تاثیر چشم ها در زیبایی صورت به قدری زیاد است که شاعر ها در وصف چشم های فریبنده یار خود شعرهای فراوانی سروده اند. چشم ها پنجره های روح و مژه ها یک جفت پرده برای این پنجره ها هستند، بنابراین مژه ها را تا حد ممکن سحرانگیز و شاداب نگه دارید. چشم های سالم و درخشان با مژه های بلند، پرپشت و مشکی فریفتگی و جذابیت چشم های شما را دوچندان می کند. رایج ترین و اقتصادی ترن راه برای انجام این کار استفاده از ریمل است. 

 

ریمل ها در تیرگی، ضخامت، بلند شدن مژه ها و همچنین در برجسته تر کردن چشم ها کمک شایانی به ما می کنند. تمرکز بر آرایش چشم همیشه در اولویت زنان بوده است، نه تنها در دوران مدرن بلکه  شواهد تاریخی حاکی از آن است که زنان باستان چشم های خود را با سرمه ای که عمدتاً از مواد طبیعی مانند زغال چوب و دوده و...تشکیل می شد، زیبا و آرایش می کردند.

 


همان طور که در پاراگراف قبل ذکر شد ریمل ها نقش به سزایی در گیرا و دلربا تر کردن چشم ها دارند، ما در این مقاله قصد داریم برای شما کاربرد انواع ریمل و برس آن را به صورت مختصر و مفید شرح دهیم.


مژه های افراد دارای طول و ضخامت متفاوت هستند، اگر شما فردی با مژه های نازک، کوتاه و کم حجم هستید با وجود ریمل هایی با براش یا برس های متفاوت با کاربردهای ویژه می توانید به شیوه ی دلخواه مژه های خود را آرایش کنید. همیشه به یاد داشته باشید چشم ها یکی از حساس ترین نقاط بدن هستند، آرایش چشم به ویژه ریمل مژه در صورتیکه مواد آن از روی مژه ها به داخل و اطراف چشم ها مالیده شود ، می تواند چشم و حتی پوست شما را در صورت حساسیت به مواد تشکیل دهنده ی آن تحریک کند و مداومت و تکرار استفاده از آن باعث ایجاد عوارض غیر قابل جبرانی شود پس جدیت لازم را در انتخاب ریمل معتبر و با کیفیت داشته باشید. اگرچه ریمل مژه فرمول های مختلفی دارند، اما بیشتر آنها حاوی اجزای اساسی رنگدانه ها ، روغن ها ، موم ها و مواد نگهدارنده هستند.

 


امروزه انواع مختلفی از ریمل در بازار وجود دارد، ممکن است انتخاب ریمل مناسب کاری سخت باشد. به طور کلی می توان گفت: ریمل های فر کننده به طور خاص برای افرادی که مژه هایی طبیعی و یا کمی دارند و حتی اصلا مژه ندارند بهترین گزینه است، در حالی که ریمل های بلند کننده برای افرادی که مژه های کوتاه دارند بسیار عالی است، همچنین ریمل حجم دهنده می تواند مژه ها را ضخیم تر و پرپشت تر از آنچه که هست نشان دهد. البته هر یک از این ریمل ها ممکن است ضد آب هم باشند.
ریمل های فر کننده از انواع ریمل هایی هستند که می توانند به فر کردن طبیعی مژه های فرد کمک کنند. این ریمل هل معمولاً با اپلیکاتور خمیده همراه هستند که به ایجاد  فر کمک می کند.  فرمول و الیاف مصنوعی این ریمل معمولاً کمی ضخمیم تر از انواع دیگر ریمل ها است و به شما در پوشش دهی موهای نازک و ظریف مژه کمک می کند.برای تاثیر بیشتر می توان ریمل فر کننده را همراه با استفاده از ابزار آرایشی فرمژه یا حتی بدون فرمژه جداگانه استفاده کرد.

 

 

برای افرادی که مژه های کوتاه دارند ، ریمل های بلند کننده می تواند انتخاب درستی باشند. این نوع ریمل ها حاوی الیاف مصنوعی بسیار ریزی هستند. وقتی ریمل زده می شود، این الیاف به نوک مژه ها متصل می شوند و باعث می شوند مژه ها بلندتر و چشم ها درشت تر به نظر برسند.


مژه های پرپشت و ضخیم غالباً در اکثر فرهنگ ها نشانه زیبایی به حساب می آیند ، اما هر زنی از داشتن نعمت چنین مژه هایی بهره مند نیست. ریمل حجم دهنده یا ریمل پرپشت کننده می تواند به خانم هایی که مژه های کم، نازک و حتی بور دارند ، مژه های ضخیم هدیه کند. مواد تشکیل دهنده مواد موجود در این نوع از ریمل ها نسبت به انواع دیگر آن معمولاً از الیاف مصنوعی نسبتاً ضخیم تری برخوردار هستند. ، به این دلیل است که این نوع ریمل گاهی اوقات لخته و پوسته پوسته می شود.


افراد فعال و پرانرژی ممکن است ریمل های ضد آب را در نظر بگیرند. مواد مورد استفاده در این نوع ریمل ها به این صورت انتخاب می شوند که برابر آب و رطوبت مقاوم باشند. ریمل های ضد آب در حالی که فرد عرق می کند، اشک می ریزد و حتی شنا می کند، روی مژه ها تا ساعت ها بدون کوچکترین تغییر باقی خواهد ماند. با این حال بیشتر ریمل های ضدآب به سختی از روی مژه پاک می شوند و نیاز به پاک کننده آرایشی خاص و قوی دارند که استفاده ی روزانه و مداوم از ریمل های ضد آب باعث آسیب و ریزش مژه ها می شود. متخصصان پیشنهاد می کنند استفاده از فرمول های ضد آب و ضد لک که با آب کم و بدون آب ساخته می شوند را محدود کنید.

 


تقریباً همه ریمل ها حاوی اکسیدهای آهن هستند یک ترکیب شیمیایی که غیر سمی محسوب می شود و اغلب همراه با دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. روغن های مورد استفاده در ریمل ها شامل مواد طبیعی مانند روغن اوکالیپتوس ، روغن کنجد و لانولین هستند. از موم و موم carnauba اغلب برای کمک به سازگاری استفاده می شود و ریمل هایی که برق می زنند یا براق می شوند ممکن است شامل فلس های ماهی (که یکی از مواد رایج رژ لب نیز باشد ) باشند.
اگر شما شخصی هستید که هر روز از ریمل استفاده می کنید، حتما ارزش آن را دارید که از ریمل های ساخته شده با مواد اولیه مرغوب سرمایه گذاری کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید ، قبل از خرید حتماً لحظه ای به مرور لیست مواد تشکیل دهنده اختصاص دهید.

 

 

بررسی انواع ریمل و تاثیر آن در آرایش چشم