امروزه با توجه به طیف گسترده محصولات مراقبت از پوست و بدن که در بازار موجود است، انتخاب بهترین گزینه کار چندان آسانی نیست. اما در صورت داشتن کمی اطلاعات می توان محصول مناسبی را با توجه به نیاز پوست و بدن خود خریداری کرد. مطمئنا تا به حال اسم بادی اسپلش و بادی میست را زیاد شنیده اید و ممکن است از آن ها استفاده هم کرده باشید. اما آیا می دانید تفاوت این دو محصول چیست و هر یک چه کارایی ای دارند؟

اگر به دنبال دانستن تفاوت بادی اسپلش و بادی میست هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بادی میست چیست؟

پیش از این که درمورد تفاوت این دو محصول صحبت کنیم ابتدا باید د مورد جزئیات و نحوه استفاده از آن ها اطلاعات کاملی داشته باشیم. بادی میست محصول عطر مانندی است که باید مستقیما روی پوست اعمال شود. شما می توانید پس از حمام آن را مستقیما بر پوست مرطوب خود به ویژه نقاط نبض دار مانند مچ دست، پشت گوش و گردن بمالید یا اسپری کنید.

هرچند بادی میست و عطر مردانه و زنانه در اصل یک کار یعنی خوش بو کردن بدن شما را انجام می دهند، بادی میست کمی با عطر متفاوت است. این محصول نسبت به عطر سبک تر است و رایحه کمتری دارد. علاوه بر این رقیق تر به نظر می رسد و در مقایسه با عطر در مقادیر بیشتر و بسته بندی های بزرگ تری عرضه می شود. بنابراین با توجه به حجم بالا تر و ماندگاری طولانی تر نسبت به عطر و ادوتویلت مقرون به صرفه تر است و انتخابی ایده آل برای استفاده روزانه محسوب می شود.

بادی اسپلش چیست؟

Body Spray vs Body Mist/Body Spray vs Body Mist

در توضیح تفاوت بادی اسپلش و بادی میست باید بگوییم که در تولید این محصول برخلاف بادی میست، از اسانس های معطر گل ها، گیاهان، ادویه جات که الکل و آب فراوان رقیقشان کرده اند، استفاده می شود. در واقع بادی اسپلش ها نه دئودورانت هستند، نه عطر و نه بادی میست. آن ها ترکیبات و فواید متفاوتی برای پوست دارند. رایحه بادی اسپلش به اندازه عطر قوی نیست و می تواند انتخاب خوبی برای پوست های حساس باشد.

تفاوت بین بادی اسپلش و بادی میست

اکنون که می دانیم بادی اسپلش و بادی میست چیست، می توانیم آن ها را با یکدیگر مقایسه و تفاوت هایشان را کشف کنیم. بزرگ ترین تفاوت آن ها فرمول ساختشان است.

همان طور که می دانید هر محصول مبتنی بر عطر، نسبت مناسبی از روغن معطر غلیظ، آب و الکل دارد که ماندگاری آن را تعیین می کنند. در ساخت بادی اسپلش ها معمولا از روغن‌ های معطر کمتر و الکل بیشتری استفاده می شود؛ در حالی که بادی میست ها معمولا سطح بالا تری از روغن ‌های معطر را در فرمول ساخت خود دارند.

بنابراین بادی اسپلش ها در بیشتر مواقع ارزان تر از بادی میست ها هستند و می توان آن ها را چندین بار در روز بر نقاط مختلف بدن اسپری کرد. اما بادی میست ها محصولاتی هستند که فقط بر نقاط عصبی اعمال می شود. در واقع می توان گفت بادی اسپلش ها کاربردی مشابه دئودورانت ‌ها دارند و ماهیت آن ها آئروسل است. همچنین بادی میست ها غلظت بیشتری دارند و باید آن ها را از فاصله کمتری اسپری کرد.

