تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوصا عطر و ادکلن همیشه در بین سلبریتی‌‌های جهان پرطرفدار بوده. چهره‌های مشهور با استفاده از اسم هنری و چهره خودشان با کارخانه‌های آرایشی و بهداشتی و عطرسازی جهان قرارداد می‌بندند و با استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی پرهزینه و پر سر و صدا این محصولات را عرضه می‌کنند.

داستان عطر نوید از آنجایی آغاز شد که نوید محمدزاده بازیگر سرشناس سینما و تاتر ایران اولین بار به عنوان سفیر تبلیغاتی برند سن‌ایج در تلویزیون و بیلبورهای شهری وارد عرصه تبلیغات شد.

 

نقد و بررسی عطر نوید

 

نوید محمدزاده در تاریخ دهم تیر سال 1399 با انتشار پستی در اینستاگرام شخصی خود دو عطر مردانه و زنانه به نام نوید را معرفی کرد که واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

نوید محمدزاده اولین سلبریتی ایرانی نیست که عطر خودش را معرفی کرده، اما این اولین باری است که یک سلبریتی ایرانی به نام و برند خودش این کار را انجام داده.

با رونمایی از عطر نوید واکنش‌های مثبت و منفی برخی از کاربران علیه نوید و عطرش در فضای مجازی آغاز شد. برند عطر نوید محمدزاده با شعار تبلیغاتی "بماند به یادگار، از من به تو" در تاریخ پانزدهم تیر 1399 به بازار عرضه شد.

قیمت هر کدام از عطرهای نوید محمدزاده 520.000 تومان تعیین شده و تاکنون هویت طراحان این عطر مشخص نشده است. اما در توضیحات آن این‌طور بیان شده که طراحی این عطر براساس شخصیت این بازیگر از جمله سخت‌کوشی و اعتماد به نفس او انجام شده است.

عطر نوید با غلظت ادوپرفیوم عرضه شده است که طبق توضیحات و تست‌های انجام شده عطر مردانه نوید در نت اولیه از مواد ترش و تازه‌ای مانند لیمو، ریحان و گل بنفشه، در نت میانی از مواد ترشی مانند جوز هندی و فلفل صورتی و در نت پایانی از نعنای هندی استفاده شده است.

برخلاف رایحه تازه مدل مردانه، در عطر زنانه نوید، نت آغازین با میوه‌هایی مثل نارنج و سیب استفاده شده است و در نت میانی از رایحه گل‌های ملایمی مانند گل صد تومانی و گل رز و در نت پایانی از مواد سنگینی مانند چوب صدر و مشک استفاده شده است.