چشم ها را می توان از مهم ترین قسمت های صورت دانست که نقش بسیار مهمی را در ظاهر ما ایفا می کنند. به همین دلیل برای آرایش صورت، به چشم ها توجه ویژه ای می شود. برای آرایش چشم ها راه های بسیار مختلفی پیش رو است که هر کدام ظاهر منحصر به فرد خود را دارند. در بین انواع آرایش چشم، این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام نوع آرایش برای شما مناسب تر خواهد بود. در ادامه قصد داریم برخی از رایج ترین و محبوب ترین آرایش های چشم را نام ببریم.

شیوه های مختلف آرایش چشم

موضوع لذت بخشی که درمورد آرایش چشم ها جلب توجه می کند این است که شما از طریق ترکیب رنگ ها و سبک ها می توانید به شیوه های بی شماری چشم های خود را آرایش کنید. اما برخی از بهترین و محبوب ترین شیوه های آرایش چشم عبارت اند از:

  • آرایش طبیعی

آرایش طبیعی چشم، بهترین نوع آرایش برای داشتن یک ظاهر روزمره عالی است. همان طور که از نام این نوع آرایش پیدا است، تا حد امکان سعی می شود چشم ها به نحوی آرایش شوند که مصنوعی بودن آرایش و استفاده زیاد از مواد آرایشی مشخص نباشد. در بین انواع آرایش چشم ، معمولا در آرایش طبیعی از رنگ های ملایم خنثی که می تواند رنگ طبیعی پوست را برجسته کند، استفاده می شود.

  • آرایش چشم گربه ای

از محبوب ترین شیوه های آرایش چشم که می توان آن را یک تکنیک کلاسیک و همیشگی دانست، آرایش چشم گربه ای است. در این نوع آرایش، خط چشم از گوشه های بیرونی چشم به سمت بالا کشیده می شود. در بین انواع آرایش چشم ، در این مدل می توانید از وسایل مختلفی برای ایجاد خط چشم استفاده کنید. برای مثال خط چشم مایع، مداد خط چشم و خط چشم های ژله ای از جمله روش های محبوب برای رسیدن به آرایش چشم گربه ای هستند.

البته در نظر داشته باشید که آرایش چشم گربه ای برای افراد متفاوت به نظر می رسد. برخی تمایل دارند این نوع آرایش را ظریف اعمال کنند. در حالی که برخی نیز زاویه تند تر خط چشم و ضخیم تر بودن آن را ترجیح می دهند. نکته بعدی هم که باید بدانید این است که آرایش چشم گربه ای اصلا ساده نیست و برای اعمال صحیح آن به تمرین فراوان نیاز دارید.

Types of eye makeup

  • آرایش چشم دودی

آرایش چشم دودی به ظاهر شما عمق می بخشد. برای آرایش چشم اسموکی باید از رنگ های تیره تر سایه چشم و ترکیب آن ها با رنگ های روشن تر استفاده کنید. اگر می خواهید کمی متفاوت تر عمل کنید، می توانید خط مژه پایینی چشم خود را با رنگ های مشابه یا رنگ هایی که روی پلک بالای خود استفاده کرده اید، ست کنید. در بین انواع آرایش چشم ، مدل آرایش چشم دودی محدودیتی از لحاظ انتخاب رنگ پیش روی شما نمی گذارد و شما می توانید از رنگ های طبیعی، تیره، تند و یا روشن و زنده مانند صورتی یا سبز استفاده کنید.

  • آرایش چشم براق

آرایش سایه چشم براق از رایج ترین روش های آرایش چشم است که در آن از اکلیل های بسیار ریز و براق استفاده می شود. شما می توانید پس از استفاده از رنگ آرایش چشم خود، کمی از اکلیل های براق را روی پلک خود بگذارید.

  • کات کریس

اگر در بین انواع آرایش چشم به دنبال یک سبک خاص می گردید، می توانید آرایش کات کریس را امتحان کنید. در این شیوه آرایش از تکنیکی استفاده می شود تا خطوط پلک بهتر مشخص شوند. در این سبک می توانید از رنگ سایه چشم متضاد برای آرایش پلک خود استفاده کنید. سبک آرایش کات کریس برای همه افراد مناسب است؛ اما برای کسانی که فرم چشم های مونولید دارند، بهتر است. چشم های مونولید چین و چروک طبیعی پلک را ندارند.

Types of eye makeup

  • هاله

از دیگر سبک های آرایش چشم، سبک هاله است. برای اعمال آرایش هاله روی چشم ها لازم است که سایه های تیره تری را انتخاب کنید و آن را به لبه های داخلی و خارجی پلک بزنید. سپس باید وسط پلک را با رنگ روشن تری آرایش کنید. این تکنیک به چشم ها ظاهری بزرگ تر و گرد تر می دهد.

  • گرادینت

در بین انواع آرایش چشم ، یک سبک محبوب که معمولا نادیده گرفته می شود، آرایش چشم به شیوه گرادینت است. در این شیوه از آرایش از مجموعه ای از رنگ های مکمل استفاده می شود و رنگ ها از گوشه داخلی به گوشه بیرونی پلک اعمال می شوند.

سبک های مدرن آرایش چشم

eye makeup

برخی از سبک ها نیز هستند که به تازگی ترند شده اند. بعضی از آن ها عبارتند از:

  • خط چشم آبی

اگر به دنبال یک سبک جدید برای آرایش چشم های خود هستید، می توانید نگاهی به آرایش ترند و جدید خط چشم آبی داشته باشید. شما می توانید سایه های مختلف رنگ آبی را برای آرایش خط چشم استفاده کنید. از آبی آسمانی روشن گرفته تا آبی تیره برای این سبک از آرایش مناسب هستند.

  • خط چشم روباهی

یکی از سبک های جدید برای آرایش چشم، خط چشم روباهی است. در این سبک از آرایش از یک مثلث کوچک تیز در گوشه های داخلی و خارجی چشم استفاده می کنند. به جای پر کردن این مثلث با خط مشکی، از خط چشم سفید استفاده می کنند تا ظاهر متفاوتی داشته باشد.

جمع بندی

از مهم ترین قسمت های آرایش صورت، آرایش چشم ها است که توجه ویژه ای به آن می شود. برای آرایش چشم ها سبک ها و روش های بسیار مختلفی هست که هر کدام ظاهر متفاوت و منحصر به فرد خود را دارند و با توجه به سبک آرایش صورت باید انتخاب شوند. در این مقاله برای آشنایی بیشتر، انواع آرایش چشم را نام بردیم و درمورد نحوه اجرا و ویژگی های ظاهری هر کدام توضیح دادیم.