پوست محافظ طبیعی بدن شماست؛ اما عواملی مانند ژنتیک و آب و هوای خشک می توانند توانایی آن را برای انعطاف پذیری و درخشندگی به چالش بکشند. در چنین مواردی، پوست شما ممکن است به مراقبت بیشتری نیاز داشته باشد. قرار دادن یک لوسیون مناسب در روتین مراقبت پوستی یک استراتژی هوشمندانه برای مبارزه با خشکی شدید است. با این حال، انتخاب بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک، با توجه به نوع پوست و نیازهای خاص مراقبت از پوست، ضروری است. لوسیون های مناسب پوست خشک برای تامین آبرسانی و تغذیه پوست شما طراحی شده اند و به شما کمک می کنند پوستی سالم و شاداب داشته باشید. در این مقاله به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک باید داشته باشد.

 

 

 lotion for dry skin

 

ویژگی های بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک

برای انتخاب بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک باید نکات زیادی را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نیاز های خاص شما برآورده خواهد شد. در این بخش برخی از ویژگی های ضروری را که باید به آن ها توجه کنید، بررسی خواهیم کرد:

 • نوع پوست:

  واکنش پوست هر فردی به مواد مختلف متفاوت است، بنابراین اگر مستعد تحریک هستید، فرمولاسیون های خنثی را انتخاب کنید که برای پوست حساس طراحی شده است. لوسیون هایی که فرمولی خنثی دارند یک انتخاب عالی برای از بین بردن خشکی پوست و خارش هستند و به همین دلیل برای پوست های حساس و آسیب پذیر مناسب اند.
 • محافظت در برابر آفتاب:

  حتی در روزهای ابری، اشعه ماوراء بنفش می تواند به پوست شما آسیب برساند. برای محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید، لوسیونی با محافظت در برابر آفتاب (SPF) انتخاب کنید. لوسیون هایی که دارای فاکتور محافظت در برابر آفتاب هستند به حفظ یکنواختی پوست شما کمک می کنند و در عین حال از آن در برابر نور خورشید نیز محافظت خواهند کرد.
 • روغن ها و کره های مفید:

  مواد طبیعی مانند روغن آرگان و آلوئه ورا می توانند در بهبود خشکی پوست شما معجزه کنند. روغن آرگان که از درختان آرگان مراکشی تهیه می‌ شود، رطوبت را بازیابی می ‌کند و ممکن است علائم کشش و خشکی پوست را کاهش دهد. لوسیون بدنی که حاوی وازلین مغذی روغن آرگان باشد، گزینه ای است که باید در نظر بگیرید. آلوئه ورا که به دلیل خواص تسکین دهنده اش شناخته شده است، به مبارزه با خشکی و تحریک پذیری پوست کمک می کند. ترکیب این دو می تواند تاثیر بسزایی در روند درمان شما داشته باشد.

گنجاندن یک لوسیون مناسب در روتین مراقبت از پوست می تواند به پوست شما کمک کند تا درخشندگی طبیعی خود را بازیابد. فروشگاه آرانیکا طیف وسیعی از لوسیون های مرطوب کننده را ارائه می دهد که برای رفع نیاز های مختلف مراقبت از پوست طراحی شده اند و درخشش سالم پوست شما را تضمین خواهند کرد.

موادی که به خشکی پوست کمک می کنند

lotion for dry skin/

پوست خشک برای آبرسانی و تغذیه موثر به مواد خاصی نیاز دارد. انتخاب مواد به شرایط و نیاز های پوست شما بستگی دارد، به خصوص اگر شرایط و مشکلات پوستی ای مثل اگزما یا درماتیت دارید. به همین دلیل لازم است که در هنگام انتخاب یک لوسیون، روی برچسب مواد تشکیل دهنده و ترکیبات آن به دنبال یک یا چند مورد از این مواد تقویت کننده رطوبت بالینی باشید:

 • شی باتر
 • هیالورونیک اسید
 • کره کاکائو
 • گلیسیرین
 • سرامید ها
 • بلغور جو دوسر کلوئیدی
 • دایمتیکون

در حالی که هم کره شیا و هم کره کاکائو فواید پوستی دارند؛ اما اهداف متفاوتی دارند. کره شیا، که از یک مغز درختی به دست می آید، به دلیل خواص ضد التهابی آن شناخته شده است. از سوی دیگر، کره کاکائو که از یک منبع گیاهی به دست می آید، رنگ پوست و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهد. برای نتایج مطلوب، موادی را انتخاب کنید که با نیازهای خاص پوست شما هماهنگ باشد.

بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک در شرایط مختلف

Different conditions

کشف بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک با گزینه های بی شماری که در دسترس شما است می تواند دلهره آور باشد. در اینجا به بررسی بهترین عوامل برای بهبود خشکی پوست در شرایط مختلف می پردازیم:

 • بهترین ترکیب برای پوست خشک: کرم های مرطوب کننده مختلفی که با سرامید ها غنی شده اند، عملکرد لایه بیرونی و رطوبت کلی پوست را افزایش می دهد.
 • بهترین گزینه برای پوست های بسیار خشک: پماد های حاوی پترولاتوم و گلیسیرین، به طور موثر می توانند باعث جذب رطوبت شوند.
 • بهترین برای دست ها: فرمول های مخصوص دست همراه با گلیسیرین، رطوبت طولانی مدت را ارائه می دهد و توسط متخصصان پوست توصیه می شوند.
 • بهترین لوسیون بدن برای پوست خشک: لوسیون های غنی شده با سرامید ها، زمانی که روی پوست مرطوب بعد از حمام استفاده شوند، برای آبرسانی کل بدن ایده آل هستند.
 • بهترین برای پوست های حساس: کرم های مرطوب کننده بدون عطر و پارابن، مناسب پوست های حساس هستند؛ به این دلیل که منافذ باز پوستی را مسدود نمی کنند.
 • بهترین برای اگزما: کرم های مخصوص اگزما که دارای ترکیباتی مانند بلغور جو دوسر کلوئیدی و کره شیا هستند می توانند عوارض این بیماری را تا حد زیادی تسکین دهند.
 • بهترین لوسیون موجود در داروخانه: لوسیون های مرطوب کننده روزانه غیر کومدون زا و حاوی بلغور جو دوسر کلوئیدی، از پوست خشک محافظت می کنند و می توانند رطوبت آن را به طور چشمگیری افزایش دهند.
 • بهترین لوسیون پاک کننده: لوسیون بدن هایی که حاوی روغن مارولا و چوب سدر یا انواع مختلف روغن بدن باشند، رطوبت را با اجزای طبیعی روغن مارولا جبران می کنند که این برای افراد دوست دار محیط زیست نیز ایده آل است.

جمع بندی

در جست و جو برای پیدا کردن بهترین لوسیون برای پوست خشک، گزینه های زیادی برای رفع نیاز های مختلف وجود دارد. از مرطوب کننده های همه جانبه گرفته تا راه حل های تخصصی برای پوست های حساس یا اگزما، صنعت مراقبت از پوست طیف وسیعی از لوسیون ها را ارائه می دهد. چه فرمول غنی از سرامید برای هیدراتاسیون کلی باشد و چه تسکین شدید برای پوست های بسیار خشک، لوسیون های مختلف برای هر نوع پوستی وجود دارد. در نهایت یافتن لوسیون عالی شاید با توجه به تعدد گزینه ها کار سختی باشد؛ اما با اندکی بررسی و مطالعه می توانید بهترین لوسیون را پیدا کنید.