عطر آکوا دی پارما کلونیا نام خود را از شهری در شمال ایتالیا به معنای آب پارما گرفته است. این عطرسازی کوچک اولین عطرش را در 1916 میلادی ساخت و رایحه کلونیا سمبل شیک‌پوشی ایتالیا شد. در دهه 30، 49 و 50 میلادی "دیوید نیون" بازیگر نقش جیمزباند و "کری گرانت" خواننده مشهور انگلیسی، هر دو این عطر را تحسین می‌کردند و حتی یک نفر گفته است که این عطر مثل دوران طلایی هالیوود است.

 


حتی با اینکه این برند از دهه 1960 میلادی به سختی کارش را ادامه داده است، در سال 2003 میلادی توسط گروه تولیدی بزرگ "لویی ویتون" خریداری شد.
آکوا دی پارما کلونیا عطری مرکباتی است، چون نت آغازین آن پرتقال سیسیلی است و بعد از گذشت مدتی شما نت‌های میانی اسطوخودوس، رُزماری، شاه‌پسند و گل محمدی را حس می‌کنید. نت‌های پایه آن شامل خس‌خس، چوب صندل و پچولی می‌شوند.
به محض خارج کردن از جعبه ما بوی ملایم مرکبات را حس کردیم که خیلی سبک و خوشایند بود و کاملا متفاوت با بوی تند شوینده‌ها است.

 

                                                                                                                                


آکوا دی پارما کلونیا رایحه تندی نیست و بیشتر یک رایحه سبک است و بنابراین به نظر ما بیشتر مناسب بهار و تابستان است. اصلا بوی سنگین و شدید ندارد، رایحه‌ای است که تقریبا همه آن را دوست دارند و برای محل کار اصلا زننده نیست. اما در عین حال منحصر به فردترین عطر موجود هم نیست! ما در تیم بررسی محصول آرانیکا فکر می‌کنیم برای پاییز و تابستان زیادی سبک است، با این حال همچنان می‌تواند یک عطر عالی چهار فصل باشد. ما به آن نمره چهار از پنج می‌دهیم؛ حتی شاید کمی امتیاز بیشتری به آن می‌دادیم اگر کمی ماندگاری آن بیشتر بود. روی پوست تنها 60 تا 90 دقیقه باقی می‌ماند و برای شروع خیلی قوی نیست. اگر قیمت 160 دلاری آن را برای 3.5 اونس یا 100 میلی‌لیتر در نظر بگیرید به این معنی است که شما دارید پول خیلی زیادی می‌پردازید برای چیزی که ماندگاری زیادی ندارد.