وقتی به محصولات آرایشی فکر می کنیم، رژ لب اولین چیزی است که به ذهنمان خطور می کند. افزودن رنگ به لب ها می تواند تفاوت زیادی در جذابیت چهره ایجاد کند.

اما خرید رژ لب با رنگی که به درستی انتخاب نشده است می تواند به راحتی زیبایی کل ظاهر شما را از بین ببرد. به همین دلیل مهم است که رنگی را انتخاب کنید که از هر جهت مناسب شما باشد. در دنیای امروزی، محصولات آرایشی بهداشتی متنوع با رنگ های بی نهایتی وجود دارد، پس خریداران انتخاب های زیادی دارند که بسیار زمان بر می باشد. بنابراین بهتر است در ابتدا شما اطلاعاتی در مورد پوست خود به دست آورید.

 

 تنها با انتخاب رنگی که به بهترین وجه ممکن با رنگ پوست شما متناسب باشد، می توانید جذاب ترین رژ لب را برای خود انتخاب کنید. 

 

ما به شما نشان خواهیم داد که چه رژ لبی باید خریداری کنید و حتی چه رنگ هایی مکمل پوست شما هستند تا به آسانی آن را پیدا کنید. تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا رژ لبی را بیابید که کاملا مناسب چهره ی شما باشد.

این روزها آرایش های متنوعی وجود دارد که لب های خوش رنگ، همیشه بخشی از آنهاست. خرید رژ لب ها و سبک هایی که در مجلات یا آموزش های یوتیوب می بینید وسوسه انگیز است، اما به یاد داشته باشید که قبل از خرید باید بررسی کنید که چه چیزی برای شما بهتر است. رنگ پوست، نوع پوست و کمد لباس شما مهمترین فاکتورها در انتخاب رژ لب شما هستند. قبل از اینکه به یک ظاهر با مد روز برسید، مطمئن شوید که چگونه یک رژلب با همه این عوامل هماهنگ می شود.

رژ لبی را انتخاب کنید که ظاهر و احساس خوبی به شما بدهد. بزرگترین اشتباهی که مردم هنگام خرید رژ لب مرتکب می شوند این است که فقط رنگ را در نظر می گیرند. انتخاب و خرید رژ لبی که با رنگ پوست شما هماهنگ شود مهم است، اما این تنها عامل مهم نیست.

در فروشگاه قدم بزنید و ببینید که چگونه رنگ آن در طول زمان ماندگار می شود. در نظر بگیرید که استفاده از رژلب چقدر آسان یا دشوار است. اگر اعمال آن سخت است، از آن به ندرت استفاده خواهید کرد. به این فکر کنید که آیا با این رژ لب روی لب ها احساس خوبی دارید یا خیر؟ اگر خیلی خشک باشد، استفاده از آن راحت نخواهد بود. برای رنگ طبیعی لب، سایه ای را انتخاب کنید که با آن همخوانی داشته باشد یا کمی تیره تر از سایه طبیعی لب شما باشد.

با پالت بی‌پایان جدیدترین رژ لب‌ها، بالم لب ها و براق کننده‌های پیشخوان فروشگاه ها، تنوع آرایش می‌تواند بسیار زیاد باشد. این مقاله به شما آموزش می‌ دهد که چگونه رنگ لب مناسب را متناسب با رنگ پوست، لباس و مراسم های مختلف انتخاب کنید.

 

مناسب ترین رژ لب برای شما

 

1- تعیین رنگ پوست

تعیین رنگ پوست

پوست خود را در نور طبیعی بررسی کنید تا آسان تر رنگ چهره خود را مشخص کنید: بسیار روشن، روشن، متوسط، برنزه، تیره. روی پوست اطراف خط فک خود تمرکز کنید.

