مو های بلند و مجعد همواره محبوبیت زیادی داشته اند؛ اما مرتب کردن آن ها و داشتن ظاهری مناسب در تمام طول روز ممکن است در وهله اول کمی سخت به نظر برسد. از سوی دیگر استفاده مداوم از اتو مو برای مو ها مضر است و تاثیر آن ماندگار نیست. شاید بیگودی شما را یاد دوران مادربزرگ ها بیندازد؛ اما بهتر است بدانید که می توانید با چند روش ساده این ابزار آرایشی قدیمی را وارد قرن بیست و یکم کنید و از زیبایی موهای خود لذت ببرید. در این مطلب علاوه بر توضیح درمورد این ابزار، مراحل طرز استفاده بیگودی را مورد بررسی قرار دادیم.

بیگودی چیست؟

شاید شما جزو افرادی باشید که تا به حال حتی یک بیگودی را از نزدیک ندیده باشد؛ به همین دلیل در ابتدا توضیح مختصری درمورد آن می دهیم.

غلتک های بیگودی نوعی سیلندر پلاستیکی تو خالی هستند که قلاب ‌های ریزی مانند آنچه که بر نوارچسب کفش ها هست، بر سطحشان دیده می شود. این غلتک‌ ها به ‌گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که بتوانند مو ها را نگه دارند؛ اما برای اطمینان از باز نشدن آن ها معمولا می توان از گیره های خاصی استفاده کرد.

هرچند این ابزار آرایشی بسیار قدیمی هستند، در حال حاضر همچنان در بازار در اندازه های مختلف یافت می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه تان از بیگودی های درشت یا ریز برای فر کردن مو ها بهره ببرید.

طرز استفاده بیگودی

طرز استفاده بیگودی

استفاده از بیگودی اصول خاصی دارد که آموختن آن بسیار مهم است؛ از این رو در ادامه طرز استفاده بیگودی را طی چند مرحله به طور کامل آموزش می دهیم:

  1. مو های خود را آماده کنید.

در اولین مرحله باید با دقت مو های خود را شانه کنید تا تمام گره های آن باز شود. گره در مو ها باعث می شود هنگام استفاده از بیگودی به مشکل بر بخورید و گره ها بیشتر و پیچیده تر شوند. فراموش نکنید برای استفاده از غلطک های بیگودی مو های شما باید کمی مرطوب باشند. برای این کار می توانید از محصولاتی مانند موس مو استفاده کنید که علاوه بر تامین رطوبت مورد نیاز، چسبندگی و حالت پذیری مو ها بیشتر شود.

  1. مو های خود را به چند قسمت تقسیم کنید.

قدم بعدی آموختن طرز استفاده بیگودی ، تقسیم کردن درست مو ها است. برای این منظور جلوی مو های خود را به سه بخش تقسیم کنید؛ یک بخش جلوی پیشانی و دو بخش در شقیقه چپ و راست.

  1. شروع به پیچیدن مو ها کنید.

در این مرحله مو های خود را دور بیگودی ها بپیچید. بهتر است قبل از پیچیدن، مو ها را شانه کنید تا از نبود گره مطمئن شوید. سپس غلتک را تا ریشه مو رول کنید و در صورت نیاز آن را با گیره محکم کنید. همان طور که اشاره کردیم، بیگودی به خودی خود به مو ها گیر می کند؛ اما مو های ضخیم و صاف ممکن است کمی دردسر ساز باشند؛ بنابراین بهتر است آن ها را با چند سنجاق ثابت کنید.

اگر حجم مو های یک قسمت زیاد است، می توانید آن ها را مجدد تقسیم بندی کنید و هر بار با یک بیگودی قسمت کوچکی را بپیچید. طرز استفاده بیگودی برای همه قسمت های مو مشابه یکدیگر است؛ بنابراین این کار را تا زمان پیچیده شدن کل مو ها ادامه دهید.

طرز استفاده بیگودی2

  1. مو های فر را خشک کنید.

اگر زمان کافی دارید و نمی خواهید از گرمای مستقیم بر مو های خود استفاده کنید، اجازه دهید فر ها کاملا در دمای محیط خشک شوند سپس آن ها را به آرامی باز کنید. این کار ممکن است ساعت ها یا حتی یک شب تا صبح طول بکشد. برای اینکه سریع تر به نتیجه برسید، می توانید مو های خود را با سشوار خشک کنید. پس از خشک کردن مو ها اجازه دهید بیگودی ها همچنان حدود 15 دقیقه روی مو ها بمانند تا خنک شوند و بهتر حالت بگیرند.

  1. بیگودی ها را باز کنید.

مرحله آخر یادگیری طرز استفاده بیگودی ، باز کردن غلتک ها است. این کار باید با احتیاط کامل انجام شود. بیگودی ها را یکی یکی و در همان جهتی که مو را پیچیده اید، بیرون بکشید. شایع ‌ترین مشکل این مرحله درهم پیچیده شدن مو ها در بیگودی است؛ بنابراین سعی کنید این کار را با دقت بالا انجام دهید.

در انتها می توانید برای حفظ حالت فر مو های خود از اسپری های فیکس کننده مو استفاده کنید.

نکات مهم استفاده بیگودی

How to Use Rollers-3

برای گرفتن بهترین نتیجه از بیگودی باید به موارد خاصی توجه کنید. به طور کلی نکات مهم طرز استفاده بیگودی به این شرح است:

  1. بیگودی برای مو های متوسط و کوتاه انتخاب بسیار مناسبی است؛ بنابراین اگر موی بلندی دارید بهتر است از سایر لوازم آرایش مو برای فر کردن آن ها بهره ببرید.
  2. بیگودی برای فر کردن مو های ظریف، صاف و کم پشت نیز مناسب است.
  3. استفاده از بیگودی بر مو های ضخیم و یا مو هایی که کمی حالت دارند، سخت است.
  4. استفاده زیاد از بیگودی ممکن است موجب بروز موخوره و گره های شدید شود.
  5. اگر مو های مجعدی دارید، قبل از استفاده از بیگودی سعی کنید آن ها را تا حد ممکن صاف و مرتب کنید.

اندازه بیگودی تاثیر بسزایی در شکل ظاهری مو های شما خواهد داشت. اگر به دنبال فر های ریز هستید، بیگودی های کوچک و ظریف را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید به مو های خود فقط کمی حالت بدهید، بیگودی های درشت مناسب تر اند.

جمع بندی

داشتن مو های پر حجم و زیبا کار راحتی نیست و در نگاه اول ممکن است بسیار پر هزینه به نظر برسد. اما خوشبختانه امروزه ابزار های قدیمی مانند بیگودی مجددا راه خود را به خانه و سالن های آرایشی باز کرده است شما می توانید بدون صرف هزینه زیاد همیشه ظاهری شیک و جذاب داشته باشید. در این مطلب سعی کردیم طرز استفاده بیگودی و نکات مهم آن را به طور کامل بررسی کنیم. به شما اطمینان می دهیم که با رعایت اصول گفته شده می توانید با کمترین هزینه و آسیب مو های خود را جذاب و زیبا کنید.

شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع فرکننده ی مو وارد سایت آرانیکا شوید و از میان محصولات این فروشگاه، فرکننده ی مورد نظر خود را تهیه نمایید.