دکتر شیلا فرهنگ، متخصص پوست و موسس Avant Dermatology & Aesthetics می گوید: «فیس براش ها در اصل لایه بردار هایی مکانیکی هستند که پوست های مرده را از بین می برند و با افزایش جریان خون باعث می شوند پوست درخشان تر و شفاف تر شود.»

در طی روز آلودگی های محیطی بسیاری بر پوست صورت ما می نشینند و انباشته می شوند. میکروب ها، باکتری ها، چربی های اضافه، باقی مانده مواد آرایشی یا محصولات مراقبت از پوست، عرق و سلول های مرده بخشی از این کثیفی ها هستند. برس های پاک کننده صورت با حرکت آرام خود پوست را لایه برداری می کنند و مواد زائد بر لایه شاخی (لایه بیرونی) آن را از بین می برند. در این نوشته پس از ذکر توضیحاتی درمورد فواید استفاده از این وسیله، به بررسی مواردی می پردازیم که هنگام انتخاب بهترین فیس براش صورت باید به آن ها توجه کنید.  

استفاده از فیس براش چه فوایدی برای پوست دارد؟

بهترین فیس براش صورت

این فیس براش ها مزایایی از جمله ماساژ صورت دارند؛ اما عملکرد اصلی شان پاکسازی عمقی پوست است. همچنین ظاهر منافذ باز پوست را بهبود می بخشند و باعث رفع چین و چروک های سطی می شوند. در این بخش مزایای این ابزار پوستی را در مواردی مجزا بررسی می کنیم.

  1. پاک کننده ای موثر

برای شروع انجام مراحل روتین پوست، پوست صورت باید کاملا تمیز شده باشد. متاسفانه آلودگی ها با چشم قابل رویت نیستند و نمی توان گفت که پس از شستن با آب یا شوینده، پوست به طور کامل از آلودگی ها پاک می شود. نکته حائز اهمیت این که بهترین فیس براش صورت 35 برابر موثر تر از شستن با دست پوست را تمیز می کند. اثرگذاری پاک کننده و شوینده های صورت را نیز دو چندان می کند.

  1. بهبود بافت پوست و یکدست کردن آن

برای استفاده از فیس براش اهمیتی ندارد که پوستتان چقدر سالم و شفاف است. در هر صورت این براش ها ظاهر آن را یکدست می کنند و در صاف تر شدن سطح پوست موثر واقع می شوند. لکه های ناشی از آسیب اشعه های مضر خورشید، کهولت سن و جای جوش با استفاده مداوم از این برس ها کمرنگ تر می شوند و خطوط ریز چین و چروک های اولیه به تدریج از بین می روند. در نظر داشته باشید که حتی بهترین فیس براش صورت نیز نمی تواند چین و چروک های عمیقی پوست را درمان کند.

  1. لایه برداری سالم و آرام

همان گونه که می دانید برخی از کرم های لایه بردارد دارای مواد خشنی هستند که نه تنها بر سلامت پوست تاثیری نمی گذارند، بلکه موجب ایجاد جوش و زبری پوست می شوند. این در حالی است که برس های پاک کننده صورت به آرامی بر سطح پوست حرکت می کنند و لایه برداری شان ملایم و اثربخش است. آن ها با حرکات دَوَرانی، سلول های مرده سطح پوست را از بین می برند و پوستی صاف و روشن بر جای می گذارند.

بهترین فیس براش صورت

  1. تقویت گردش خون

گردش خون یکی از لازمه های داشتن پوستی سالم، شفاف و جوان است. حرکات بهترین فیس براش صورت باعث می شود که جریان خود در زیر پوست تقویت شود، اکسیژن بیشتری به مویرگ ها برسد و عملکرد این مویرگ ها بهبود یابد. با توجه به موارد گفته شده می توانیم این برس ها را وسیله ای برای جوانسازی پوست و کند تر شدن روند پیری آن به شمار آوریم.

  1. کاهش منافذ باز

آلاینده ها و مواد آرایشی و بهداشتی باقی مانده بر سطح پوست، منافذ باز آن را می بندند. تجمع این ذرات در این منافذ، آن ها را بزرگ تر نشان می دهد و سلامت پوست را تهدید می کند. با گنجاندن بهترین فیس براش صورت در برنامه مراقبت از پوست این منافذ کوچک تر نشان داده می شوند.

  1. مبارزه با آکنه

همان گونه که پیشتر نیز ذکر کردیم، فیس براش صورت اگر باکیفیت باشد، می تواند در رفع چربی ها و آلودگی ها بهتر از دست عمل کند. از بین رفتن کامل آلودگی ها نیز با کاهش میزان آکنه های پوستی ارتباطی مستقیم دارند. اگر در حال درمان آکنه های پوستی خود هستید، خاطرتان باشد که استفاده از فیس براش می تواند روند آن را به نحو موثری تسریع کند.

برای خرید بهترین فیس براش صورت باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

best facial cleansing brushes-2

حال که با فواید این ابزار آشنا شدید، ممکن است برایتان این سوال مطرح شده باشد که فیس براش مناسب باید دارای چه ویژگی هایی باشد. یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین راه ها برای این کار، ظاهر آن است. فیس براش مناسب سبک است، ظاهری پیچیده ندارد و نحوه کار با آن آسان است.

پرز های فیس براش ها باید زیاد باشند و به راحتی تمیز شوند. پرز هایی که از جنس سیلیکون اند، متخلخل نیستند و تمیز کردنشان زمان زیادی طول نمی کشد؛ در حالی که پرز های نایلونی این ویژگی ها را ندارند. یکی دیگر از موارد مهمی که باید هنگام خرید برس پاک کننده به آن توجه داشته باشید، تنظیمات مختلف آن است. برای مثال سرعت حرکت آن ها هنگامی که می خواهید نواحی خاصی از صورت را تمیز کنید، قابل تنظیم و تنظیماتشان برای تمیز کردن عمقی مواد آرایشی و پاکسازی ملایم، متفاوت باشد.

توجه داشته باشید که برس پاک کننده باعث آسیب بیشتر به پوستتان نشود. افرادی که پوست های حساسی دارند، با لایه برداری پشت سر هم پوستشان را بیشتر تحریک می کنند. بنابراین باید پیش از خرید این براش ها از نوع پوست خود آگاهی داشته باشید و اگر پوست حساسی دارید یا به روزاسه دچار هستید، از استفاده از بهترین فیس براش صورت نیز خودداری کنید.

جمع بندی

استفاده از فیس براش به صورت مداوم می تواند ظاهر چین و چروک های سطحی و اولیه را بهبود بخشد، با آکنه های پوستی مقابله کند، منافذ بزرگ را کوچک تر نشان دهد، پوست را به نحو موثری لایه برداری کند، گردش خون را تقویت کند و ... . در این نوشته کوشیدیم این فواید را مفصل تر توضیح دهیم و نحوه انتخاب بهترین فیس براش صورت را بررسی نماییم.

شما نیز اگر تمایل به خرید فیس براش برقی دارید، می توانید با مراجعه به سایت آرانیکا بهترین نمونه های آن را مشاهده کنید و پس از بررسی های لازم، مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.