بعد از گذشت قرن ها هنوز این سوال بین افراد مطرح است که " چه رایحه هایی زنان را برای مردان جذاب تر می کند و یا به عبارت دیگر مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟ " بانوان بسیاری در سراسر جهان مایل هستند به جواب این سوال دست پیدا کنند، ما در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 

از نظر علمی ثابت شده است که رایحه هایی وجود دارد که مردان بیشتر دوست دارند و برای آن ها جذابیت بیشتری دارد. شاید بخواهید با این رایحه ها آشنا شوید، یا حتی بدانید این رایحه ها را در کدام عطر و ادکلن یافت می شود!


خوب یک روز خاص را در نظر بگیرید که شما خود را با عطر مورد علاقه تان اسپری کرده اید، شاید بوی آن به نظر برسد شما به تازگی از آشپزخانه مادربزرگ خود خارج شده اید، مانند روزی که او برای شما کوکی های عید درست کرده است و البته احساس فوق العاده ای دارید که این مورد نباید باعث شود شما جزئیات را فراموش کنید، چرا که امشب قرار ملاقات ویژه ای دارید!
 

مطمئناً شما می خواهید برای تحت تأثیر قرار دادن بیشتر طرف مقابل لباس های مخصوص خود را بپوشید و با انتخاب آرایش مناسب و همچنین خرید عطرادکلن منحصر به فرد استایل خود را کامل کنید تا شریک عاطفی با دیدنتان ضربان قلبش متوقف شود.خوب نه به معنای واقعی کلمه، اما به جایی می رسد که ما قصد ارائه آن را در ادامه این مقاله داریم.

 

اما آیا تا به حال فکر کرده اید که مردان واقعاً از چه بوهایی خوششان می آید؟

وقتی صحبت از علم جاذبه می شود، بو نقش مهمی در این موضوع دارد که آیا شخص احساس می کند به شما علاقه دارد یا نه!
 مقاله ای که در مجله " مرز در روانشناسی" در سال 2017 منتشر شده است، ادعا می کند که بینایی، بویایی و شنوایی سه مورد از مهمترین عواملی هستند که کمک می کنند تا فردی جذاب تر به نظر برسد.

 

به گفته دکتر آلن هیرش مدیر بنیاد و تحقیقات بو و طعم در شیکاگو "رایحه های خوشایند در واقع می توانند بخش هایی از مغز را که مستقیماً با میل جنسی مرتبط است ، تحریک کنند." و همانطور که استاد روانشناسی ژانت هاوایلند جونز در دانشگاه روتگرز در نیوجرسی می گوید: "از روزگاران غارنشین، مغز انسان به گونه ای طراحی شده است که بتواند بر اساس رایحه، جفت (همسر) بالقوه خود را مشخص کند."

 

عطر شما نه تنها می تواند شما را برای جنس مخالف جذاب تر کند، بلکه می تواند خاطرات را هم زنده کند. بوی درختان شکوفه زده یا دودِ بلند شده از دودکش می تواند به یک ماشین زمان فوری تبدیل شود که شما را به دوران کودکی باز می گرداند. این اثر پس از مارسل پروست نویسنده فرانسوی "حافظه اتوبیوگرافیکی بو برانگیز" یا پدیده پروست نامیده می شود. این نویسنده در رمان خود "در جستجوی زمان از دست رفته" به این صورت به آن اشاره کرده است که:  شخصیت اصلی داستان یک بیسکویت را در یک فنجان چای فرو می کند و طعم لحظه های فراموش شده خاطرات دوران کودکی را می چشد.

 

دکتر آلن هیرش یک مطالعه جالب در مورد نوع رایحه هایی که مردان در زنان دوست دارند  انجام داده است. به نظر می رسد که مردان عاشق رایحه های خوش طعم هستند که بوی غذا می دهد، و دلیل آن به گفته دکتر هیرش این است که مردان این بوها را با هوس های عاطفی عمیق مرتبط می کنند، چرا که باعث می شود احساس امنیت بیشتری داشته باشند و آنها را به یاد روزهای اولیه کودکی می اندازد.

