شاید تاکنون برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که عطر و ادکلن های متفاوت و حتی گران قیمت­تان بوی چندان ماندگاری نداشته­اند و یا ماندگاری این عطرها تنها به ساعات اولیه استفاده از آن­ها خلاصه شده است. در این مقاله راهکارهایی را به شما می­آموزیم که با کمک آن­ها ماندگاری عطر و ادکلن های خود را افزایش دهید. اما پیش از آن چند نکته مهم در مورد عطرها را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 

 

 

با این ترفندها ماندگاری عطر و ادکلن‌های خود را بیشتر کنید

 

نوع عطر و فرمولاسیون آن

مسلم است که ماندگاری عطرهای گوناگون با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی عطرهای گرم و شیرین ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهای خنک و ملایم دارند. همچنین عطرهایی با نت‌هایی از چوب و ادویه معمولا ماندگاری بیشتری نسبت به عطرهایی با رایحه‌­های میوه­‌ها و مرکبات دارند.

 

 

میزان روغن موجود در عطر، تاثیر به سزایی در ماندگاری بوی آن­ها دارد. پرفیوم‌، ادوپرفیوم‌، ادوتویلت‌، و ادکلن‌ به ترتیب دارای مقادیر بیشتری از روغن در ترکیبات خود هستند. این بدین معناست که پرفیوم حاوی کمترین میزان الکل و ادکلن دارای بیشترین مقدار الکل در این دسته‌­بندی است. بنابراین کاملا طبیعی‌ست که انتظار ماندگاری بوی ادکلن بسیار کمتر از پرفیوم باشد.

 

 

مکان نگهداری عطر

گرما و نور مستقیم خورشید دشمن عطرها هستند. سعی کنید عطرهای خود را در جایی خنک و به دور از نور نگهداری کنید چرا که گرما و نور خورشید می­توانند ترکیبات شیمایی عطرها را دگرگون کنند.

 

 

راهکارهایی برای افزایش ماندگاری بوی عطر

  1. حتی گران­قیمت‌ترین عطرها نیز بیش از چند ساعت ماندگاری ندارند. اگر خواهان ماندگاری بیشتر بوی آن­ها هستید، سعی کنید در فواصل معین و بعد از چند ساعت آن­ها را تمدید کنید.
  2. عطرهای خود را در بهترین زمان ممکن یعنی پس از استحمام و خشک شدن بدن استفاده کنید.
  3. عطر خود را بر روی نقاطی از بدن که نبض دارند اسپری کنید. روی گردن، پشت گوش، قسمت داخلی آرنج، روی مچ دست و پشت زانو بهترین نقاط برای اسپری کردن عطر هستند.
  4. پوست چرب مدت زمان بیشتری رایحه عطر را نگه می‌دارد. قبل از استفاده از عطرها، از لوسیون بدن یا  کرم‌­های مرطوب کننده استفاده نمایید.
  5. عطر را با فاصله‌­ای در حدود 10 تا 15 سانتی متر و به صورت مستقیم بر روی پوست بدن اسپری کنید و پس از آن پوستتان را مالش ندهید. این کار باعث تغییر ساختار مولکول‌­های عطر خواهد شد.

امیدواریم با انجام ترفندهای ارائه شده نتیجه مطلوبی کسب کنید و رایحه عطر خود را تا حد ممکن ماندگار نگه دارید.