تفاوت عطر و ادکلن

0 ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ دانشنامه عطر و ادکلن,

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مورد عطر و ادکلن، عطر برای خانم ها و ادکلن را برای آقایان بدانید یا وقتی می خواهید خرید کنید به فروشنده بگویید: یک ادکلن برند می خواهم و غیره اینها همه موضوعاتی است به اشتباه در ذهن ما باقی مانده است و ما در این وبلاگ قصد داریم این بحث را به چالش بکشیم.

 

ادکلن ها

 

خوشبختانه ادکلن ها دیگر تولید نمی شوند آن هم بدلیل ماندگاری فوق العاده پایینی که دارند. اگر بصورت واضح تر بیان کنیم ماندگاری ادکلن ها شبیه به اسپری های بدن هستند که ماندگاری خیلی کمی دارند، تقریبا از 2 الی 4 درصد اسانس دارند و این اصلا خوب نیست و حسی خوشایندی ندارد.

 

اسانس ها

 

اکثر افراد فکر می کنند عطر ها همان اسانس ها هستند اما با شیشه هایی متفاوت، در حالی که اینطور نیست و اسانس ها همان هایی هستند که در شیشه پُر می شوند و خیلی چرب هستند. بعضی ها آن را با موادی ترکیب می کنند تا لباستان را لک نکند. البته اسانس ها برای پوست هم خوب نیستند و رایحه ای شبیه به عطر را دارند اما حقیقتا تفاوت های زیادی دارند. برای نمونه می توان به نت های عطر ها توجه کرد از سه نت اولیه، میانی  و پایانی تشکیل شده اند اما در اسانس ها متفاوت است و نتی وجود ندارد و کلا یک نوع رایحه را استشمام می کنید.

 

عطر ها

 

 تمام محصولات و برندهای زنانه و مردانه به نام عطر شناخته می شوند. چون ماندگاری بالاتری نسبت به ادکلن دارند و از چند بخش تشکیل شده اند که از 10 الی 25 درصد اسانس تشکیل شده اند و حدود 6 الی 7 ساعت روی پوست دوام دارند.

 

در مجموع اگر بخواهیم درباره ماندگاری عطرها، ادکلنها و اسانس ها صحبت کنیم باید اینطور بگوییم:

 

دوام عطر ها از ادکلن ها بیشتر است، اما از سانس ها کمتر

 

دوام ادکلن ها از همه کمتر است.

 

دوام اسانس ها از همه بیشتر است اما اسانس ها برای پوست مضر هستند و نت های عطر را ندارند.

 

نتیجه می گیرم برای ماندگاری بهتر و احساس رایحه های مختلف باید از عطرها استفاده کرد. طبق نظریه کارشناسان ماندگاری بالای اسانس ها روی پوست مضرر است. مثلا اگر یک عطر روی پوست بیشتر از یک روز بماند حقیقتا نامناسب است. برای همین کمپانی های مختلف ماندگاری های عطرها را حدود 6 ساعت تخمین زدنند که با توجه به پوست های افراد مختلف متفاوت ماندگاری آن نیز متفاوت است. ( قبلا توضیح دادیم)

 

نظر شما