 • پوست بسیار روشن: پوست شما بسیار رنگ پریده یا شفاف است و خیلی راحت می سوزید. ممکن است کک و مک و مقداری قرمزی داشته باشید.
 • پوست روشن: پوست شما رنگ پریده است. وقتی زیر نور خورشید قرار می گیرید، می سوزید و ممکن است برنزه شوید.
 • متوسط: شما به راحتی برنزه می شوید و معمولاً نمی سوزید یا پوست حساسی ندارید.
 • برنزه: پوست شما برنزه یا زیتونی است. حتی در زمستان به ندرت می سوزید و برنزه به نظر می رسید.
 • تیره: پوست شما تیره است و هرگز دچار آفتاب سوختگی نمی شوید. موهای شما احتمالا سیاه یا قهوه ای تیره است. 
2- تشخیص رنگ پوست با رنگ رگ

به رنگ رگ های داخل مچ دست خود نگاه کنید. این یک راه سریع برای تشخیص اینکه آیا رنگ پوست گرم، خنثی یا سرد دارید. رگ های آبی یا بنفش نشان می دهد که شما رنگ پوست سردی دارید. رگ های سبز به این معنی است که شما پوستی گرم دارید.

تشخیص رنگ پوست با رنگ رگ

اگر در تصمیم گیری برای آبی یا سبز بودن رگ هایتان مشکل دارید، احتمالاً رنگ پوست خنثی دارید و می توانید رنگ ها را از طیف سرد و گرم انتخاب کنید. افرادی که پوست زیتونی دارند معمولا ته رنگ خنثی دارند. 
3- واکنش به نور خورشید

واکنش پوست به نور خورشید

توجه کنید که پوست شما به نور خورشید چگونه واکنش نشان می دهد: آیا به راحتی برنزه می شوید یا می سوزید؟

 • پوستی که به راحتی برنزه می شود ملانین بیشتری دارد و نشان دهنده رنگ پوست گرم است. اکثر زنان آفریقایی، کارائیب، عرب و هندی تبار در این دسته قرار می گیرند.
 • اگر قبل از برنزه شدن می سوزید (و شاید اصلا نمی توانید برنزه کنید)، پس پوست شما ملانین کمتری دارد و رنگ پوست آبی دارید. اگر پوست آبنوس تیره ای دارید، ممکن است در واقع در این دسته قرار بگیرید.


 
4- تشخیص با طلا و نقره

جواهرات طلا و نقره را امتحان کنید. کدام بهتر به نظر می رسد؟

 • جواهرات طلا با رنگ پوست گرم بهتربه نظر می رسد.
 • جواهرات نقره ای در رنگ پوست های سرد به بهترین شکل ظاهر می شوند.

تشخیص با طلا و نقره

هر دو با رنگ پوست خنثی خوب به نظر می رسند. اگر با موارد ذکر شده بازهم تشخیص ندادید، این روش می تواند یک "ایده" خوب باشد.

 

 

انتخاب رنگ روزمره

 

1- رنگی را پیدا کنید که یک تا دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی لب شما باشد.

برای آزمایش اینکه چقدر سایه به رنگ طبیعی شما نزدیک است، رژ لب را فقط روی لب پایین خود بزنید. آن سایه را با لب بالایی خود مقایسه کنید. اگر سایه ها به شدت متفاوت هستند، باید به دنبال رنگ دیگری باشید.

بهترین رنگ رژ لب

 

2- تصمیم بگیرید که آیا می خواهید لب هایتان کوچکتر یا بزرگتر به نظر برسند.

سایه‌های تیره در واقع لب‌های شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند، در حالی که سایه‌های روشن‌تر می‌توانند باعث حجیم شدن لب‌ها شوند. خرید رژ لب با روکش مات همچنین می‌تواند باعث نازک‌تر به نظر رسیدن لب‌ها شود، در حالی که براق‌ کننده ها و سایه‌های براق می‌توانند آنها را برجسته تر نشان دهند.

 
3- ته رنگ و رنگ چهره خود را مشخص کنید.

