این شرکت امروز بیشتر به خاطر لوازم آرایشی و محصولات پوستش معروف است. اصالتا در 1828 میلادی توسط "پیر فرانسوا گرلین" به عنوان یک عطرسازی تاسیس شده است، بنابراین در طول قرن 19 میلادی این شرکت در دفتر اصلیش در پاریس برای کل خانواده‌های سلطنتی اروپا عطر تولید می‌کرد. این شرکت نسل به نسل در خانواده گرلین چرخیده است تا نسل چهارم که تولیدکننده عمده عطر بود و عطر "گرلین وتیور" را در سال 1959 میلادی را تاسیس کرد. 

 

 

درست مانند بسیاری از برندهای لاکچری دیگر گرلین در واقع در سال 1994 میلادی توسط لویی‌ویتون خریداری شد و در حالی که بعضی این حرکت را باعث ارزان شدن این برند می‌دیدند،اما امروز برند بسیار موفقی است و در سال 2000 میلادی فرمول VETIVER احتمالا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا بروز کردن آن براساس سلیقه امروزی از نو تعریف شد. معمولا این رایحه یک رایحه‌ی چوبی توصیف می‌شود، زمینی است و بویی شبیه چرم و بالزامیک دارد. وتیور (خس‌خس) چون یک تثبیت‌کننده خوب است اغلب در عطرهای مردانه استفاده می‌شود و یک رایحه مردانه‌تر دارد.

 

 

حالا این گرلین وتیور مدرن چطور عطری است؟


نت‌های آغازین آن شامل ترنج، لیمو، نرولی و گشنیز است. بعد از مدتی نت‌های میانی خس‌خس (وتیور) و سدر را کمی قوی‌تر حس می‌کنید. در نت‌های پایه تنباکو، جوز هندی، کمی فلفل و دانه‌های تونکا را حس می‌کنید.
وقتی آن را از جعبه خارج کردیم بوی آن تیز و قوی بود. ترنج، خس‌خس، جوز هندی و سدر کمی زیادی قوی هستند.
وقتی ما در تیم تولید محتوای آرانیکا برای بار دوم آن را امتحان کردیم، به نظر از بار اولی که از آن استفاده کرده بودیم خوشایندتر بود. نمیدانیم، شاید به خاطر تاثیری است که قبلا از آن گرفته بودیم، اما قطعا داشت از آن خوشمان می‌آمد!
اول از همه ما ترجیح می‌دهیم آن را در زمستان و پاییز استفاده کنیم و نه در تابستان. در حالی که بوی تندتری دارد، ماندگاری آن بیشتر از آکوا دی پارما است و روی پوست حدود شش تا هفت ساعت باقی می‌ماند.
با قیمت 99 دلاری برای یک شیشه ادوتویلت 3.3 اونسی یا 100 میلی‌لیتری به نظر قیمت مناسبی می‌آید.
عموما ادوتویلت‌ها رقیق‌تر از ادوپرفیوم‌ها هستند، اما در این مورد خاص ماندگاری آن خیلی خوب است. امتیازی که ما به گرلین وتیور می‌دهیم سه از پنج است.