یکی از محصولات زیبایی که باعث می شود مژه هایتان به طور طبیعی ظاهری ضخیم تر و بلند تر داشته باشد سرم تقویت کننده مژه است. این سرم ها موجب می شوند که دیگر نیازی به اکستنشن مژه نداشته باشید و مژه هایتان به صورت کاملا طبیعی بلند تر و پر تر به نظر برسند. ترکیباتی که در بهترین تقویت کننده مژه به کار رفته است شامل هیالورونیک اسید، پانتنول، بیوتین یا ویتامین B7، عصاره دانه کدو تنبل، پپتید ها و روغن کرچک می شود. عملکرد این مواد به گونه ای است که تقویت ریشه مو و مرطوب کردن مژه ها را به دنبال دارد. در صورتی که آن ها به خوبی آبرسانی شوند، دیر تر و سخت تر می شکنند. استفاده از سرم مژه فاز تلوژن یا استراحت چرخه رشد مژه ها را افزایش می دهد. در این مقاله درمورد این محصول پر کاربرد توضیحاتی می دهیم.


چگونه از تقویت کننده مژه استفاده کنیم؟

The best eyelash enhancer

در ادامه نحوه استفاده از سرم مژه را در یک راهنمای گام به گام بررسی می کنیم.

 
1. پوست خود را تمیز کنید.


روتین مراقبت از پوست خود را مانند همیشه انجام دهید. صورتتان را با یک پاک کننده آرایش به خوبی بشویید تا آلودگی، چربی و آرایش های باقی مانده کاملا از بین بروند. برای این که تقویت کننده مژه به خط مژه هایتان به خوبی بچسبد و جذب شود باید پلک هایتان تمیز شده باشند. همچنین لازم است که لنز های تماسی خود را دربیاورید.


2. سرم مژه را بزنید. 


در بسته های سرم تقویت کننده مژه معمولا یک اپلیکاتور اسپولی که مانند چوب ریمل چشم است نیز می آید. البته شما می توانید این کار را با یک سواپ پنبه ای هم انجام دهید. اگر از اپلیکاتور استفاده می کنید، سرم را در یک لایه نازک به خط مژه تان در پلک بالا بمالید. حواستان باشد که ریشه مژه هایتان به خوبی به سرم آغشته شده باشند. کشیدن اپلیکاتور را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به گوشه بیرونی بروید. در صورتی که از اسپول برای این کار استفاده می کنید، سرم را مانند ریمل روی مژه هایتان بکشید.


3. بر چشم دیگر این مراحل را تکرار کنید.


تمام این مراحل را روی چشم دیگر خود تکرار کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که چشم حساس ترین عضو بدن است. اگر بعد از استفاده از بهترین تقویت کننده مژه هم احساس کردید چشم هایتان قرمز شده است و می سوزد، استفاده از آن را بلافاصله قطع کنید.


نکاتی که هنگام استفاده از سرم مژه باید در نظر بگیرید

The best eyelash enhancer

• سرم تقویت کننده را مطابق با دستور العمل بمالید.
بسیاری از افراد تصور می کنند که هر چقدر سرم بیشتری روی مژه هایشان بمالند، با رشد بهتر و سریع تری مواجه می شوند. این تصور صحیح نیست. سرم تقویت کننده را مطابق با دستور العملی که روی بسته بندی آن درج شده است، یک تا دو بار در روز تنها یک لایه و بر ریشه مژه ها بمالید.
• سرم تقویت کننده را به خط مژه پایینی نکشید.
این سرم ها تنها مخصوص پلک های بالا هستند؛ در غیر این صورت می توانند مجاری چشم های شما را ببندند یا وارد چشم ها شوند و آن ها را تحریک کنند.
• بگذارید سرم تقویت کننده به خوبی خشک شود.
اگر سرم تقویت کننده مژه را صبح ها پیش از این که آرایش کنید بر چشم هایتان می زنید، اجازه دهید به مدت حدود 5 دقیقه به طور کامل خشک شود و سپس محصولات آرایشی و گریم را روی آن بمالید. دلیل آن هم این است که این محصولات در صورت خیسی پلک ها و خط مژه بر آن ها به خوبی نمی نشینند و جذب نمی شوند.
• از سرم تقویت کننده به طور مداوم استفاده کنید.
برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده از سرم را قطع نکنید. این سرم قرار نیست یک شبه برای شما معجزه کند. ممکن است هفته ها و حتی ماه ها به طول بیانجامد تا متوجه نتیجه بهترین تقویت کننده مژه شوید.


سرم مژه چگونه آن را تقویت می کند؟

The best eyelash enhancer1

دکتر فاطمه فاهس، متخصص پوستی که در میشیگان مستقر است و گواهی هیئت مدیره دارد می گوید:
«سرم های تقویت کننده به مژه ها حالت می دهند و آن ها را آبرسانی می کنند. همچنین فولیکول های مو را تحریک می کنند و آن ها را در مرحله آناژن (رشد) نگه می دارند.»
دکتر پورویشا پاتل، متخصص پوست و موسس Visha Skincare بر این باور است که در سرم تقویت کننده مژه پپتید هایی هست که عملکردشان به طور خاص روی سلول های پوست مژه ها خلاصه می شود. آن ها با ایجاد پایه ای سالم بر پوست این ناحیه حجم آن را افزایش می دهند.
ذکر این نکته ضروری است که همه سرم های تقویت کننده مژه فرمولاسیون یکسانی ندارند و مواد اولیه شان با یکدیگر متفاوت است. دکتر فاهس عقیده دارد که بیشتر سرم هایی که بدون نسخه پزشک فروخته می شوند تنها مژه ها را مرطوب تر و حجیم تر می کنند. آن ها ممکن است بر رشد حقیقی مژه ها تاثیر چندانی نداشته باشند. او خاطر نشان می کند که اگر به دنبال بهترین تقویت کننده مژه هستید و می خواهید روند رشد آن را سریع تر کند، از سرم های حاوی بیماتوپروست و ایزوپروپیل کلوپروستنات دارند.


برای مشاهده نتیجه سرم های تقویت کننده مژه چقدر زمان لازم است؟


از دیدگاه دکتر ویستنس رشد مژه ها فرایند بسیار زمان بری است. به طور معمول در صورت استفاده منظم حدود 8 هفته طول می کشد تا متوجه تغییرات مژه های خود شوید و مشاهده کنید که آن ها بلند تر، ضخیم تر و تیره تر شده اند.


جمع بندی


سرم های تقویت کننده مژه فولیکول های مو را تحریک می کنند و رشدشان را با سرعت بیشتری پیش می برند. پس از استفاده از آن ها شما شاهد مژه های بلند تر، ضخیم تر و پر رنگ تر خواهید بود. البته تنها در صورتی که از آن ها 8 هفته به طور مداوم استفاده کنید، شاهد این نتایج خواهید بود. در این مقاله کوشیدیم شما را با نحوه مصرف این محصول محبوب آشنا کنیم و نحوه اثر گذاری اش را توضیح دهیم. اگر تصمیم گرفته اید که یک سرم تقویت مژه باکیفیت را بخرید، فروشگاه آرانیکا در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.