به یاد داشته باشید که ته رنگ و رنگ چهره به جذابیت بیشتر آرایش شما کمک می کند، البته فقط این موارد در انتخاب رنگ رژ لب مهم نیستند. حتما محصولات آرایشی لب با برند های مختلف را امتحان کنید و در نهایت آنچه را که احساس می کنید به نظر بهتر است را انتخاب کنید.


 
4- سایه هایی را که آرایشگرها برای رنگ چهره و رنگ پوست شما توصیه می کنند، آزمایش کنید.

 • اگر پوست سفید و روشنی دارید، صورتی روشن، مرجانی، هلویی، نود یا بژ را امتحان کنید. اگر ته رنگ سرد دارید، موکای نرم و نود را امتحان کنید. ته رنگ های گرم، صورتی کم رنگ یا نود را با کمی هلویی امتحان کنید.
 • اگر پوست متوسطی دارید، سایه های رز، ارغوانی یا توت را امتحان کنید. ته رنگ های سرد: سایه های صورتی یا کرنبری را امتحان کنید. ته رنگ گرم: با مس یا برنز آزمایش کنید.
 • اگر پوست برنزه دارید، سعی کنید از رنگ های قهوه ای و بنفش خودداری کنید و به سراغ رنگ هایی با ته رنگ نارنجی بروید. البته با بیشتر رنگ ها عالی به نظر می رسند. مرجانی یا صورتی تیره را هم امتحان کنید.
 • اگر پوست شما عمیق است، رنگ های قهوه ای یا بنفش مانند گردو، کارامل، آلو یا شرابی را امتحان کنید. ته رنگ های سرد باید به دنبال قرمزهای یاقوتی و شرابی باشند. ته رنگ گرم: مسی یا برنزی را امتحان کنید.
   

5- لب ها را ظریف نگه دارید.

مگر اینکه می خواهید با لب های پررنگ و برجسته جلب توجه کنید (که در این موقعیت کاملاً خوب است)، سایه های پر رنگ را فقط روی لب پایین خود بزنید. لب های خود را به هم فشار دهید، سپس از انگشت برای یکدست شدن رنگ رو ی لب استفاده کنید.

 

 

رژ لب قرمز؛ پرطرفدارترین رنگ رژ در جهان
 

1- رنگ مناسب با رنگ پوست خود را پیدا کنید.

باز هم تاکید می کنیم، از ته رنگ و رنگ پوست خود به عنوان راهنما استفاده کنید. اگر رنگ مورد علاقه خود را پیدا کردید که "قوانین" را زیر پا می گذارد، آن را دنبال کنید!

 • پوست بسیار روشن یا روشن باید به دنبال قرمز مایل به صورتی یا مرجانی باشد. ته رنگ سرد: تمشکی. رنگ های گرم: رنگ های قرمز را با ته رنگ آبی یا مرجانی امتحان کنید.
 • پوست برنزه یا متوسط باید به دنبال قرمز روشن گیلاسی یا قرمز واقعی بدون ته رنگ باشد (اگر ته رنگ خنثی دارید). ته رنگ گرم: نارنجی مایل به قرمز یا نارنگی. ته رنگ سرد: شرابی. 
 • پوست های تیره با ته رنگ گرم باید رنگ قرمز مبتنی بر آبی را امتحان کنند. خنک: شرابی، قرمز یاقوتی متالیک یا تیره.
   

2- با غرور رژ لب قرمز را استفاده کن!

این یک ظاهر کلاسیک است که هر زنی بدون در نظر گرفتن سن، پوست، مو، چشم یا رنگ لب می تواند آن را داشته باشد. شما زیباترین هستید!

 

 

نحوه ی خرید رژ لب

 

1- قبل از خرید رژ لب، آن را امتحان کنید.

تستر را با کمی الکل تمیز کنید (فروشگاه باید الکل را در یک بطری اسپری تهیه و در دسترس مشتری قرار دهد) و از یک برس تست یا یک سواب پنبه ای برای اعمال رنگ روی لب های خود استفاده کنید.