 

در زیر برخی از رایحه هایی را که در مطالعات دکتر آلن هیرش به نقاط برتر جهان راه یافته اند مشاهده خواهید کرد:

 

  • وانیل

وانیل قرن هاست که به عنوان یک داروی تقویتی طبیعی استفاده می شود. به همین دلیل جای تعجب نیست که یکی از رایحه هایی است که مردان در زنان جذاب می دانند. دلیل آن به گفته دکتر هیرش این است که: "رایحه های شیرین و خوش طعم همیشه در ذهن آشنا هستند. بوییدن آنها افراد را به یاد روزهای ساده کودکی می اندازد، بنابراین آنها به اندازه کافی احساس امنیت می کنند تا با اثر جاذبه ایجاد شده، علاقه خود را نشان دهند. "

به گفته دکتر کریگ وارن از موسسه حس بویایی "وانیل احساس شادی را در بین افراد سراسر جهان ایجاد می کند. از بین تمام عناصری که باعث خلق عطر می شوند، وانیل بیشترین محبوبیت را در سطح جهان دارد. "

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

 

وقتی برای صرف شام بیرون می روید، از عطر ناشی از وانیل استفاده کنید و از تعداد تعریف و تمجیدهایی که در یک شب دریافت خواهید کرد شگفت زده شوید.
عطری با نت های وانیلی که توصیه می کنیم: Dior Addict 
 

خرید اصل عطر ادو پرفیوم زنانه کریستین دیور ADDICT 

 

 

  • دارچین

دارچین که از جنوب هند و سریلانکا سرچشمه گرفته است، قرن هاست که توسط زنان به عنوان عطر استفاده می شود. این ادویه یکی از محبوب ترین مواد مخدر احساسی برای مردان است و دلیل علمی موفقیت آن این است که دارچین با افزایش گردش خون احساس گرما و هیجان را در مردان ایجاد می کند.

 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

عطری حاوی نت های دارچین می تواند هوای رازآلود و حتی تندی را در اطراف شما ایجاد کند و مردان را در برابر جنس مخالف غیرقابل مقاومت نگه دارد.

عطری با نت های دارچین که توصیه می کنیم: Christian Dior Dolce Vita 

 

خرید اصل عطر ادو تویلت زنانه دیور DOLCE VITA

 

 

  • لیلی یا زنبق

لیلی یا زنبق دارای رایحه ای نادر و ظریف است که نماد خلوص و فروتنی است. در سال 1956، خانه دیور، عطر Diorissimo را برای شبیه سازی رایحه گل مورد علاقه کریستین دیور خلق کرد. مطالعه ای در سال 1993 نشان داد که لیلی یا زنبق می تواند هیجان را افزایش داده و احساس بی تفاوتی را کاهش دهد.

 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

 

مطالعه انجام شده توسط دکتر هیرش به این نتیجه رسید که مردان گل های قوی دوست ندارند، اما رایحه ظریف گل هایی مانند رایحه لیلی یا زنبق، سر مردان را ناخودآگاه به سوی این رایحه می چرخاند. رایحه لیلی یا زنبق از سوی 11 درصد مردان شرکت کننده در آن، همراه با گل ارکیده، شمعدانی و بنفشه که همچنین دارای اثر آفردودیزیک معتبر بر مردان هستند، پاسخ مثبت دریافت کرد.

 

عطری با نت های لیلی یا زنبق که توصیه می کنیمMont Blanc Legend Pour Femme:   

 

خرید اصل عطر ادو پرفیوم زنانه مون بلان LEGEND POUR FEMME

 

 

