یک پک کامل، مجموعه ای جامع از محصولات آرایشی و زیبایی است که برای انجام یک میکاپ اصولی مورد نیاز است. این پک به طور معمول، شامل مواد ضروری مراقبت از پوست مانند پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و سرم ها برای تغذیه و محافظت از پوست و ایجاد پایه پوستی برای انجام آرایش نیز هست. علاوه بر این لوازم آرایشی مانند کانسیلر، پالت سایه چشم و رژ لب در آن گنجانده می شوند. در کنار این ها، ابزاری مانند براش های آرایشی، اسفنج ها و آینه ها اغلب بخش دیگری از این پک هستند. در ادامه بیشتر متوجه خواهیم شد که پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست.

 8 مورد ضروری برای آرایش بی عیب و نقص

cosmetics pack

برای انجام آرایشی بی نقص باید دانست که پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست :

 1. کرم های زیرسازی: کرم زیرسازی پوست را برای انجام آرایش آماده و صاف و رنگ پوست را یکدست می کند و عیوب پوست مانند جای جوش و لک را پنهان می نماید.
 2. کانسیلر: برای پوشاندن لکه ها، سیاهی ها و سایر عیوب پوست داشتن یک کانسیلر مناسب ضروری است، کانسیلر به روشن کردن ناحیه زیر چشم و سیاهی دور چشم کمک می کند.
 3. برانزر: برانزر، با افزودن گرما و رنگ به صورت، درخشش آفتابی ایجاد می کند و استخوان گونه، شقیقه ها و خط فک را برای یک کانتور طبیعی مشخص می نماید.
 4. خط چشم: چه به شکل مداد، مایع یا ژل باشد، خط چشم با مشخص کردن خط مژه، چشم ها را زیبا تر می کند.
 5. ریمل: ریمل مژه ها را بلند و حجیم می کند، همچنین چشم را درشت تر نشان می دهد. این ابزار در نتیجه نهایی آرایش شما بسیار تاثیر گذار است و با متمایز کردن چشمان شما در چهره، جلوه ای جذاب تر به شما می بخشد.
 6. پالت سایه چشم با رنگ های بیسیک: داشتن یک پالت سایه چشم با رنگ های خنثی بسیار ضروری است، سایه های با رنگ خنثی به راحتی با یکدیگر ترکیب و فید می شوند و یکی از اجزای ضروری هر پک آرایشی هستند‌‌.
 7. مداد ابرو: مداد ابرو ابزاری است ایده آل برای پرکردن نواحی کم پشت و مشخص کردن ابروها. این ابزار به قاب بندی و داشتن صورتی مرتب کمک می کند.
 8. رنگ‌ های نود و پررنگ رژ لب: مهم ترین جزء یک پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست ؟ در پاسخ به این سوال به جرعت می توان گفت که انواع رنگ های رژ لب از رنگ های بیسیک و خنثی گرفته تا رنگ های تند و آتشین مانند قرمز، مهم ترین ابزار آرایشی هستند و بدون وجود رژ لب هیچ آرایشی کامل نخواهد بود.

 5 مرحله ضروری برای آماده سازی پوست قبل از آرایش کامل صورت

cosmetics pack

 1. پاک کننده: روتین آرایش خود را با تمیز کردن کامل صورت خود برای از بین بردن کثیفی، چربی و ناخالصی ها آغاز کنید. یک پاک کننده ملایم مناسب برای نوع پوست خود انتخاب کنید تا از تمیزی صورت برای آرایش اطمینان حاصل شود.
 2. لایه‌ بردار: لایه ‌برداری به از بین بردن سلول ‌های مرده پوست کمک می ‌کند و پوستی صاف ‌تر و روشن ‌تر را مهیا می سازد. از یک لایه بردار ملایم 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید تا منافذ پوست شما را باز کند و آلودگی ها را بیرون بکشد. این کار باعث افزایش گردش سلولی می شود و کمک می کند تا آرایشی یکنواخت تر داشته باشید.
 3. تونر یا سرم:  پس از پاکسازی و لایه برداری، از یک تونر یا سرم استفاده کنید تا سطح pH پوست مجددا متعادل شود. یک تونر یا سرم آبرسان پر از موادی مانند اسید هیالورونیک یا ویتامین C را انتخاب کنید تا پوست را هیدراته کند. علاوه بر این چنین سرمی در روشن شدن پوست و تغذیه آن نیز موثر است.
 4. کرم دور چشم: پوست لطیف دور چشم خود را با کرم دور چشم مرطوب کننده و احیا کننده درمان کنید. مقدار کمی از کرم دور چشم را به آرامی روی ناحیه زیر چشم مالیده تا پف کردگی را کاهش دهید و سیاهی دور چشم را به حداقل برسانید. این کار پوست را برای استفاده از کانسیلر آماده می کند و نتیجه نهایی مناسب تر خواهد بود. پس در پاسخ به این سوال که پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست ، باید حتما به این کرم نیز اشاره کرد.

makeup pack

 1. مرطوب کننده: روتین مراقبت از پوست قبل از آرایش خود را با یک مرطوب کننده سبک و غیر کومدون زا به پایان برسانید تا پوست را هیدراته و شاداب کند. مرطوب کننده ای را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد و برای همان نوع پوست تولید شود. با دقت به این موضوع می توانید جلوی اثرات جانبی مخرب کرم های نامناسب را بگیرید و با خیال راحت از مرطوب کننده خود استفاده کنید.

پس در تکمیل پاسخ به سوال پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست باید اقلام ذکر شده جهت انجام روتین پوستی را نیز اضافه کرد.

جمع بندی

پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست ؟ این پک شامل مجموعه ای از محصولات زیبایی ضروری است که برای پاسخگویی به هر جنبه ای از مراقبت از پوست و سپس آرایش، طراحی شده اند. از مواد اصلی مراقبت از پوست مانند پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و سرم ها گرفته تا لوازم آرایشی ضروری مانند کرم زیرسازی، کانسیلر، پالت سایه چشم و رژ لب؛ به بیانی دیگر در پاسخ به این سوال که پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست باید گفت این پک یک جعبه ابزار جامع برای دستیابی به انواع مختلف میکاپ و افزایش ویژگی های طبیعی فرد ارائه می دهد. علاوه بر این، ابزارهایی مانند براش ‌های آرایش، اسفنج‌ ها و آینه‌ ها و گاهی اقلام مراقبت از مو مانند شامپو ها، نرم کننده ها و محصولات حالت دهنده را نیز ممکن است شامل شود که رویکردی جامع به زیبایی ارائه می دهد و افراد را قادر می سازد تا خود را با اعتماد به نفس و خلاقانه از طریق ظاهر خود ابراز کنند.