ترند های زیبایی معمولا برای مدت کوتاهی مد می شوند. کمتر ترندی توانسته است مانند آرایش اسموکی ماندگار بماند. آرایش چشم اسموکی تنها آرایشی است که هرگز از مد نمی افتد و می تواند برای هر موقعیتی مناسب باشد. علاوه بر این، در عین راحتی، همیشه خوب و حرفه ای به نظر می رسد و کمتر کسی می تواند تشخیص دهد این آرایش در خانه انجام شده است. طبق گفته آرایشگران حرفه ای، تنها با رعایت چند نکته و ترفند، هر کسی می تواند چشم های خود را به این سبک آرایش کند. اما آرایش اسموکی چیست و چرا تا این حد محبوب است؟ برای آشنایی بیشتر با این سبک آرایش چشم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آرایش اسموکی چیست ؟

آرایش اسموکی یک آرایش چشم همه کاره است که امروزه در سراسر جهان مورد توجه قرار می گیرد و همواره در حال تکامل است تا بتواند با سلیقه افراد مختلف مطابقت داشته باشد. این سبک آرایش چشم معمولا با سایه چشم دودی و مه آلود همراه است و طیف کاملی از سبک های آرایشی از جمله کلاسیک را در بر می گیرد. برای یک آرایش اسموکی جذاب باید با ترکیب سایه های مناسب، تعادل ایجاد کنید.

خوشبختانه این سبک آرایش چشم محدودیت چندانی در رنگ ندارد و می توانید با تغییر فصل در آن نیز تنوع ایجاد کنید. شما می توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید؛ اما همیشه به یک سایه دودی نیاز دارید تا بتوانید ظاهری مه آلود و بی نظیر به چشم های خود بدهید. در آرایش اسموکی برای ایجاد عمق، ترکیبی از سایه های مات و متالیک مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا لایه بندی رنگ ها از رنگ تیره شروع شده و در نهایت محو می شود.

تکنیک صحیح اجرای آرایش اسموکی چیست ؟

آرایش اسموکی چیست

برای داشتن یک آرایش اسموکی جذاب، باید به ترکیب کلیدی آن دست پیدا کنید. ابتدا مطمئن شوید که تیره ترین رنگ را برای پایه کار و مشخص کردن خط مژه خود انتخاب کرده اید. این کار باعث می شود چشم های شما برجسته تر به نظر برسد.

برای ایجاد یک سایه حرفه ای انتخاب براش مناسب اهمیت بسیاری دارد. یک براش خوب می تواند در برداشت حجم مناسبی از سایه و اعمال آن بر روی پلک ها موثر باشد.

به طور کلی، یک آرایش اسموکی کلاسیک معمولا از رنگ های قهوه ‌ای، زغالی و خاکستری تشکیل می شود. اما اگر می خواهید آرایش مدرن تری داشته باشید می توانید از تیره ‌ترین نسخه رنگ ‌های پالت سایه خود استفاده کنید و سپس آن ها را با رنگ های کرم، بژ و یا سایر سایه‌ های هایلایتر ترکیب نمایید.

مراحل انجام آرایش اسموکی چیست ؟

آرایش اسموکی چیست

در این قسمت از مقاله، مراحل انجام آرایش اسموکی را به صورت دقیق و گام به گام برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید یک آرایش چشم کامل و بی نقص را تجربه کنید. این مراحل به شرح زیر هستند:

  • ابتدا با استفاده از یک سایه چشم ملایم، پشت چشم را به طور کامل پوشش دهید تا یک بوم صاف و یکدست داشته باشید. برای این کار، می توانید از هر نوع سایه ای که در اختیار دارید استفاده کنید.
  • در قدم بعدی خط مژه را با یک سایه تیره مشخص کرده و با یک براش تمیز این رنگ تیره را کمی پخش کنید.
  • با استفاده از یک رنگ مکمل خط سایه را گسترش دهید و به سمت بیرون ببرید.
  • وقتی به چین های پشت چشم رسیدید، زمان آن است که با استفاده از تکنیک عمق دهی، حفره چشم را بیشتر مشخص کنید.
  • در مرحله بعدی استخوان ابرو و گوشه های داخلی چشم را برجسته کنید. برای این کار می توانید از کمی هایلایتر استفاده کنید.
  • در نهایت با استفاده از یک ریمل مناسب و مرتب کردن مژه ها، آرایش خود را به پایان برسانید.

نکته کلیدی در آرایش اسموکی چیست ؟ محو کردن درست سایه های تیره و دودآلود به نظر رساندن ظاهر چشم است. به این منظور باید حداقل از 4 لایه سایه استفاده کنید و آن ها را به خوبی با هم ترکیب کنید.

بهترین آرایش های اسموکی برای موقعیت های مختلف

آرایش اسموکی

حال که می دانید آرایش اسموکی چیست و چطور اجرا می شود، می خواهیم شما را با چند مدل این سبک برای موقعیت های مختلف آشنا کنیم:

1. آرایش اسموکی مسی کلاسیک

این سبک برای قرار های کاری و رسمی بسیار مناسب است. در این نوع، بعد از زیرسازی از یک سایه دودی ملایم برای ایجاد خط مژه استفاده کنید و سپس کل پلک را با یک سایه مسی زیبا، پوشش دهید.

2. آرایش اسموکی گرانج

این سبک برای زمانی که می خواهید رنگ دودی غالب باشد گزینه مناسبی است. به این منظور، ابتدا کمی سایه تیره بر روی بالا و پایین پلک بزنید و به آرامی آن را پخش کنید. سپس خط مژه های خود را در بالا و پایین با مداد مشکی پر رنگ کرده و با استفاده از یک ریمل مناسب، آرایش خود را تکمیل نمایید.

3. آرایش چشم اسموکی متالیک

آرایش چشم اسموکی متالیک یکی از جذاب ترین مدل های این سبک آرایشی است که باعث ایجاد عمق و نفوذ در چشم های شما می شود. برای داشتن این آرایش جذاب بعد از زیرسازی، کمی رنگ تیره به خط بالایی و پایینی مژه اضافه کنید. سپس با استفاده از مقداری رنگ متالیک مرکز پلک ها را رنگ آمیزی کنید. در نهایت به کمک یک براش آرایشی تمیز رنگ ها را پخش کرده و به خوبی با هم ترکیب کنید.

جمع بندی

همان طور که در طول مقاله " آرایش اسموکی چیست ؟" گفته شد، این سبک از آرایش چشم ها همیشه ترند است و هرگز از مد نمی افتد. شما می توانید برای هر موقعیتی از این سبک استفاده کنید؛ بنابراین یادگیری تکنیک صحیح اجرا و تسلط بر آن برای هر خانمی ضروری است. زیبایی آرایش چشم اسموکی به حدی خوب است که می تواند نظر اطرافیان را به خود جلب کند. خاطرتان باشد که نکته کلیدی در آرایش اسموکی انتخاب سایه های مناسب و ترکیب درست آن ها با یکدیگر است.