یکی از مهم ترین لوازم آرایشی که در بین لوازم اکثر زنان دیده می شود، رژلب است. رژلب ها در رنگ ها و سایه های بسیار مختلفی تولید می شوند. این که کدام رنگ برای شما بهتر است، بستگی به سلیقه تان دارد. اما اگر می خواهید که بهترین انتخاب را داشته باشید، باید یک سری موارد مهم را در نظر بگیرید. مهم ترین عاملی که در انتخاب رنگ رژلب مناسب تاثیر می گذارد، رنگ پوست شما است. در این مقاله قصد داریم درمورد نحوه انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست توضیح دهیم.

چگونه رنگ پوست خود را تشخیص دهیم؟

قبل از این که برای انتخاب رژلب اقدام کنید، اول باید مطمئن شوید که چه نوع رنگ پوستی دارید. تشخیص رنگ پوست کار نسبتا ساده ای است. برای این کار کافی است که به رگ های مچ دست خود دقت کنید. اگر رنگ رگ های شما به آبی تمایل دارند، یعنی پوست شما ته رنگ سردی دارد. اما اگر رنگ رگ های شما سبز است، یعنی پوست شما ته رنگ گرمی دارد. اگر هم نمی توانید خوب تشخیص دهید که رگ شما چه رنگی دارد، به احتمال زیادی پوستی با ته رنگ خنثی دارید.

رنگ مناسب برای هر نوع رنگ پوست

right lipstick

  • رژلب صورتی و تمشکی برای ته رنگ سرد

هنگام انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست سرد توصیه می کنیم که سراغ رژلب های صورتی و تمشکی بروید. البته در صورتی که به این دو رنگ علاقه ندارید، می توانید از سایه های تیره تر این رنگ ها یعنی آبی یا بنفش نیز استفاده کنید. همچنین اگر به رنگ های تیره تر علاقه دارید، رژلب های به رنگ آلو نیز انتخاب خوبی هستند. به طور کلی پیشنهاد می دهیم که در انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست برای افرادی که ته رنگ سردی دارند، رنگ های روشن مانند نارنجی را نادیده بگیرید. البته رنگ قرمز تیره می تواند انتخاب خوبی باشد.

  • رژلب روشن برای ته رنگ گرم

درست برخلاف ته رنگ سرد، پوست های با ته رنگ گرم سازگاری بیشتری با رنگ های روشن دارند. برای مثال رنگ نارنجی برای این افراد مناسب است. همچنین اگر پوست روشنی دارید، توصیه می کنیم که رنگ های هلویی یا مرجانی را حتما امتحان کنید؛ زیرا چهره شما را زیبا تر می کنند و برای استفاده در روز نیز ایده آل هستند. اما برای انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست برای افراد با ته رنگ گرم و پوست کمی تیره تر، رنگ های نارنجی تیره و آلویی پیشنهاد می شوند. البته انتخاب رنگ قرمز روشن نیز می تواند انتخاب خوبی برای افراد با اعتماد به نفس بالا باشد.

  • رژلب مناسب برای پوست خنثی

انتخاب رنگ مناسب رژلب برای کسانی که ته رنگ خنثی دارند، کار ساده تری است. رنگ خنثی ترکیبی از ته رنگ سرد و گرم است. این بدین معنی است که این افراد می توانند هم از رنگ های روشن و هم از رنگ های تیره استفاده کنند و نگرانی بابت سازگاری رنگ با پوست صورت خود نداشته باشند.

نکات مهم در انتخاب رژلب با رنگ تیره

right lipstick

اگر پوست رنگینی دارید، می توانید بدون نگرانی رژلب های با رنگ تیره انتخاب کنید. در واقع رژلب های تیره بهترین انتخاب برای رنگین پوستان محسوب می شود. بهترین راه برای این که چه رنگی از رژلب با پوست رنگین شما سازگار است، تست رژلب است. درمورد رژ لب های براق نیز پیشنهاد می دهیم این نکات را در نظر بگیرید:

  • رژلب های براق می توانند برای خانم هایی که لب های روشن تری دارند انتخاب بهتری باشند و لب های آن ها را برجسته تر نشان دهند.
  • رژلب های تیره و به طور کلی هر رژلبی که قابلیت درخشش داشته باشد، رنگ خود را عمیق تر و در نتیجه زیبا تر نشان می دهد.

نکات مهم در انتخاب رژلب با رنگ ملایم

انتخاب یک رژلب با رنگ ملایم می تواند کار نسبتا دشواری باشد. زیرا می تواند رنگ طبیعی لب شما را زنده کند و آرایش را طبیعی نشان دهد یا به طور کامل آن را خراب کند. بهترین راه برای انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست ، انتخاب رنگی است که به رنگ لب های شما نزدیک تر است و آرایش را طبیعی تر جلوه می دهد. برای انتخاب رژلب با رنگ ملایم می توانید راه های زیر را نیز امتحان کنید:

  • رنگی را انتخاب کنید که یک درجه تیره تر از رنگ لب های شما باشد.
  • انتخاب و استفاده از بالم لب ها و براق کننده های رنگی می توانند کمی رنگ طبیعی به لب های شما اضافه کنند و آن را پر رنگ نشان دهند. به همین دلیل قبل از استفاده از رژلب با رنگ ملایم می توانید از مقداری بالم لب یا براق کننده های رنگی استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب رژلب با رنگ روشن

important points

نکته مهم در انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست این است که انتخاب رنگ های روشن خیلی راحت تر از انتخاب رژلب با رنگ ملایم است. زیرا گزینه های بیشتری پیش روی افراد قرار دارد. اگر در انتخاب رژلب با رنگ روشن تازه کار هستید، این موارد را در خاطر داشته باشید:

  • رنگ های روشن خود به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شوند. رنگ های سرد اغلب روشن تر هستند. اما اگر می خواهید رنگ انتخابی تان بیش از حد روشن نباشد، بهتر است که رنگ های گرم تر را انتخاب کنید که ملایم تر هستند.
  • هر چه رنگ طبیعی لب های شما روشن تر باشد، در انتخاب رنگ های روشن آزادی بیشتری خواهید داشت.

جمع بندی

رژلب از مهم ترین لوازم آرایشی بانوان محسوب می شود. رژلب ها دارای رنگ های بسیار متنوعی هستند و هر رنگ رژ لب مخصوص یک شیوه آرایش است. اما یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در انتخاب رنگ رژلب تاثیر بگذارد، رنگ پوست شما است. برای این که بهترین انتخاب را داشته باشید، در این مقاله درمورد نحوه انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست با توجه به ته رنگ های گرم، سرد و خنثی را توضیح دادیم.