اگر نمی خواهید رژ لب تستر را روی لب های خود بزنید، آن را روی نوک انگشتان خود تست کنید. نوک انگشتان شما به رنگ لب نزدیکتر از مچ دست یا کنار دستتان است.

 

2- قبل از امتحان کردن رنگ دیگر، رژ لب قبلی را به طور کامل حذف کنید.

در غیر این صورت، چندین رنگ را با هم ترکیب خواهید کرد. از فروشنده یک پاک کننده یا لوسیون آرایش بخواهید.

قبل از امتحان کردن رنگ دیگر، رژ لب قبلی را به طور کامل حذف کنید.

 

3- مطمئن شوید که در یک منطقه با نور مناسب هستید.

تاثیر نور مناسب در انتخاب رژ لب

 

4- رژ لب را با آرایش کم یا حتی بدون آرایش روی صورت خود امتحان کنید.

به دنبال سایه ای باشید که بدون هیچگونه آرایش دیگری استفاده شود، تا صورت شما را روشن کند و آرایش های دیگر را غیر ضروری کند. البته بد نیست بدانید که 
آرایش مناسب، آرایشی است که متناسب با فرم صورت شما باشد. اگر نمی دانید این یعنی چه، پیشنهاد می کنم مقاله "آرایش متناسب با انواع فرم های صورت" را حتما مطالعه فرمایید.

 

5- از یک آرایشگر کمک بخواهید.

گاهی اوقات سخت است که به طور عینی قضاوت کنیم که چه چیزی برای خودمان بهتر به نظر می رسد. یک فرد حرفه ای در پیشخوان آرایش می تواند شما را با رنگ مناسب هماهنگ کند.

 

 

تطبیق رنگ لب با بقیه ظاهر شما

 

1- در نظر بگیرید که می خواهید چه سبکی را دنبال کنید.

وقتی رژ لبی را پیدا می کنید که مناسب شما است، به این فکر کنید که استایل شما چیست و چه نوع ظاهری را می پسندید. رنگ لب را خیلی با لباستان هماهنگ نکنید. تطبیق آن با لباستان در واقع ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. خرید رژ لب ملایم با همه لباس ها به خوبی هماهنگ می شود و برای استفاده روزانه عالی است.

سایه هایی مانند قرمز را می‌توان با اکسسوری‌هایی با رنگ مشابه ست کرد یا می‌توانید از تطابق مستقیم اجتناب کنید و به جای آن، رژ لب‌هایی را انتخاب کنید که سایه‌های مکمل لباس شما هستند. این یک انتخاب بسیار کم خطر است زیرا تطابق دقیق می تواند کمی بیش از حد حساس باشد. به عنوان مثال، اگر لباس قرمز آتشین به تن دارید، پوشیدن دقیقاً همان رنگ بر روی لب‌هایتان ممکن است بسیار جذاب به نظر نرسد.

 
2- از خرید رژ لب های متنوع لذت ببرید و آن ها را امتحان کنید، اما اگر مطمئن نیستید این دستورالعمل ها را در نظر بگیرید:

رژ لب های ملایم تقریباً با هر چیزی عالی به نظر می رسند. این یک ظاهر عالی برای شما ایجاد می کند و می تواند به نمایش چشمان دراماتیک کمک کند.

 • قرمز می تواند به یک لباس نسبتاً ساده درام ببخشد. سعی کنید با پوشیدن رنگ قرمز با لباس های بسیار روشن یا لباس هایی با طرح های دیوانه وار غافل نشوید.
 • صورتی همه کاره است زیرا دارای سایه های زیادی است. صورتی‌هایی که فقط چند درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی لب شما هستند، ظاهری ظریف و روزمره را به همراه دارند.
 • رنگ توت ها می توانند یک مجموعه تیره را تار و تیره تر جلوه دهند و ظاهر مطبوع و تابستانی را کاهش دهند. سعی کنید توت ها را با انواع رژلب های خنثی مخلوط کنید.

خرید رژ لب های متنوع

  
3- به سراغ آرایش لب ها یا چشم ها بروید. نه هر دو!

