چشم ها نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارند و آن ها را می توان از راه های مختلفی آرایش کرد. یکی از آرایش های رایجی که برای چشم ها به کار می رود، آرایش با خط چشم است. استفاده درست از خط چشم جذابیت چشم ها را افزایش می دهد و زیبایی چهره را چندین برابر می کند. به دلیل اهمیت زیاد خط چشم در آرایش، مدل های مختلفی از خط چشم در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در این مقاله به معرفی انواع خط چشم خواهیم پرداخت.

انواع خط چشم

برای اینکه بهترین خط چشم را داشته باشید، بهتر است که با مدل های مختلف آن آشنا شوید؛ زیرا هر کدام برای یک سری از چشم ها مناسب هستند. برخی از رایج ترین مدل های خط چشم عبارت اند از:

  1. خط چشم ژله ای

یکی از رایج ترین خط چشم هایی که می توانید استفاده کنید، خط چشم ژله ای است. در بین انواع خط چشم ، مدل های ژله قوام نیمه جامد دارند و مانند ژله هستند. خط چشم ژله ای نسبت به مدل های مدادی سنتی انعطاف پذیر تر است. همچنین لاینر هایی که برای خط چشم های ژله ای استفاده می شوند، ماندگاری بیشتری دارند و معمولا ضد لک هستند.

خط چشم ژله ای، خود مدل های مختلفی دارد. برای مثال شما می توانید خط چشم ژله ای را به صورت خط چشم دودی، لکه دار و یا حتی مدل های طرح دار روی چشم ها اعمال کنید. همچنین اگر می خواهید که برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند، می توانید از خط چشم های ضد آب استفاده کنید.

درست مانند انواع خط چشم ، خط چشم ژله ای را نیز می توان به کمک مداد چشم به طور مستقیم روی خط مژه کشید. برای اینکه بتوانید خط چشم زیبایی داشته باشید، بهتر است به صورت زاویه دار آن را اعمال کنید. همچنین باید بدانید که خط چشم های ژله ای حداقل یک تا دو دقیقه طول می کشند تا خشک شوند. به همین دلیل اگر می خواهید که خط چشم ژله ای با ظاهر دودی داشته باشید، باید فورا با یک برس زاویه دار تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

  1. خط چشم کرمی

یکی دیگر از انواع خط چشم، مدل های کرمی هستند. مدل های کرمی انعطاف پذیری بالایی دارند؛ زیرا با فرمول های مختلفی ساخته می شوند. در نتیجه اگر به دنبال یک خط چشم طبیعی، نرم و لطیف هستید، بهتر است مدل های کرمی را انتخاب کنید. علاوه بر این اگر می خواهید که خط چشم پر رنگ تری داشته باشید، بهتر است که از چند لایه خط چشم یا یک قلم مویی که نوک آن ضخیم تر است، استفاده کنید. خط چشم کرمی معمولا به صورت مداد نیز موجود است؛ اما بر خلاف انواع خط چشم می توان آن ها را براش های مخصوص لوله مانند مستقیما به چشم ها مالید.

  1. خط چشم مدادی

خط چشم مدادی یکی از رایج ترین مدل های خط چشم است و به آن خط چشم سنتی نیز گفته می شود. به خط چشم های مدادی ممکن است خط چشم کژال یا سرمه نیز بگویند.

خط چشم مدادی با استفاده از مداد های نازکی روی چشم ها اعمال می شود. این مداد ها نرم، خشک و ابریشم مانند هستند. در بین انواع خط چشم اگر به دنبال مدلی هستید که بتوانید از آن برای آرایش های ساده استفاده کنید، بهترین گزینه خط چشم مدادی خواهد بود. خط چشم های مدادی معمولا در رنگ های مشکی و خاکستری موجود هستند. اما با کمی جستجو می توانید رنگ های مختلف دیگر آن را نیز پیدا کنید.

خط چشم مدادی بیشتر برای افراد مبتدی که قصد دارند به طور مستفیم خطی بر بالای مژه اعمال کنند، توصیه می شود. نکته مهمی که درمورد خط چشم مدادی باید بدانید این است که ماندگاری بالایی ندارد؛ بنابراین اگر انتظار ماندگاری بالا دارید، حتما باید از پرایمر چشم استفاده کنید.

  1. خط چشم مایع

در بین انواع خط چشم ، حدس زدن ساختار این مدل بسیار راحت تر است. از اسم آن مشخص است که مقداری مایع در خود دارد. این نوع خط چشم معمولا در یک لوله و با یک اپلیکاتور به فروش می رسد. اپلیکاتور خط چشم مایع از برس های نازک تا برس های بسیار ضخیم متغیر است.

خط چشم های مایع برای ایجاد مدل های متنوع، خطوط دقیق و چشم های گربه ای ایده آل به نظر می رسند. برای اینکه از لک شدن احتمالی جلوگیری شود، بهتر است اجازه دهید خط چشم مایع پس از استفاده کاملا خشک شود.

Liquid eyeliner

  1. خط چشم نمدی

در میان انواع خط چشم، مدل های نمدی را می توان نوعی خاص از خط چشم های مایع دانست که یک نوک نمدی داخلی دارند. بر خلاف مدل های مایع که اپلیکاتور در بالای لوله قرار می گیرد، مدل های نمدی از بالا باز می مانند و خط چشم مایع را از لوله جذب می کنند.

این که این نوع خط چشم برای شما مناسب تر است یا مدل های مایع، بستگی به خود شما دارد. برخی از افراد حین کنترل مدل های نمدی کنترل بیشتری دارند و برخی دیگر با مدل های مایع بهتر می توانند خط چشم خود را اعمال کنند.

جمع بندی

چشم ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند. به همین دلیل طبیعی است که در آرایش صورت به آن ها توجه ویژه ای شود. یکی از آرایش های رایج برای چشم ها، استفاده از خط چشم است. خط چشم انواع گوناگونی دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. در این مقاله درمورد انواع خط چشم که عبارت اند خط چشم های ژله ای، کرمی، مدادی و نمدی توضیح دادیم و ویژگی های هر کدام را مورد بررسی قرار دادیم. برای مثال خط چشم های مدادی با نام خط چشم سنتی نیز معروف شده اند و رایج تر از انواع دیگر خط چشم هستند. خط چشم های مایع نیز در داخل یک محفظه لوله مانند و همراه اپلیکاتور عرضه می شوند.