گوچیو گوچی معروف به گوچی

نوشته شده توسط lajevardi 2019/07/13 16:39:25 0 نظرات

 

گوچی برندی ایتالیایی برای کالاهای چرم است. این برند بخشی از کمپانی فرانسوی Kering بود. کمپانی گوچی در سال ۱۹۲۱ میلادی در فلورانس توسط گوچیو گوچی تاسیس شد. این کمپانی در سال ۲۰۰۸ میلادی ۴.۲ بیلیون دلار درامد داشت و به گفته BusinessWeek و به جایگاه ۴۱ام در رده‌بندی ۱۰۰ برند برتر Interbrand در سال ۲۰۰۹ رفت و تا سال ۲۰۱۴ در همان جایگاه باقی ماند. گوچی بزرگ‌ترین کمپانی فروش ایتالیایی ست. بر طبق آماری از سال ۲۰۰۹ میلادی، ۲۷۸ شعبه در سراسر دنیا دارد. در سال ۲۰۱۳ میلادی ارزشی معادل ۱۲.۱ بیلیون دلاربا فروشی معادل ۴.۷ بیلیون دلار داشت. طبق رده بندی Forbes گوچی ۲۸امین کمپانی ارزشمند است. از ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی، ریاست کمپانی برعهده الساندرو میشل است.

در اواخر قرن ۱۹ میلادی، کمپانی گوچی از موفق‌ترین کمپانی‌های کالای چرم بود. گوچیو گوچی تحت تاثیر ساک‌های لوکسی شده بود که مسافران در هتلی در پاریس با خود حمل می‌کردند. در بازگشتش به زادگاهش، فلورانس، شهری شهره به کالاهای با کیفیت و هنرمندان زبده‌اش، مغازه ای را در سال ۱۹۲۰ باز کرد و مشغول به فروش کالاهای چرم شد. او کارمندانی باتجربه و ماهر را استخدام کرد و خط تولیدی را به راه انداخت.

 

 

همراه با سه پسرش، آلدو، واسکو و رودولفو کمپانی را در میلان و رم نیز گسترد. در مغازه‌های گوچی کالاهای چرم با کیفیتی همچون کیف و کفش را فروخته می شد.

در دوره جنگ جهانی دوم بیشتر از کتان به جای چرم استفاده شد. سمبلی متشکل از دو G به رنگ‌ها قرمز و سبز داشت. بعد از جنگ به اوج شهرت رسید و علامتی داشت متشکل از نشانی از نام خانوادگی‌اش که با روبانی احاطه شده بود.

آلدو و رودولفو گوچی در سال ۱۹۵۳ میلادی با تاسیس شعبه ای در نیویورک کمپانی را گسترده تر از پیش کردند.بازیگران و مسافران شهیر ایتالیا در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی مسبب تبدیل شدن گوچی به کمپانی ای بین‌المللی شدند.عکس‌های بازیگران مشهور درلباس‌ها و کفش‌های گوچی نامی جهانی برای این کمپانی به ارمغان آورد.

گوچی طرح‌هایی خاص را به بازار عرضه کرد و به همین دلیل در اوایل قرن ۲۱ بیشترین کپی از محصولاتش یافت می‌شد. پوست خوک و حیوانات دیگر از مهمترین عناصر استفاده شده در ساخت محصولات است. کیف‌ها همه ساخته شده از ساتن و ضد آب هستند. بامبو اولین بار در سال ۱۹۴۷ میلادی برای ساخت دسته کیف‌ها استفاده شد. در سال ۱۹۶۴ طرح پروانه‌ای گوچی معرفی و با طرح‌های لوکسی از گل تکمیل شد. مجموعه کیف‌های رولز رویس در سال ۱۹۷۰ میلادی معرفی شدند. ساعت، زیورلات، کراوات و عینک در طی زمان به خطر تولید این کمپانی افزوده شدند. از معروف‌ترین محصولات کمربندست که سگک آن را لوگوی کمپانی ساخته است. موریتزیو گوچی، پسر رودولفو، در سال ۱۹۸۳ مدیریت کمپانی را برعهده گرفت و عمویش آلدو را برکنار کرد. وی مدیری نالایق بود و شکست خورد. در سال ۱۹۸۸ میلادی مجاب شد که کمپانی خانوادگی رابه کمپانی بحرینی بفروشد. موریتزیو در سال ۱۹۹۵ میلادی در میلان به قتل رسید و همسرش مشکوک به استخدام قاتلین شوهرش بود.

