ماسک‌ ها از جمله محصولات مراقبتی مو هستند که قدرت منحصر به فرد و فوق العاده ای دارند. اما بین ماسک مو داخل حمام و نرم کننده ها چه تفاوتی وجود دارد؟ آیا می توان این دو محصول را با هم استفاده کرد؟ ترتیب استفاده از آن ها به چه صورت است؟ در مطلب زیر قصد داریم به همه این سوالات پاسخ دهیم و نحوه استفاده از محصولات مراقبت از مو، به ویژه ماسک ها را بررسی کنیم. علاوه بر این، به مزایای استفاده از نرم‌ کننده بعد از ماسک مو می‌ پردازیم و به شما کمک می کنیم تا تصمیم‌ گیری آگاهانه ای در مورد روتین مراقبت از موی خود داشته باشید.

چرا باید از ماسک مو داخل حمام استفاده کنیم؟

ماسک های مو که گاهی اوقات از آن ها به عنوان درمان کننده های عمیق مو نیز یاد می شود، گرما و آرامش یک روز آفتابی را به مو های شما هدیه می دهند.

این محصولات فوق العاده به گونه ای فرموله شده اند که می توانند مواد ضروری و رطوبت مورد نیاز مو های آسیب دیده شما را تامین کنند.

درواقع ماسک مو داخل حمام با نفوذ به اعماق ساقه مو، جادو می کند و مشکلات مختلف مانند خشکی مو، آسیب ناشی از مواد شیمیایی، موخوره و عدم درخشندگی را برطرف می کند.

این محصول عالی مراقبت از مو مملوء از مواد و ترکیبات مغذی همچون روغن ‌های گیاهی، ویتامین ها و پروتئین‌ های مورد نیاز مو است که موجب احیا و شادابی مو ها می شود.

چرا باید از نرم کننده استفاده کنیم؟

ماسک مو داخل حمام

اگرچه ماسک مو داخل حمام مزیت های بسیاری دارد، اما نمی توان نقش حیاتی نرم کننده در حفظ رطوبت مورد نیاز مو را نادیده گرفت.

نرم کننده ها به گونه ای فرموله شده اند که مو های شما را از هیدراتاسیون یا همان کم آبی نجات می دهند. این محصولات فوق العاده با پوشاندن کوتیکول های مو، موجب حفظ رطوبت در آن ها می شوند و مو های شما را صاف، نرم و براق می کنند. علاوه بر این، موخوره را کاهش می دهند و از گره خوردن مو نیز جلوگیری می کنند.

با خرید یک نرم کننده مناسب می توانید در عرض چند دقیقه مو های خود را نرم و ابریشمی کنید.

ترتیب استفاده از ماسک مو داخل حمام و نرم کننده

ماسک مو داخل حمام

اکثر متخصصین پوست و مو اعتقاد دارند که از ماسک مو داخل حمام باید قبل از نرم کننده استفاده کنید. همان طور که گفته شد، ماسک مو به طور اختصاصی بر روی تغذیه و ترمیم مو های آسیب دیده شما تمرکز می کند؛ در حالی که  نرم کننده ها آبرسانی منظم و قابل کنترلی را ارائه می دهند.

وقتی قبل از نرم کننده ها از ماسک مو استفاده می کنید، می توانید مواد معدنی مفید و TLC های اضافی را در مو هایتان حفظ کنید؛ بنابراین برای رسیدن به مو هایی شاداب و سالم باید درک کاملی از محصولاتی که استفاده می کنید داشته باشید.

کدام ماسک مو بهتر است؟

همانطور که می دانید، امروزه انواع مختلفی از ماسک مو های داخل و خارج حمام در بازار وجود دارند. احتمالا از خود می پرسید آن ها چه تفاوتی با هم دارند و کدام یک بهتر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دو آن ها می توانند به خوبی مو های شما را تغذیه کنند؛ اما استفاده از ماسک بر روی مو های خیس باعث می شود مواد مغذی محصول به صورت یکنواخت در همه قسمت های مو پخش شود.

استفاده از ماسک مو داخل حمام می تواند رضایت بیشتری به همراه داشته باشد؛ زیرا نیاز به آبکشی دارد و احساس تمیزی بیشتری به شما می دهد. علاوه بر این، استفاده از شامپو باعث باز شدن کوتیکول مو می شود؛ درنتیجه مواد و ترکیبات مغذی ماسک می توانند به عمق مو  های شما نفوذ کنند.

اگر فرصت کمی برای آماده شدن دارید می توانید از ماسک مو خارج حمام بر روی مو های خشک نیز استفاده کنید.

چطور از ماسک مو داخل حمام استفاده کنیم؟

ماسک مو

برای استفاده از مواد مغذی و ترکیبات بی نظیر ماسک مو داخل حمام ، باید روش صحیح استفاده از آن را یاد بگیرید.

با دنبال کردن مراحل ساده زیر می توانید به هدف مود نظر خود برسید و مو های سالم و شادابی داشته باشید:

مرحله 1: ابتدا مو های خود را با یک شامپو ملایم یا بدون سولفات بشویید و به آرامی آب اضافی آن را بگیرید.

مرحله 2: مقدار مناسبی از ماسک مو داخل حمام خود را بردارید و آن را با دست به ساقه های مو که معمولا بیشتر آسیب دیده اند، بمالید. بهتر است بر روی مناطقی تمرکز کنید که به دلیل خشکی و دهیدراته شدن به توجه بیشتری نیاز دارند.

مرحله 3: ماسک مو را به آرامی بر روی مو های خود ماساژ دهید و مطمئن شوید که به طور یکنواخت، همه تار ها پوشش داده شده است. برای پخش شدن بهتر ماسک، می توانید از یک شانه مناسب دندانه دار استفاده کنید یا انگشتان دست خود را درست مثل دندانه های شانه داخل مو ها ببرید و گره ها را باز کنید.

مرحله 4: به قسمت لذت بخش کار رسیده اید؛ کافی است کمی استراحت کنید و به ماسک مو اجازه دهید 5 تا 7 دقیقه روی مو های شما بماند تا تاثیر خود را بگذارد.

مرحله 5: بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده به آرامی ماسک را از روی مو های خود تمیز کنید و نرم کننده همیشگی خود را روی مو ها بزنید. در نهایت مو ها را آبکشی کنید و از شادابی و درخشش آن ها لذت ببرید.

خاطرتان باشد به هیچ عنوان برای شستشوی مو های خود از آب خیلی داغ استفاده نکنید.

جمع بندی

ماسک مو داخل حمام یکی از بهترین محصولات مراقبتی است که می توانید برای ترمیم مو های آسیب دیده خود استفاده کنید. همان طور که گفته شد، این محصول فوق العاده و بی نظیر به گونه ای فرموله شده که حاوی تمام مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز مو ها است و استفاده از آن می تواند موجب افزایش سلامت مو شود. برای انتخاب یک ماسک موی خوب، ابتدا مشکلات مو های خود را بررسی کرده و محصولی را انتخاب کنید که ترکیبات آن برای رفع مشکل شما مفید باشد.