برای آرایش مو روش های بسیار مختلفی وجود دارد. یکی از شیوه های رایج این کار، براشینگ است. در براشینگ با استفاده از یک برس خوب و مناسب به مو حالت می دهند و آن را به کمک سشوار به شکل دلخواه در می آورند. برای آشنایی بیشتر با براشینگ مجلسی در این مقاله قصد داریم درمورد این مدل از براشینگ توضیح دهیم.  شما می توانید برای خرید انواع برس و شانه آرایشگاهی به سایت فروشگاه آرانیکا مراجعه کنید.

 

آماده کردن مو برای براشینگ

قبل از این که کار براشینگ مو را آغاز کنید، لازم است که مو های شما آماده باشند. برای این کار باید از مراحل زیر پیروی کنید:

مرحله 1: شستن مو ها

مرحله اول در آماده کردن مو ها برای براشینگ شستن آن ها است. برای شستن مو ها بهتر است که از یک شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید. اگر می خواهید مو ها درخشندگی بیشتری داشته باشند، بهتر است که دو بار به مو های خود شامپو بزنید؛ چرا که شست و شوی اول کثیفی و آلودگی های روی مو را از بین خواهد برد و شستن دوم به حالت گرفتن بهتر مو کمک می کند.

یکی از نکاتی که قبل از آماده کردن مو ها برای براشینگ مجلسی باید بدانید این است که از شامپو نرم کننده روی ریشه مو ها استفاده نکنید؛ زیرا حجم مو را کاهش خواهد داد. همچنین کسانی که دارای مو های فر و یا حالت دار هستند، باید از دو بار شست و شو دادن مو ها خودداری کنند.

مرحله 2: مو های خود را برای حالت دهی آماده کنید.

مرحله دوم آماده کردن مو ها برای حالت دهی است. به همین دلیل استفاده از یک محصول حالت دهنده می تواند ایده بسیار خوبی باشد. کسانی که مو های صاف و حالت پذیری دارند بهتر است که تنها از حجم دهنده های مو استفاده کنند؛ اما کسانی که دارای مو های فر و حالت دار هستند، برای آماده کردن مو ها برای براشینگ مجلسی باید حتما از حالت دهنده نیز استفاده کنند. همچنین مو ها باید حتما هیدراته شوند.

Hair brushing for a party

مرحله 3: خشک کردن مو

برای کسانی که دارای مو های نرم و حالت پذیر مانند نژاد موی قفقازی هستند، بهترین راه خشک کردن مو استفاده از سشوار و یک برس بزرگ است. مو ها را برای آماده کردن براشینگ مجلسی به چند قسمت بزرگ تقسیم کنید. سپس برس را روی مو های خود بکشید و همزمان سشوار را مطابق آن روی مو ها نگه دارید تا کاملا خشک شود. این روش مو های شما را صاف نگه می دارد و از موخوره جلوگیری می کند. برای مو های فر نیز بهتر است که منتظر بمانید تا مو ها به صورت طبیعی خشک شوند. امکان استفاده از سشوار نیز وجود دارد؛ اما بهتر است که سرعت و حرارت آن در کمترین حالت قرار بگیرد.

مرحله 4: حالت دادن مو ها

برای بعضی از افراد یک سشوار ساده کافی است؛ اما اگر بخواهید می توانید به دلخواه مو های خود را قبل از براشینگ مجلسی حالت نیز بدهید. برای این کار می توانید طبق سلیقه خود مو ها را با استفاده از یک برس و یک سشوار یا اتو مو خوب حالت دهید.

مرحله 5: کار های پایانی

در انتها می توانید برای نگه داشتن حالت مو ها به خصوص مو هایی که ایستایی کمی دارند، از یک کش یا تل مو استفاده کنید.

چهار مدل محبوب برای براشینگ مجلسی

Four popular models for brushing

برای آماده کردن مو ها به صورت مجلسی مدل های بسیار مختلفی وجود دارد که در ادامه چهار مدل محبوب از آن را نام خواهیم برد:

  • بافته صاف در دو طرف

یکی از مدل های بسیار خوبی که می توانید برای مو های خود در مراسم مختلف انتخاب کنید، ایجاد تقارن در مو ها است. شما می توانید دو طرف مو های خود را دقیقا به یک حالت در بیاورید. برای ایجاد این حالت مو ها از فرق سر به دو قسمت تقسیم می شوند و ادامه مو ها در قسمت پایینی بافته می شود. برای این مدل مو معمولا از برس مرطوب استفاده می کنند؛ چون مو ها باید آن قدر انعطاف پذیر باشند که به راحتی به دو قسمت تقسیم شوند و بتوان آن ها بافت.

  • مدل اسکرانچی

برای براشینگ مجلسی می توانید مدل اسکرانچی را نیز امتحان کنید. مدل اسکرانچی به نحوی است که یا عاشق آن می شوید یا متنفر. برای پیاده کردن این مدل، مو ها در قسمت تاج سر جمع می شود و پس از کمی حالت دادن به آن ها با استفاده از یک اسکرانچی مو قسمتی از مو ها را روی فرق نگه می دارند.

  • مدل دهه هفتاد

یکی از مدل های دیگر برای براشینگ مجلسی الهام گرفتن از سبک مدل مو های دهه هفتاد میلادی است. البته برای این مدل لازم است که مو های نرمی داشته باشید. بهترین راه برای داشتن مو های نرم استفاده کمتر از محصولات شیمیایی مراقبت از مو است. اگر می خواهید این مدل را امتحان کنید، تنها باید از اسپری های مو استفاده کنید. برای براشینگ مجلسی به سبک دهه هفتاد اگر مو های بلندی دارید، باید برس هایی که قطر بزرگی دارند را انتخاب کنید.

Seventies model

  • مدل مو های شخصیت های معروف

اگر می خواهید از شخصیت های معروف برای مدل مو الهام بگیرید، می توانید نگاهی به مدل مو شخصیت های سریال Euphoria داشته باشید. این سریال برخی از جذاب ترین مدل هایی را که می توانید ببینید در سریال به نمایش گذاشته است. همچنین الهام گرفتن از مدل مو مدلینگ های معروف مانند اشلی گراهام نیز می تواند ایده بسیار خوبی باشد.

جمع بندی

یکی از شیوه های رایج برای آرایش مو، براشینگ است. براشینگ مو به آرایش و حالت دادن مو ها با استفاده از برس و حرارت گفته می شود. این کار می تواند به شیوه های مختلفی روی مو ها پیاده شود. یکی از شیوه های آن، اجرای مدل های مجلسی است. در این مقاله برای آشنایی بیشتر با براشینگ مجلسی درمورد نکاتی مرتبط با آن و برخی از محبوب ترین مدل های براشینگ مجلسی توضیح دادیم.