچه در اطرافشان می گذرد سوء ظن و تردید دارند و به همین دلیل معمولا خشمگین هستند. به همین دلیل بیشتر از اینکه به عطری که خودشان استفاده می کنند توجه کنند به عطر دیگران دقت می کنند.

تفکر این افراد به دنبال کوچکترین سرنخهایی برای قضاوت دیگران است. پس برای همین بیشتر از دیگران به رایحه هایی که احساس می کنند معنا و مفهوم خاصی می دهند.

 

 

طرفداران رایحه های خنک و تلخ

 

این دسته از افراد بر خلاف دیگران از موضوعات مختلف و عادی برداشتی عجیب و غیر باور دارند. از آنجا که رمز آلودگی یکی از ویژگی های شخصیتی آنها است، معمولا عطرهایی با رایحه های تلخ و خنک را بیشتر می پسندند چون همیشه در سرما، تاریکی و تلخی و درواقع نوعی از رمز آلودگی وجود دارند.

این افراد همچنین در پشت هر موضوعی به دنبال رمز و راز آن هستند و به همین دلیل به نظر می رسد به برند عطری که انتخاب می کنند بیشتر توجه نشان می دهند.

این افراد خود را بزرگ و مهم می‌پندارند و چون خود را ویژه،

فوق‌العاده و شایسته می‌دانند، انتظار دارند که دیگران تمام نظرات آنها را بپذیرند و به آنها احترام بگذارند.

آنها معمولا تحمل انتقاد را ندارند و از انتقاد دیگران خشمگین می‌شوند.

خودشان را بسیار خاص و مهم می‌پندارند و دوست دارند اطرافیان همواره آنها را مورد تحسین و تمجید قرار دهند

و آنها را بی‌عیب، بی‌نقص، خاص و فوق‌العاده خطاب کنند؛ بنابراین عطرهای خیلی گران و برندهای خیلی معروف و لوکس

را انتخاب می‌کنند تا بتوانند تعریف و تمجید دیگران را برانگیزند.

نظر شما