خرید عطر اصل و ارجینال

0 ۱۳۹۵/۰۹/۰۶ دانشنامه عطر و ادکلن,

خیلی اتفاق افتاده که تفاوت عطر تقلبی یا فیک با عطر اصل را متوجه نمی شویم و فکر می کنیم هر چقدر عطر گرانتر باشد ارجینال و اصالت آن بیشتر است! وبلاگ های زیادی در اینترنت منتشر شده است که تفاوت عطر اصل و تقلبی را بیان می کند. اما ما در این وبلاگ قصد داریم بصورت دقیق به این موضوع بپردازیم و خصوصیات یک عطر ارجینال را بیان کنیم.

 

 

مجموعه آرانیکا را به عنوان کسی که در زمینه عطر و ادکلن سالهای زیادی است که فعالییت دارد می شناسید. تجربه به ما ثابت کرده است هیچ قانون، فرمول و رابطه ای برای تشخیص عطر اصل از تقلبی نیست.

 

 

باورمان این است که عطر ارجینال و اصل ماندگاری بالایی دارد اما حقیقت قضیه این طور نیست و عطری که چند روز ماندگاری داشته باشد اسانس است و عطر نیست. دلیل علمی این موضوع این است که ماندگاری زیاد عطرها روی پوست اثرات مخربی دارد . نباید عطرتان شامه اطرافیان را اشباع کند بلکه باید رایحه ملایم از عطر شما به جا بگذارد.

 

 

ماندگاری عطر با تثبیت کننده های شیمیایی مثل فیکساتورها می تواند تا یک هفته یا بیشتر هم می تواند ادامه داشته باشد اما برای پوست مضرر است. و شرکت های تولید کننده عطر برای ماندگاری عطر برنامه ریزی ندارند. شاید دیده باشید که بر اثر استفاده از یک عطر پوستتان ملتهب شده یا لک بر داشته است این بدلیل استفاده از مواد غیر استاندارد و نامناسب است.

 

 

بهترین زمان ماندگاری برای یک عطر شش الی هفت ساعت روی پوست است البته عواملی مثل نوع پوست و متابولیسم بدن شما و شرایط آب و هوا هم تاثیرات خود را دارد که قبلا توضیح دادیم.

 

 

بعضی ها بر این موضوع تاکید دارند که لیبل وزارت بهداشت برای عطر اصالت می آورد و اگر نداشته باشد عطر ارجینال نیست که این باور اشتباهی است چرا که خیلی از عطرها بصورت مسافری به داخل کشور می آیند و ارجینال هستند و فقط عطر لیبل دار گران تر از بدون لیبل است. اما اگر عطری لیبل داشت از ارجینال بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

 

مثلا عطر های برند شانل و لانکوم کلا لیبل ندارند و در فروشگاه ها به فروش می رسند.

 

 

برای تشخیص عطر تقلبی چند مورد را بررسی می کنیم:

 

 

نکته اول حروف و اعداد درج شده روی شیشه عطر معمولا برجسته نیست و تفاوت فونت ها نشان از تقلبی بودن عطر را می دهد.

 

 

نکته دوم شیشه عطرهای تقلبی شفافیت عطر اصل ندارند. کافیست آن شیشه عطر را در نور بگیرید و به راحتی رگه های آن قابل مشاهده است. البته این کار نیاز به تجربه است و شما باید چندین عطر اصل را قبلا دیده باشید.

 

 

نکته سوم درب شیشه عطر تقلبی معمولا از کیفیت های نامرغوبی است و با کشدن ناخن روی آن رنگش می ریزد.

 

 

نکته چهارم تغییر در بسته بندی و طراحی جعبه و شیشه عطر نمی تواند دلیلی در تقلبی بودن عطر باشد چون بعضی عطرها از طرف شرکت اصلی تغییراتی را ایجاد می کنند.

 

 

و در آخر بعضی از عطرها که توسط افراد بصورت ماهرانه ساخته می شوند که واقعا تشخیص اصل از تقلبی بودن ان غیر ممکن است و شما باید از فروشگاهی که اطمینان دارید خرید کنید و شاید نکات بالا کابردی نداشته باشد.

 

 

 فروشگاه آرانیکا با سابقه طولانی و تخصصی در عرضه عطر ارجینال این اطمینان را همیشه به مشتریان محترم خواهد داد که تمام محصولات این فروشگاه با کیفیت ارجینال تقدیم خواهد شد ضمن اینکه تضمین باز گشت هفت روزه عطر ها همیشه شعار این فروشگاه بوده است. 

 

 

نظر شما