بهترین روش استفاده از بادی اسپلش و بادی میست

How to use body splash and body mist

این دو محصول در نحوه استفاده نیز تفاوت هایی دارند که در ادامه هر یک را به تفکیک بررسی می کنیم.

 • نحوه استفاده از بادی اسپلش

برای دریافت بهترین نتیجه از بادی اسپلش خود قوطی آن را به خوبی تکان دهید و از فاصله     12 تا 15 سانتی متری بر قسمت های مختلف بدن مانند زیر بغل، گردن و ... اسپری کنید. با توجه به الکلی که در فرمول بادی اسپلش به کار رفته است، پیشنهاد می کنیم از آن روی پوست آسیب دیده یا تحریک شده استفاده نکنید.

 • نحوه استفاده از بادی میست

همان طور که گفته شد بادی میست نسبت به بادی اسپلش غلظت بالا تری دارد؛ بنابراین بهتر است آن را از فاصله 3 تا 6 سانتی متری روی نقاط نبض دار بدن مانند گردن، پشت گوش و مچ دست اسپری کنید.

برای اطمینان از ماندگاری 4 تا 5 ساعته رایحه این دو محصول بهتر است آن ها را بلافاصله بعد از دوش گرفتن و بر پوست مرطوب استفاده کنید. زیرا رطوبت بدن رایحه را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. علاوه بر این می توانید با استفاده از یک کرم مرطوب کننده پوست بعد از اسپری، عطر این محصولات را تقویت کنید.

مزایای استفاده از بادی اسپلش و بادی میست

 benefits of using Body Splash and Body Mist

هر کدام از این محصولات مزایای خاص خود را دارند که نمی توان نادیده شان گرفت. حال که تفاوت بادی اسپلش و بادی میست را می دانیم بهتر است نگاهی به مزایای استفاده از آن ها بیندازیم.

 • مزایای استفاده از بادی میست

 1. می توان از آن مستقیما بر پوست های حساس استفاده کرد.
 2. پوست قطرات بادی میست را به آسانی و به سرعت جذب می کند.
 3. نسبت به عطر زنانه و مردانه رایحه کمتر و سبک تری دارد.
 4. با توجه به قیمت مقرون به صرفه خود ماندگاری طولانی دارد.
 • مزایای استفاده از بادی اسپلش

 1. رایحه های طبیعی در فرمول ساخت بادی اسپلش ها آن ها را برای استفاده در تمام طول روز مناسب می کند.
 2. نسبت به دئودورانت ها قدرت کمتری دارند؛ اما از رایحه های طبیعی ساخته شده اند.
 3. مقرون به صرفه هستند و می توان از آن ها چندین بار در روز استفاده کرد.

جمع بندی

همان طور که گفته شد تفاوت بادی اسپلش و بادی میست زیاد است و این دو محصول حتی در نحوه استفاده نیز با یکدیگر تفاوت دارند. هر دوی آن ها مزایای خاص خود را دارند و باید با توجه به نیاز شخصی و انتظار خود هر کدام را که می خواهید، تهیه کنید. پیش از خرید به این نکته دقت کنید که بادی میست نسبت به بادی اسپلش غلظت بالا تری از روغن های معطر دارد و ماندگاری اش بیشتر است. اما بادی اسپلش مقرون به صرفه تر است و می توان از آن چندین بار در طول روز استفاده کرد. البته پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از هرگونه تحریک پوستی، همیشه محصولی را تهیه کنید که حاوی مواد طبیعی باشد و رایحه آرامش بخش داشته باشد. در این مقاله درمورد ویژگی ها، تفاوت ها، نحوه مصرف و مزایای بادی اسپلش و بادی میست را توضیحاتی ارائه کردیم.

شما می توانید انواع گوناگونی از بادی اسپلش ها و بادی میست ها را با رایحه های مختلف و طبیعی از برند های معتبر و خوش نام در سایت آرانیکا مشاهده و در صورت تمایل خریداری کنید.