اگر مراقبت کردن از ناخن هایتان برای شما تبدیل به یک دغدغه شده است، باید بگوییم که شما علاوه بر روغن های مختلف، سوهان و پولیش به لاک های تقویت کننده ناخن نیز احتیاج دارید؛ چرا که آن ها نیز تاثیر به سزایی را در تقویت و نگهداری اصولی ناخن های شما دارند. لاک های تقویت کننده ناخن باعث می شوند تا استحکام ناخن ها افزایش پیدا کند و همچنین در برابر سایش ها و ضربه هایی که در طول روز به آن ها وارد می شود، مقاوم باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما بهترین لاک تقویت کننده ناخن را معرفی کنیم و به سوالات احتمالی شما درباره آن ها پاسخ دهیم؛ پس اگر شما نیز به مراقبت کردن و تقویت کردن ناخن های خود علاقه مندید، این مقاله برای شما است. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین لاک تقویت کننده ناخن چگونه از ناخن های شما مراقبت می کند؟

Nail strengthening varnish

همان طور که می دانیم ناخن ما، دارای بخشی به نام صفحه طبیعی است، تقویت کننده ها نیز وظیفه دارند تا نیاز های صفحه طبیعی را برای ناخن فراهم کنند و وضعیت کلی آن را بهبود بخشند. اگر به دنبال بهترین لاک تقویت کننده ناخن هستید، باید بدانید که تقویت کننده های ناخن باید به عنوان یک لایه مقاوم و در عین حال انعطاف پذیر عمل کنند و ساختار ناخن شما را ارتقا دهند. همچنین علاوه بر تمام این ها، یک تقویت کننده خوب باید ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز ناخن شما را به ناخن هایتان برساند تا رشد ناخن شما به حالت طبیعی باز گردد و تقویت شود. پیشنهاد ما به شما این است که همیشه هنگام خرید، به سراغ بهترین لاک تقویت کننده ناخن بروید و هیچ گاه یک تقویت کننده ناخن را که قیمت و کیفیت پایینی دارد، خریداری نکنید؛ زیرا آن ها علاوه بر اینکه ناخن های شما را تقویت نخواهند کرد، بلکه باعث می شوند تا وضعیت ناخن های شما ضعیف تر از قبل شود و ممکن است که شما را به سمت قارچ ناخن سوق دهند.

لاک های تقویت کنند ناخن برای چه ناخن هایی مناسب و کارآمد هستند؟

Nail strengthening varnish

ناخن های طبیعی انسان دارای کراتین و پروتئین هستند و ساختاری محکم و مقاوم دارند؛ آن ها در برابر ضربات کوچک و سایش های معمولی روزانه مقاوم هستند و وجود کراتین و پروتئین به میزان لازم در آن ها باعث می شود تا شکلی با دوام و سالم به خود بگیرند؛ اما در آن سوی میدان ما ناخن های ضعیفی را داریم که به هر علتی دچار مشکل شده اند و دیگر شکل و دوام سابق را ندارند. علت ضعیف شدن آن ها می تواند بروز برخی از بیماری ها، تغییرات هورمونی، نداشتن ویتامین های مورد نیاز بدن به میزان کافی و دیگر عوامل باشد. ناخن های ضعیف معمولا کراتین کمی دارند و به همین دلیل است که که آن ها ظاهری نرم و شکننده پیدا می کنند. اگر شما نیز ناخن های ضعیفی دارید و به فکر مراقبت و نگهداری از آن ها هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به سایت آرانیکا یک تقویت کننده ناخن مناسب را مراقبت از ناخن زیبا و ارزشمندتان خریداری کنید. استفاده مداوم و پیوسته از لاک های تقویت کننده ناخن باعث می شود تا ناخن های ضعیف شما پس از گذشت مدتی به حالت عادی خود برگردند و مانند قبل شاداب شوند؛ اما در هنگام خرید تقویت کننده دقت کنید تا به طور اشتباهی یک نرم کننده ناخن را نخرید. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، لاک های تقویت کننده ناخن برای ناخن هایی مناسب هستند که ضعیف اند و از منابع پروتئینی و کراتین کمی بهره می برند؛ اما لاک های نرم کننده ناخن معمولا برای افرادی توصیه می شوند که ناخن آن ها خشک است و به جذب رطوبت بیشتری نیاز دارد.

منابع موجود در لاک های تقویت کننده ناخن

Sources in nail polish

گفتیم که در کنار مانیکور و پدیکور و مراقبت های رایج از ناخن نیاز به یک تقویت کننده نیز داریم. تقویت کننده های ناخن در بازار بی شمارند و ما به دنبال بهترین لاک تقویت کننده ناخن در میان آن ها می گردیم؛ اما تنوع آن ها بسیار بالا است و همگی از فرمولاسیون مختلف و متفاوتی در ساختار کلی خود استفاده می کنند. فرمولاسیون و ترکیبات شیمیایی تقویت کننده های ناخن نشان می دهد که چگونه می توانند ویتامین ها و مواد مغذی را به ناخن شما برسانند. همچنین علاوه بر این مسئله، بهترین لاک تقویت کننده ناخن همواره از یک سیستم تقویت کننده و تغذیه کننده در ساختار خود بهره می برد؛ اما همان طور که گفتیم فرمولاسیون ها تماما با یکدیگر فرق می کنند و نمی توان به طور دقیق گفت که هر کدام از آن ها چه ترکیبیاتی دارند، تنها می توان گفت که اغلب آن ها شامل برخی ترکیبات هستند. در بسیاری از لاک های تقویت کننده ناخن، ترکیباتی مانند اتیل استات که یک نرم کننده است، بوتیل استات، نیتروسلولز و دیگر حلال ها دیده می شود. باید بگوییم که بسیاری از موادی که برای تقویت کردن ناخن به کار می روند به سرعت جذب می شوند و از بین می روند. پس بسیار مهم است که آن ها را به طور مداوم استفاده کنید.

جمع بندی

برای به دست آوردن ناخن هایی شاداب شما نیاز دارید تا به بهترین شکل از مراقب ان ها باشید و همیشه آن ها را تقویت کنید. در کنار اصول مهمی مثل استفاده از یک لاک پاکن مناسب و رسیدگی منظم به ناخن ها، استفاده از یک تقویت کننده ناخن نیز ضروری به نظر می رسد. برای انتخاب بهترین لاک تقویت کننده ناخن باید به فرمولاسیون آن و فوایدی که ترکیباتش دارد، دقت کنید. امیدواریم که این مقاله به شما اطلاعات مفیدی در رابطه با فرمولاسیون های موجود در تقویت کننده های ناخن داده باشد و توانسته باشید که به طور کامل از نحوه کار آن ها با خبر شوید.