پاهای ما به عنوان پایه و اساس کل بدن، از تعادل، راه رفتن، ایستادن و به طور کلی وضعیت بدن ما حمایت می کنند. با این حال، متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شوند. اکثر ما روال هایی برای مراقبت از مو، دندان، پوست صورت، پوست بدن و... داریم؛ اما به ندرت درمورد روتین مراقبت از پا صحبت می کنیم. پاها قسمت مهمی از بدن هستند که بار سنگین وزن ما را تحمل می کنند؛ بنابراین نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله اهمیت و فواید استفاده از بهترین کرم کف پا و مراقبت از آن را بررسی کنیم. اگر به سلامت پاهای خود اهمیت می دهید، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا باید بهترین کرم کف پا را تهیه کنیم؟

بهترین کرم کف پا

اکثر ما انسان ها فقط در صورتی به پاهای خود توجه می کنیم که در آن ها احساس خارش یا درد کنیم. اگرچه درد و تحریک قابل پیشگیری است، اما همانطور که از صورت و بدن خود مراقبت می کنیم، باید مراقبت از پاها را نیز در روتین روزانه خود قرار دهیم.

اگر پاهای شما خشک و ترک خورده باشند، مطمئنا پیر تر از سایر قسمت ‌های بدن به نظر می رسند. در این حالت، تنها داشتن بهترین کرم کف پا می تواند جوانی و شادابی را به آن ها بازگرداند.

محصولات مراقبت از پا به شما کمک می کنند قلب دوم خود را همیشه تمیز، سالم و مرطوب نگه دارید. همچنین می توانند احتمال بروز بیماری های پوستی را کاهش دهند. البته عفونت‌ های قارچی، مانند عفونت پای ورزشکاران و ناخن ‌های پا، تنها به کمک یک مرطوب کننده ساده درمان نمی شوند. در این حالت، استفاده از مرطوب کننده حتی می تواند وضعیت را بد تر و بیماری را شدید تر هم کند.

فواید استفاده از بهترین کرم کف پا

Foot Creams-2

در بند قبل تا حدودی به فواید استفاده از کرم پا اشاره کردیم و در ادامه قصد داریم این مبحث را به طور کامل بررسی کنیم. از جمله مهم ترین فواید مصرف کرم های مرطوب کننده کف پا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. پاهای شما را مرطوب نگه می دارد: پوست خشک و ترک خورده پا می تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد. خوشبختانه کرم های پا به گونه ای فرموله شده اند که آبرسانی و رطوبت بالایی دارند و می توانند پوست خشک و زبر پا های شما را نرم و مرطوب کنند. علاوه بر این، از بروز ترک و شقاق در پاها جلوگیری کرده و به افزایش سلامت آن ها کمک می کنند.

2. از پاها محافظت می کند: مزیت دیگر استفاده از بهترین کرم کف پا این است که از پوست حساس پاهای شما در برابر عوامل خارجی مانند باد یا آفتاب شدید محافظت می کند. در فرمولاسیون اکثر کرم های پا مواد لایه برداری مانند اسید سالیسیلیک وجود دارد که می تواند به کاهش ضخامت پینه ها کمک کند. استفاده منظم از این محصولات مراقبتی احتمال بروز پینه در پاها را به حداقل می رساند.

3. موجب آرامش و کاهش استرس می شود: پاها در طول روز همواره در حال حرکت هستند و استرس زیادی را تحمل می کنند؛ بنابراین ماساژ آن ها با کرم های حاوی منتول، کافور یا روغن نعناع می تواند به رفع خستگی پا، طراوت بخشیدن و ایجاد حس آرامش کمک کند.

4. خواص ضد قارچی و ضد میکروبی دارد: باتوجه به شرایط کاری ممکن است پاهای ما مدت زمان زیادی در کفش باشد. محیط های گرم و مرطوب و نبود هوای کافی در کفش ها می توانند موجب بروز خارش، قرمزی و حتی عفونت های قارچی شوند. اما نگران نباشید. مصرف بهترین کرم کف پا که حاوی ترکیبات ضد قارچ مانند کلوتریمازول یا روغن درخت چای است، می تواند به پیشگیری و درمان عفونت های قارچی و حفظ سلامت پاها کمک کند.

5. موجب بهبود گردش خون می شود: خوشبختانه کرم های پا با مواد فوق العاده ای همچون آرنیکا، زنجبیل یا جینکو بیلوبا غنی شده اند که هر یک از آن ها می توانند گردش خون در پوست را تقویت کنند.  بهبود گردش خون، موجب افزایش اکسیژن و رسیدن بهتر مواد مغذی ضروری به بافت‌ های پا می شود؛ در نتیجه تورم و ناراحتی در آن ها را کاهش می دهد.

6. موجب افزایش زیبایی پاها می شود: شاید مهم ترین دلیلی که شما را مجاب می کند تا بهترین کرم کف پا را تهیه کنید، افزایش زیبایی آن باشد. همان طور که گفته شد محصولات مراقبت استاندارد به خوبی می توانند رطوبت مورد نیاز پاها را تامین کنند و موجب تقویت بافت، افزایش نرمی و زیبایی آن ها  شوند.

چه زمانی از کرم کف پا استفاده کنیم؟

Foot Creams-3

در پاسخ به این سوال باید گفت استفاده از بهترین کرم کف پا زمان خاصی ندارد؛ ولی برای داشتن حس رضایت بیشتر می توانید در شرایط زیر از این محصولات استفاده کنید:

  1. بعد از اتمام جلسه پدیکور
  2. بعد از حمام یا بعد از تمیز کردن پاها
  3. قبل از خواب برای ماساژ پاها و رفع خستگی آن ها

چگونه از بهترین کرم کف پا استفاده کنیم؟

بهترین کرم کف پا

بعد از خرید هر محصول مراقبتی باید روش صحیح استفاده از آن را بدانید. حتی بهترین کرم کف پا زمانی کارآیی دارد که به صورت زیر مورد استفاده قرار بگیرد:

  • با انگشتان تمیز مقدار کمی از کرم پا بردارید.
  • آن را روی پوست پا قرار دهید و به آرامی شروع به ماساژ پاهای خود کنید، از پاشنه شروع کرده و به سمت انگشتان حرکت کنید.
  • برای جذب بهتر می توانید از حرکات دایره ای و فشار ملایم استفاده کنید.
  • اگر مشکل خاصی مانند ترک پاشنه یا پینه دارید، روی این نواحی بیشتر تمرکز کنید تا نرم و مرطوب شوند.
  • پس از مالیدن کرم پا کمی صبر کنید تا به طور کامل جذب پوست شود.

پیشنهاد می کنیم بعد از  کرم زدن، یک جفت جوراب نخی تمیز بپوشید؛ این کار رطوبت پاها را حفظ کرده و از مالیده شدن کرم به سطوح مختلف جلوگیری می کند.

جمع بندی

همان طور که در طول مقاله گفته شد خرید بهترین کرم کف پا به شما کمک می کند از بروز خشکی و پینه در پوست پا و ترک پاشنه جلوگیری کنید. با توجه به خاصیت آبرسانی بالای محصولات مراقبت از پا، مصرف منظم آن ها موجب حفظ رطوبت طبیعی پاها و داشتن پوستی نرم، زیبا و ابریشمی می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از کرم پا، تنها یکی از راه های مراقبت از آن است؛ سلامتی کلی پاهای شما به عوامل مختلفی همچون استفاده از کفش مناسب، شستشوی منظم روزانه، تمیز نگه داشتن ناخن ها و... بستگی دارد.