انواع لوازم آرایشی شامل مجموعه وسیعی از محصولات است که برای بهبود یا تغییر ظاهر فرد تولید شده اند. این محصولات شامل تمام لوازم ضروری مراقبت از پوست از جمله مرطوب‌ کننده‌، ریمل، رژ لب‌ و سرم‌ برای انواع پوست می شوند. فراتر از زیبایی شناسی، انواع لوازم آرایشی اغلب دارای اهداف عملی مانند محافظت در برابر آفتاب، آبرسانی و مزایای ضد پیری هستند. علاوه بر این، افراد با آن ها در ظاهر و سبک های مختلف آرایش کنند. با این حال ضروری است که مواد تشکیل دهنده این لوازم را با در نظر گرفتن مواردی مانند حساسیت های پوستی و تاثیرات محیط زیستی با دقت بررسی کنید.

 فهرستی از انواع لوازم آرایشی

  1. پرایمر

 لایه ای صاف برای آرایش، ایجاد و به ماندگاری بیشتر آن کمک می کند.

  1. کرم پودر

رنگ پوست را یکدست می کند و برای استفاده از دیگر لوازم آرایش پوست را مهیا می کند.

  1. کانسیلر

 لکه ها، سیاهی ها و عیوب را پوشش می دهد تا ظاهری بی عیب و نقص داشته باشید.

  1. ژل ابرو

ابرو ها را لیفت می کند و پر پشت تر نشان می دهد.

  1. پالت سایه

انواع سایه های چشم را در تناژ های مختلف ارائه می دهد.

  1. ریمل

مژه ها را بلندتر و حجیم تر جلوه می دهد.

  1. خط چشم

به چشم ها ظاهری دراماتیک می بخشد.

  1. کیت کانتور برنزه کننده و هایلایتر

 به صورت، بعد می افزاید و ویژگی های طبیعی را تقویت می کند.

  1. رژ لب و براق کننده لب

 به لب ها رنگ و درخشش می بخشد و آرایش را تکمیل می کند.

آموزش گام به گام استفاده از انواع لوازم آرایشی

kinds of cosmetics

مرحله 1 پوست را پر رنگ کنید.

 استفاده از پرایمر

 با یک صورت تمیز و مرطوب شروع کنید. مقداری پرایمر، به اندازه یک نخود با تمرکز بر ناحیه T و مناطق مستعد چربی به صورت بمالید. این مرحله بافت پوست را صاف می کند و به ماندگاری بیشتر آرایش در طول روز کمک می کند.

مرحله 2 استفاده از کرم های پایه

  استفاده از کرم پودر

در میان انواع لوازم آرایشی ، کرم پودری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما سازگار باشد. از نوک انگشتان خود برای پوشش طبیعی یا یک بیوتی بلندر مرطوب برای پوشش بیشتر استفاده کنید. از مرکز صورت خود شروع کنید و به سمت بیرون صوت ترکیب کنید تا پوشش یکنواختی داشته باشید. در صورت نیاز کرم پودر بیشتری اضافه و به تدریج پوشش ایجاد کنید.

مرحله 3 پنهان کردن لک های پوستی

  استفاده از کانسیلر

کانسیلری را که با رنگ پوست شما مطابقت دارد، روی هر گونه لکه، دایره تیره یا عیوب بمالید. با استفاده از نوک انگشتان خود یا یک برس آرایشی کوچک آن را به صورت یکپارچه در سطح پوست ترکیب کنید تا کاملا محو شود.

مرحله 4 لیفت ابرو ها

  استفاده از ژل ابرو

ابرو های خود را با ژل ابرو به سمت بالا بکشید و در جهت رشد مو شانه کنید تا قوسی طبیعی داشته باشند.

مرحله 5 آرایش چشم ها

kinds of cosmetics

 استفاده از پالت سایه

رنگ سایه چشم را از پالت خود انتخاب کنید و مقداری روی پلک خود قرار دهید. سپس یک سایه تیره تر بر گوشه بیرونی و یک سایه روشن تر روی گوشه های داخلی چشم بکشید و رنگ ها را به خوبی ترکیب کنید.

مرحله 6 ریمل

نحوه زدن ریمل برای افراد مبتدی

مژه های خود را با فر مژه فر کنید تا بلند تر شوند. سپس ریمل را از ریشه تا نوک مژه ها با حرکات زیگزاگی بزنید. چند لایه برای حجم و طول بیشتر بمالید و روی مژه های بیرونی تمرکز کنید تا چشم ها درشت تر به نظر برسند.

مرحله 7 آرایش لب ها

استفاده از خط لب، براق کننده و رژ لب

لب های خود را با خط لب مشخص کنید. سپس آن ها را با رژ لب پر کنید یا یک لایه براق کننده لب برای درخشندگی اضافه کنید. از مرکز شروع کنید و برای اعمال دقیق به سمت بیرون بروید. برای از بین بردن رژ لب اضافی و جلوگیری از لکه دار شدن لب ها، آن را با استفاده از دستمال کاغذی پاک کنید.

نگاهی عمیق تر به انواع لوازم آرایشی از جمله: استیک ها و مواد پودری

انواع لوازم آرایشی

استیک ها

استیک ها دسته ای همه کاره در میان انواع لوازم آرایشی هستند که به شکل جامد یا نیمه جامد عرضه می شوند. آن ها معمولا در ظروف چوب مانند بسته بندی می شوند تا به راحتی مستقیما روی پوست اعمال شوند.

استیک ها را می توان در فرمولاسیون های مختلفی از جمله کرم پودر، کانسیلر، هایلایتر، رژگونه و رژ لب، برق لب، ژل ابرو، خط چشم، مداد چشم، ریمل، محصولات کانتورینگ و بسیاری از انواع دیگر یافت. افراد با استفاده از این محصولات آرایش را با دقت بیشتری انجام می دهند. استیک ها برای انواع پوست مناسب هستند و با ترکیبات آبرسان و مغذی فرموله می شوند؛ از این رو علاوه بر بهبود ظاهر برای پوست مفید تلقی می شوند.

  پودر ها

پودر ها انواعی از لوازم آرایشی هستند که به شکل های ریز آسیاب شده، خشک و یا فشرده تولید می شوند و معمولا برای کنترل درخشندگی و ارائه یک روکش مات به پوست مورد استفاده قرار می گیرند. پودر ها در انواع مختلفی از جمله پودر های سفت کننده، نیمه شفاف، فشرده و مایع مانند کرم پودر، موجود هستند. آن ها با یک برس یا اسفنج اعمال می شوند و می توان از آن ها برای مات کردن پوست، محو کردن عیوب و ایجاد یک روکش صاف و بی عیب استفاده کرد.

جمع بندی

انواع لوازم آرایشی مجموعه وسیعی از محصولات را شامل می شوند و نیاز ها و ترجیحات مختلف را برآورده می کنند. از لوازم مراقبت از پوست گرفته تا انواع لوازم آرایشی این محصولات نقش مهمی در بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس افراد دارند. با تمرکز بر مواد تشکیل دهنده باکیفیت و فرمولاسیون مسئولانه، انواع لوازم آرایشی نه تنها به افراد کمک می کنند تا بهترین ظاهر را داشته باشند، بلکه در حفظ سلامت پوست و مو نیز موثر اند.