 

 

همانطور که در دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام شد، فریدا جیانینی و پاتریزیو د مارکو از کمپانی جدا شدند. در سال ۲۰۱۵ الساندرو میشل به عنوان مدیر نوآوری انتخاب شد. او مسئول چهره جهانی گوچی است. در سال ۱۹۷۲ میلادی در رم به دنبا آمد و درش فشن را خواند. در طی ۱۲ سال حضورش در کمپانی گوچی از سال ۲۰۰۲ میلادی، جایگاه های متفاوتی داشت. در سال ۲۰۰۶ میلادی مسئول بخش چرم بود ، در سال ۲۰۱۱ میلدای ارتقا گرفت.

تغییر مسیر کمپانی در اواخره دهه ۸۰ گوچی را به نامی شاخص بدل کرد. در اکتبر ۱۹۹۵ برندی عمومی شد. سال ۱۹۹۷ نیز سالی موفق بود چرا که گواهی تولید ساعت را دریافت کرد. دفاتر اصلی گ،چی در فلورانس هستند و شعباتی در میلان، پاریس، لندن، هنگ کنک، ژاپن و نیویورک دارد. در سال ۱۹۸۹ میلادی موریزیو، ملو را به استخدام کمپانی درآورد. مدیریت قسمت آمریکایی کمپانی برعهده دومینیکو دوسل بود. تیم نوآور از جفری بین، کلوین کلاین و تام فورد تشکیل شده بود.

بعد ازکناره‌گیری فورد، سه طراح جدید به گوچی اضافه شدند تا با موفقیت کمپانی به کار خود ادامه دهد. جان ری، الساندرا فاچینتی و فریادا جیانینی از بین تمام کسانی که زیر دست فورد کار می کردند انتخاب شدند. فاچینتی مدیر نوآوری بخش یانوان در سال ۲۰۰۴ شد و و ۲ فصل از لباس‌ها را طراحی کرد. ری برای سه سال مدیر نوآوری بخش مردانه بود و جیانینی ۳۲ ساله که مدیر بخش لوازم جانبی بود، مدیر نوآوری کل محصولات شد. در سال ۲۰۰۹ پاتریزیو دی مارسو جایگزین مارک لی شد و مدیریت کمپنی گوچی را برعهده گرفت. مدیریت کمپانی در دسامبر سال ۲۰۱۴ به مارکو بیزاری داده شد و از ژانویه سال ۲۰۱۵، الساندرو میشل مدیر نوآوری گوچی‌ست.

 

 

آلدو گوچی در بازارهای جدیدی همچون همکاری با American Motors Corporation AMX قدم گذاشت. در سال ۱۹۷۱ این همکاری آغاز شد و AMC اولیت کمپانی اتومبیل آمریکایی بود که مجموعه‌ای لوکس از طراحی معروف را ارائه می‌داد. با اینه در ایتالیا ماشین‌های اسپورت طرفدار بیشتردی داشتند ولی گوچی تمرکزش را بر ماشین‌های هونت گذاشت. در این مدل اتومبیل‌هااز خط‌های سبز و قزمز در روکش صندلی‌ها و داخل درها استفاده شد. در سال های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ سدان مدلی با طراحی گوچی ارائه کرد. تمام داخل اتومبیل با طراحی و استفاده از محصولات گوچی ساخته شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی مصادف با ۱۵۰امین سالگرد یگانگی ایتالیا و ۹۰ سالگی گوچی، کمپانی گوچی و فیات Fiat اوتومبیلی را در دو رنگ سفید و مشکی به بازار عرضه کردند.

گوچی موزه ای به وسعت ۱۷۱۵ مترمربع را در Palazzo della Mercanzia راه اندازی کرد تا قدمت ۹۰ ساله‌اش را در آن به نمایش گذارد.

 

 

اولین عطر کمپانی با نام Gucci No. ۱ در سال ۱۹۷۴ میلادی عرضه شد. کمپانی Gucci نام ۵۰ عطر را در لیست دارد که نخستین آن‌ها مربوط به سال ۱۹۷۴ و آخرینشان در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی خواهد شد. عطرهای Gucci با همکاری میشل آلمایراک، دومینیک روپیون، آنتوآن مزاندیو، گای روبرت، کارین دوبرویل، موریس روسل، الیاس ارمندیس، جیوادان و لورنزو ویلورسی ساخته می‌شوند.

 

ارسال یک نظر

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات