یکی از ابزار آرایشی که در میان وسایل بیشتر بانوان به چشم می خورد، رژگونه است. نحوه انتخاب یک رژگونه مناسب و استفاده از آن کار چندان آسانی نیست و انتخاب و استفاده نادرست نه تنها به داشتن ظاهر بهتر کمکی نمی کند، بلکه آن را بدتر نشان می دهد. اگر می خواهید بدانید که رژگونه را چگونه استفاده کنید و چه مدلی برای شما مناسب تر است، این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید. در این مقاله درمورد انواع رژگونه ها و نکاتی که باید درباره شان بدانید، توضیح داده ایم.

 

رژگونه چیست؟

رژگونه یکی از وسایل آرایشی و گریم است که با برنزه کننده و هایلایتر تفاوت های زیادی دارد؛ اما گاهی اوقات با آن ها اشتباه گرفته می شود. این محصول برای این طراحی شده است تا ظاهر پوست شما را به طور طبیعی برافروخته نشان دهد. در صورتی که به درستی از رژگونه استفاده کنید، می توانید ظاهر خود را بسیار جذاب تر نشان دهید.

آیا رژگونه همان برنزه کننده است؟

All kinds of blushes

قطعا خیر. برنزه کننده های صورت محصولی کاملا متفاوت با رنگدانه های عموما فلزی هستند که ته رنگ قرمز یا صورتی مانند انواع رژگونه ها ندارند. برنزه کننده ها در نقاطی روی پوست که آفتاب بیشتری به آن ها تابیده می شود؛ مانند استخوان های گونه، وسط های پلک، بینی اعمال می شوند.

آیا رژگونه همان هایلایتر است؟

پاسخ این سوال نیز خیر است. هایلایتر ها روشن کننده هایی هستند که پوست را شفاف تر نشان می دهند و کاربرد آن ها کاملا با انواع رژگونه ها تفاوت دارد. در واقع یک هایلایتر، پوست شما را زنده و درخشان نگه می دارد. هایلایتر رنگی به پوست شما اضافه نمی کند. در واقع وظیفه هایلایتر روشن تر کردن پوست با ایجاد لایه ای از محصول است که به حفظ سلامت آن و هیدراته شدن پوست کمک می کند.

انواع رژگونه ها

All kinds of blushes

درست مانند دیگر وسایل آرایشی و بهداشتی رژگونه ها نیز در مدل های بسیار مختلفی عرضه می شوند که می توانید آن ها را به طور جداگانه یا حتی در ترکیب با هم استفاده کنید :

  1. رژگونه های بر پایه کرم

رایج ترین و مناسب ترین مدل در بین انواع رژگونه ها مدل های کرمی هستند. تنها پوستی که نمی تواند چندان با مدل های کرمی سازگار باشد، پوست خشک است؛ زیرا به طور کامل آن را جذب نمی کند. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید باید پیش از استفاده از رژگونه از آبرسان استفاده کنید. در غیر این صورت رژگونه کرمی جذب پوست شما می شود. در بین انواع رژگونه ها مدل های کرمی معمولا پوششی شبنم مانندی به جا می گذارند. مدل های کرمی قابلیت ترکیب بسیار بالایی دارند و استفاده از آن ها نیز آسان است.

  1. رژگونه های فشرده یا پودری

رژگونه های فشرده یا پودری شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و بر خلاف مدل های کرمی برای پوست های خشک و معمولی نیز مناسب اند. این رژگونه ها چین و چروک های پوست را پوشش می دهند و منافذ آن را باز نگه می دارند. در صورتی که براش مناسبی داشته باشید، استفاده از آن ها نیز بسیار آسان است.

  1. رژگونه استین

در بین انواع رژگونه ها انتخاب مدل های استین نیز می تواند ایده مناسبی باشد. البته مدل های استین بیشتر برای کسانی مناسب است که پوست چربی دارند؛ چراکه رنگدانه هایشان طولانی مدت است که حتی در چرب ترین پوست ها نیز از بین نمی رود. استفاده از رژگونه استین برای هر نوع پوستی مناسب است. اما قدرت واقعی آن در پوست های چرب یا لکه دار نشان داده می شود.

نحوه استفاده از رژگونه چگونه است؟

How to use blush

برای استفاده از انواع رژگونه ها راهکار های مختلفی موجود است. مدل های استین و کرمی به آسانی با انگشت دستان اعمال می شوند. اما اگر مدل های فشرده یا پودری را ترجیح می دهید، برای استفاده از آن باید از یک براش باکیفیت و مناسب استفاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که خیلی کم پیش می آید در کنار رژگونه ها براش مناسبی باشد.

از رژگونه در کدام ناحیه صورت استفاده کنیم؟

مهم نیست که در بین انواع رژگونه ها از کدام مدل استفاده می کنید. برای اعمال تمامی رژگونه ها قسمت های مشخصی تعیین شده است.

اولین و بهترین قسمت از صورت برای اعمال رژگونه گونه های شما هستند. استفاده از رژگونه روی این قسمت ظاهری جوان تر به صورت شما می دهد.

دومین قسمتی که برای اعمال رژگونه مناسب است استخوان های گونه هستند. استخوان های گونه بالاتر از گونه شما هستند و استفاده از رژگونه روی این قسمت می تواند به داشتن صورتی بر جسته تر کمک کند.

اگر می خواهید ظاهر بهتری داشته باشید، می توانید از ترکیب این دو قسمت نیز بهره ببرید. می توانید رژگونه خود را در قسمتی بین استخوان گونه و گونه خود اعمال کنید. برای مثال اگر از گونه خود شروع می کنید، به طور طبیعی به سمت بالا بروید تا به استخوان گونه برسید.

نتیجه گیری

رژگونه ها از وسایل آرایشی بهداشتی ای هستند که می توانند چهره شما را جوان تر و جذاب تر نشان دهند. رژگونه ها انواع مختلفی دارند و تنها در قسمت های خاصی از صورت می توان از آن ها استفاده کرد. نکته مهم آن که استفاده از براش مناسب می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت کار نهایی شما داشته باشد. برای مثال برای استفاده از رژگونه های پودری بهتر است براش را در نظر بگیرید؛ در حالی که برای اعمال رژگونه های کرمی و استین، انگشتان بهتر عمل می کنند. مدل های بر پایه کرم برای پوست های خشک و انواع استین آن برای پوست های چرب مناسب اند. در این نوشته تمام این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کردیم و درمورد انواع رژگونه ها نکاتی را بیان نمودیم.