  • اسطوخودوس

اسطوخودوس به عنوان "گیاه عشق" نیز شناخته می شود همچنین دارای ویژگی های آرامش بخشی است که می تواند حواس شما را تحریک کند. رایحه اسطوخودوس بیش از 2500 سال است که به عنوان یک درمان طبیعی برای کاهش تنش و کاهش اضطراب مورد استفاده قرار می گیرد. برای برخی افراد شگفت آور است که این رایحه می تواند اشتیاق را برانگیزد زیرا ویژگی های آرامش بخش آن باعث می شود مردان دارای احساس پرورش یافته و دوست داشتنی شوند. اعتقاد بر این است که کلئوپاترا مارک آنتونی با رایحه اسطوخودوس ژولیوس سزار را فریب داده است ، که باعث می شود ما در مورد ابرقدرت های این گیاه اطمینان بیشتری داشته باشیم. 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

 

 

در مطالعه دکتر هیرش، اسطوخودوس بسیار خوب عمل کرد، به ویژه با رایحه پای کدو تنبل که ممکن است مضحک به نظر برسد، اما به دلیل داشتن وانیل و دارچین در آن ظاهراً برای مردان بسیار مفید است. 

عطری با رایحه اسطوخودوس که توصیه می کنیم Mon Guerlain Bloom of Rose Guerlain:

 

خرید اصل عطر ادو تویلت زنانه گرلن MON GUERLAIN BLOOM OF ROSE

 

 

  • چوب صندل

چوب صندل دارای رایحه ای بسیار متمایز، خامه ای و ملایم است که سالهاست در روغن های ماساژ برای افرد استفاده می شود. منشاء این چوب از شرق است و به طور گسترده ای به عنوان یک داروی جنسی برای درمان ناتوانی جنسی و رفع اضطراب مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی چوب صندل با گل های نرم مانند ارکیده ترکیب می شود، باعث می شود زنان برای مردان بسیار جذاب و غیرقابل مقاومت شوند.

 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

عطری با نت های چوب صندل که توصیه می کنیم Tom Ford Black Orchid:
 

خرید اصل عطر ادو پرفیوم اسپورت تام فورد BLACK ORCHID

 

  • گل یاس

قرن هاست که گل یاس در برخی از نقاط آسیا به عنوان دارویی طبیعی برای بهبود خلق و خو و همچنین مقابله با استرس عاطفی و افزایش میل جنسی مورد استفاده قرار می گیرد.

گل یاس یکی از حساس ترین گلهای سفید است که اغلب با صمیمیت و احساسات عاشقانه همراه است. رایحه جادویی آن همراه با چوب نرم و یا مرکبات هر زنی را به یک اغوا کننده جذاب تبدیل می کند.

 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

 

عطری با نت های یاس که به شما توصیه می کنیم: Thierry Mugler Alien 


خرید اصل عطر ادو پرفیوم زنانه تیری موگلر ALIEN

 

  • مرکبات

رایحه مرکبات به دلیل خواص فراوان آن برای مقابله با افسردگی و اضطراب و افزایش روحیه افراد بسیار شناخته شده است. در مطالعه دکتر هیرش نارنگی و پرتقال برای مردان بسیار اغوا کننده بود و 20 درصد مردان به آنها واکنش مثبت نشان دادند. بوی مرکبات افکار تابستان و خوشبختی را به ذهن متبادر می کند و طبق یک مطالعه متفاوت  در صورتیکه بوی گریپ فروت صورتی بدهید مردان بطور خودکار شما را جوانتر از آنچه که هستید تصور می کنند.

 

 

مردان چه عطرهایی را برای زنان دوست دارند؟

 

 

عطری با نت های مرکبات که توصیه می کنیم: Clinique Happy 


خرید اصل عطر ادو پرفیوم زنانه کلینیک HAPPY
 

 

همانطور که می بینید رایحه های زیادی در بازی اغوا کننده برای انتخابی دقیق پیشرو شما وجود دارد. اما حتی اگر هیچ یک از رایحه های بالا برای شما جذاب نباشند، لازم نیست نگران باشید. وقتی می خواهید ملاقاتی ترتیب دهید، مهمترین چیز این است که احساس جذابیت کنید و اعتماد به نفس خود را با استفاده از رایحه ای که دوست دارید منتشر کنید.

مطمئن باشید هیچ چیز جذاب تر از اعتماد به نفس نیست! آن را با استایل جذاب خود همرا کنید.