در صورت استفاده از رژلب، فقط ریمل روی چشم ها بزنید یا فقط یک خط چشم قهوه ای تیره بین مژه هایتان بزنید.

آرایش لب ها یا چشم ها بروید. نه هر دو!

 

 

نکات مهم قبل از خرید رژ لب

 

 • قبل از خرید رژ لب، آن را از نظر مواد شیمیایی بررسی کنید. ابتدا آن را روی دست خود تست کنید و رژ لب را با حلقه طلایی، زنجیر طلایی یا هر طلای دیگری روی آن بمالید. اگر به رنگ مشکی تغییر کرد، آن را نخرید، زیرا مواد شیمیایی بسیار مضری در آن محصول آرایشی لب وجود دارد.

 

 • هرگز رژ لب را روی لب های خود در فروشگاه امتحان نکنید، زیرا ممکن است حاوی باکتری های مضر زیادی باشد. در عوض آن را روی دست خود امتحان کنید.

 

 • هنگام خرید رژ لب، به خصوص هنگام خرید سایه های قرمز، خط لب را فراموش نکنید.

 

 • برای ماندگاری بیشتر رنگ، قبل از زدن رژ لب، تمام لب‌هایتان را با یک خط خطی بپوشانید. به این ترتیب پس از کم رنگ شدن آن، همچنان مقداری رنگ باقی می ماند.

 

 • رنگ قرمز با ته رنگ آبی می تواند دندان های شما را سفیدتر نشان دهد.

 

 • آرایش به صورت چشم‌ ها و لب‌ های دراماتیک نیز می‌توانند زیاده‌روی باشد و جذاب به نظر نرسند. فقط روی یک چیز تمرکز کنید: چشم یا لب.

 

 • برای افرادی که رنگ پریده‌اند و می‌ خواهند هم آرایش چشم‌ و هم لب‌ را انجام دهند، می‌ توانم بگویم که از رنگ‌های مشکی و قرمز استفاده کنند. با توجه به تجربه من، عالی به نظر می رسد، شما متمایز خواهید شد و برخی از افراد بسیار محافظه کار ممکن است آن را عجیب و غریب بدانند، اما به شدت متفاوت و عالی به نظر می رسد.

 

 • استفاده از رژ لب یک راه عالی برای اضافه کردن رنگ و تکمیل آرایش است. اگرچه ممکن است این روند کمی دلهره آور به نظر برسد، اما برای عادت کردن به استفاده صحیح از آن، کمی تمرین کافی است.

 

 • اطمینان حاصل کنید که رنگ و نوع مناسب محصول لب را انتخاب کرده اید، سپس قبل از استفاده از رنگ لب، لب های خود را آماده کرده و پرایم کنید. لایه به لایه رنگ بسازید و رنگ لب خود را تنظیم کنید تا محصول نهایی بی عیب و نقص و ماندگاری داشته باشید.

 

 • در صورت لزوم رژ لب خود را مجددا اعمال کنید. در طول شبانه روز، رنگ لب شما ممکن است از بین برود یا محو شود. حتماً رژ لب خود را همراه داشته باشید تا نواحی لکه دار را مجددا تمدید کنید.

 

این دستورالعمل‌ها برای کمک به شما هستند، اما به هیچ وجه قانون نیستند. به یاد داشته باشید که همه افراد دارای سلیقه های متفاوت هستند. آنچه برای شما بهتر به نظر می رسد ممکن است مستقل از رنگ پوست شما باشد، بنابراین با رنگ های مختلف بازی کنید.

 

چگونه رژ لب را به صورت آنلاین انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب رنگ رژ لب به صورت آنلاین، نمی توانید آن را امتحان کنید، اما اگر بدانید چه رنگ پوستی دارید، احتمالاً رنگی را انتخاب می کنید که دوست دارید. شما می توانید خرید محصولات آرایشی بهداشتی را با ارزانترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن از فروشگاه اینترنتی آرانیکا خریداری فرمایید.