راهنمای خرید عطر

0 ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ دانشنامه عطر و ادکلن,

برای خرید عطر به چالش هایی برخورد کردید و قیمت های مختلف را دیده اید اما چطور باید به یک فروشگاه اعتماد کنیم و عطر بخریم؟ آیا قیمت های نجومی بعضی از فروشگاه ها و سایت ها دلیلی بر ارجینال بودن عطرها هستند؟ ما در این وبلاگ سعی داریم این موضوعات را بررسی کنیم و به حقیقت منطقی دست یابیم.

 

 

باور اشتباهی که در بین ما شکل گرفته این است که عطر اگر قیمتش گران باشد ارجینال است و اگر اینطور نباشد عطر فیک است. اما چطور این قضاوت اشتباه در بین ما ایجاد شده است؟

 

 

خرید عطر مثل بقیه کالا ها نیست و اگر ارجینال نباشد به راحتی مشخص است و شما بدون باز کردن جعبه و بسته بندی می توانید حدودی حدس بزنید که آیا این عطر ارجینال است یا خیر؟ اما به شرطی به این تشخیص می رسید که قبلا آن عطر ارجینال را دیده باشید، در اینصورت تفاوت ها را در می یابید. اما کالاهای دیگر اینطور نیست.

 

 

برای خرید عطر حتما از جای مورد اطمینان خرید کنید، لزومی ندارد حتما برند شاپ باشد یا فروشگاهی در خیابان معروف شهر، شاید یک فروشگاه اینترنتی عطر باشد اما مهم این است که عطر ارجینال داشته باشد و تضمین عطر اصل بدهد.

 

 

بعضی از فروشگاه ها اصلا تضمین ندارند و شما با خرید عطر مشتری اول و آخر آن هستید البته اگر برای ارجینال بودن عطرتون دچار تردید شوید، آنها اصلا مرجوعی قبول نمی کنند پس بهتر است از این دسته فروشگاهها خرید نکنید.

 

 

اما بعضی دیگر عطر را اگر باز هم بشود قبول می کنند یعنی شما از آن فروشگاه یک عطر بخرید و بعد از آن که آن عطر را تست کردید بخواهید در فاصله یک روز از خرید عطر، آن را عودت دهید و مرجوع کنید، آن فروشگاه به راحتی قبول می کند و پول شما را پس می دهد.

 

 

این جای تردید دارد اگر اینطور باشد این فروشگاه به طور مثال هفته ای یک عطر هم مرجوعی داشته باشد باید یک انبار برای این عطر ها بگیرد و کلی ضرر برایش دارد و در آخر این سرنوشت عطرها چه خواهند شد؟!

 

 

پس بهتر است از این فروشگاهها خرید نکنید

 

 

اما دسته آخر فروشگاههایی هستند که بعد از خرید عطر اگر باز نشده باشد مرجوع می کنند، اینها بهترین فروشگاه ها هستند چون از محصول خود اطمینان دارند و می دانند و شاید اصلا مرجوعی نداشته باشند.

 

 

چون اگر عطر باز شده را پس می گرفتند ( حالت دوم ) دیگر قابل اطمینان نبودنند

 

 

پس همان طور که توضیح دادیم اولین نکته این است که تضمین ارجینال بودن عطر به شما داده شود آن هم به این صورت که اگر عطر را باز نکردید می توانید آن را عودت کنید.

 

 

نکته بعدی قیمت عطر ها است، وقتی اختلاف قیمت زیاد است باید ببنید از کجا خرید می کنید! مثلا اگر از یک پاساژ معروف خرید عطر دارید باید ببنید آیا همین عطر در فروشگاه معتبر دیگر همین قیمت است؟ یا در فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند آرانیکا چه قیمتی است؟ آن وقت است که قیمت حدودی را متوجه می شوید و عطر را سفارش می دهید. مهم این است که قیمت تقریبی عطر را متوجه شوید تا بیشتر هزینه نکنید.

 

 

مزیت های بعدی هم در نظر بگیرید، مثلا ارسال رایگان، بسته بندی و کادوپیچ کالا که این از امور رایگانی است که می توانید از آرانیکا بخواهید.

 

 

نظر شما