ظاهر و استایل هر فرد در برخورد اول بیشترین تأثیر را بر روی طرف مقابل می‌گذارد. بوی خوش نیز مانند ظاهر دارای تاثیر به سزایی است و از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. اما برای اینکه بدانید برای هر موقعیت و هر مکانی چه عطری مناسب است، نیاز به شناخت صحیحی از دنیای پیچیده عطرها دارید. برای اینکه بدانید عطر و ادکلن مناسب محیط کار باید چه نوع رایحه‌­ای داشته باشد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

چه عطری مناسب استفاده در محل کار است؟

 

برای خرید عطر مناسب محل کار چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهیم؟

اگر قصد خرید عطر مناسب محل کار را دارید باید به این نکته توجه کنید که شرکت، اداره یا محل کار شما مکانی تقریبا شلوغ و تقریبا پر رفت و آمد است یا خیر؟

 

  • عطرهای تند با رایحه‌­هایی قوی ابداً مناسب استفاده در محل کار نیستند. سعی کنید عطرهایی با رایحه ملایم را برای محل کار انتخاب کنید. عطرهایی که حاوی درصدهای پایین­تری از اسانس عطر هستند نیز گزینه‌­های مناسبی هستند.
  • اگر دوست دارید در تمام مدت حضورتان در محل کار بوی خوش عطرتان به همراه شما باشد، باید به ماندگاری عطر نیز توجه کنید. در غیر این صورت نیاز دارید که به طور مرتب و در طول روز چند بار عطرتان را تجدید کنید.
  • عطرهایی که پخش بوی زیادی دارند برای استفاده در محل کار مناسب نیستند. این گونه عطرها انتخاب مناسبی برای مجالس رسمی و مهمانی­‌ها هستند.

 

برای انتخاب عطر مناسب محل کار به این نکته توجه داشته باشید که رایحه عطر شما علاوه بر اینکه باید برای خودتان خوشایند و دلپذیر باشد، باید با مشام افراد دیگری هم که هیچ شناختی از سلیقه بویایی آن‌ها ندارید نیز دارای سازگاری باشد. با انتخاب عطر صحیح در محل کار می‌توانید تاثیر مثبتی بر روی مخاطبانتان بگذارید و احساس خوشایندی در اطرافیانتان ایجاد کنید. عطرهایی با رایحه­‌های ملایم، سبک و دارای نت­های مرکبات علاوه بر ایجاد احساس شادابی و نشاط برای شما در کاهش میزان استرس نیز مفید است.