یکی از دشوار ترین کار ها پس از اتمام یک روز کاری سخت، پاک کردن مواد آرایشی از صورت است. بسیاری از افراد با آرایش کامل می خوابند و این کار را مدام تکرار می کنند؛ اما نادیده گرفتن مواد آرایشی، در طولانی مدت موجب آسیب دیدن پوستتان می شود و عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد. پیشنهاد می کنیم از بهترین پاک کننده آرایش صورت در روتین پوستی خود استفاده کنید و روش صحیح پاک کردن آرایش را نیز بیاموزید؛ زیرا این کار چیزی فرا تر از برداشتن یک دستمال و کشیدن آن بر صورت است. در ادامه مطلب نحوه پاک کردن آرایش و بهترین پاک کننده های موجود برای هر نوع پوست را بررسی خواهیم کرد. در سایت آرانیکا انواع گوناگونی از این پاک کننده ها از تمام برند های مطرح لوازم آرایشی و بهداشتی موجود اند و شما می توانید با مراجعه به آن پس از بررسی های لازم پاک کننده مناسب با نوع پوست خود را تهیه کنید.

پوست خود را بشناسید.

اولین و مهم ترین قدم برای انتخاب بهترین پاک کننده آرایش صورت این است که نوع پوست خود را شناسایی کنید. پوست شما ممکن است خشک، چرب یا مختلط باشد. هر یک از انواع پوست، واکنش های متفاوتی به محصولات مختلف می دهند.

به عنوان مثال اگر شما پوست چربی دارید استفاده از پاک کننده ای که بر پایه روغن ساخته شده باشد، برایتان یک انتخاب اشتباه است؛ چراکه چربی پوست را افزایش می دهد و به طور کامل تمیزش نمی کند. علاوه بر این اگر بخواهید پس از استفاده از آن مجددا آرایش کنید، مواد آرایشی بر پوست می ماسند و چربی بیش از حد چهره شما را براق نشان می دهد. از سوی دیگر اگر پوست خشکی دارید، استفاده از پاک کننده هایی که بر پایه روغن هستند می توانند برای تغذیه پوست و زیبایی بیشتر آن موثر باشند. به همین دلیل است که پیش از خرید هر محصولی ابتدا باید نوع پوست خود را شناسایی کنید.

انتخاب بهترین پاک کننده آرایش صورت

The best makeup remover

حال که نوع پوست خود را شناسایی کرده اید، نوبت به انتخاب بهترین پاک کننده آرایش صورت می رسد. برای این کار ابتدا باید بدانید که محصولات مختلفی در طی سال های اخیر برای پاک کردن آرایش تولید و ارائه شده اند. برای مثال میسلار واتر، دستمال مرطوب، روغن های پاک کننده، پد های آرایش پاک کن و محصولات مشابه در بازار امروزی موجود هستند که هر یک مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

1) میسلار واتر: گزینه اول میسلار واتر نام دارد که برای آرایش های ملایم و پوست های حساس بسیار عالی است؛ زیرا ماهیت آن آبرسانی در کنار پاک کنندگی است. در نتیجه برای انواع پوست مناسب است و آسیبی به صورت شما نمی زند.

2) روغن های پاک کننده صورت: استفاده از روغن ها نیز یک راه دیگر برای از بین بردن مواد آرایشی پوستتان است؛ اما خاطرتان باشد که این محصول برای پوست های چرب به هیچ عنوان توصیه نمی شود و برای پوست های خشک و نرمال کارایی دارد.

3) دستمال مرطوب: یک راه آسان، سریع و کاربردی برای پاک کردن آرایش صورت، استفاده از دستمال مرطوب است؛ اما این گزینه به تنهایی در میان بهترین پاک کننده های آرایش صورت قرار نمی گیرد. دلیلش هم این است که در بیشتر مواقع بقایای آرایش را بر پوست باقی می گذارد و منافذ را به خوبی تمیز نمی کند.

4) پد های آرایش پاک کن: چنین پد هایی برای کسانی که آرایش غلیظ و زیاد می کنند، کاربرد دارد و معمولا آرایش های ملایم با استفاده از میسلار واتر به خوبی پاک می شوند و احتیاجی به پد ندارند.

روش پاک کردن صحیح آرایش

The best makeup remover

همانطور که برای انتخاب آرایش پاک کن درست زمان می گذارید، لازم است برای پاک کردن آن هم زمان صرف کنید؛ زیرا حتی اگر بهترین محصول پاک کننده را داشته باشید اما نحوه استفاده از آن را بلد نباشید، اثر گذاری و پاک کنندگی آن نصف خواهد شد.

1) شستن دست ها: اگر نمی خواهید باکتری های مضر و آلوده دستانتان به پوست صورتتان انتقال پیدا کند، لازم است قبل از شروع کار آن ها را تمیز بشویید.

2) استقاده از پاک کننده: پاک کننده مخصوص را بر پوست صورتتان اعمال کنید. اگر آن را طوری انتخاب کردید که برای پاک کردن آرایش چشم ها نیز مناسب است، بهتر است ابتدا از اطراف چشمانتان این کار را شروع کنید. این قسمت پوست نازکی دارد؛ در نتیجه حتی بهترین پاک کننده آرایش صورت هم اگر به درستی در این ناحیه اعمال نشود، ممکن است به پوست آسیب برساند. با ملایمت و به آرامی محصول را بر پوست بمالید.

3) ماساژ دورانی: محصول را به صورت دورانی بر پوست صورت بمالید تا از بروز هر گونه حساسیت و مشکل جلوگیری شود.

4) شستن صورت: در آخر پس از پاک شدن کامل آرایش، لازم است پوست صورتتان را با آب ملایم آب کشی کنید و از محصولات تکمیلی روتین پوستی خود استفاده کنید.

نکات قابل توجه

makeup remover1

  • اگر آرایش سنگین می کنید، بهتر است مواد موجود بر پوست را دو بار تمیز کنید و کار را تنها به پاک کننده آرایش محدود نسازید. پاک کننده صورت نیز نقش مهمی را بازی می کند و می تواند تمام ذرات باقی مانده را از منافذ پوستتان پاک کند و از بین ببرد.
  • پس از تمیز کردن پوست خود، قدرت جذب آن بالا تر می رود و فرصت مناسبی برای استفاده از یک آبرسان مناسب، مرطوب کننده و هر محصول موثری است که بعد از پاک شدن آرایش برای احیای مجدد پوست استفاده می کنید.
  • به هیچ عنوان هنگام پاک کردن آرایش با پوستتان خشن برخورد نکنید. این کار نه تنها به پاک شدن بهتر آرایش کمکی نمی کند، بلکه موجب خراش بر آن می شود.

نتیجه گیری

پوست صورت شما بسیار حساس است و نسبت به باقی قسمت ها اهمیت بسیار بالایی دارد. در نتیجه هنگام انتخاب محصولات پوستی باید وسواس به خرج دهید تا همیشه با کیفیت ترین محصولات را داشته باشید. مخصوصا برای پاک کردن آرایش که جزو پر اهمیت ترین قسمت های روتین پوستی است، لازم است بهترین پاک کننده آرایش صورت را تهیه کنید و از آن به صورت کاملا ملایم بر پوستتان استفاده کنید.