ایناگرام یک الگوریتم شخصیت شناسی است که نوع شخصیت انسان را به عنوان شخصیت های به هم پیوسته توصیف می کند.هدف از این الگوریتم شناسایی و درک  بهتر نوع تیپ شخصییت شماست تا بتوانید با از بین بردن نقاط ضعف خود و تقویت نقاط قوت خود، توانایی هایتان را به کمال برسانید.
این الگوریتم معتقد است که هیچ کس به سادگی دارای یک نوع شخصیت  خالص و واحد نیست و شخصیت هرکس ترکیبی از نوع اصلی شخصیت خودش و همچنین حداقل یک یا دو نوع شخصیت مجاور است که به عنوان بال شناخته می شود.
علم روانشناسی با روش های مختلفلی به دسته بندی شخصیت افراد بر اساس مجموعه ای از رفتار ها پرداخته است؛ مثلاً از روی دست خط یا امضاء افراد می شود متوجه جزئیاتی از ویژگی های روحیات آن ها شد و یا با استفاده از علم روانشناسی رنگ ها می شود دغدغه های روحی یک فرد را حدس زد، به همین ترتیب هم انتخاب یک رایحه عطر زنانه و یا مردانه میتواند بیانگر خلق و خو و شخصیت افراد نیز باشد ما به شما در ادامه این مقاله با بهره گیری از تجربه چندین و چند ساله خود به هر تیپ شخصیتی بر اساس الگوریتم ایناگرام یک رایحه عطر پیشنهاد داده ایم تا تصمیم گیری را در انتخاب عطر متناسب با شخصیتتان برایتان آسان کرده باشیم.
 

 

 

شخصیت بویایی با ایناگرام (Ennea Geram)

 

تیپ شخصیت نوع اول
اصلاح کننده (Reformer): 


افراد دارای این تیپ شخصیت در زندگی پایبند به قواعد و اصول خاص خودشان هستند. آنها برای خودشان هدف تعریف میکنند و کاملاً بر رفتارشان کنترل دارند؛ همچنین درک عمیقی نسبت به روش "درست " یا "غلط" در انجام کارهایشان دارند و در راستای یک پارچگی و نظم دادن به فعالییت هایشان تلاش می کنند ولی درعین حال بعضی مواقع می توانند بسیار سازش ناپذیر و قضاوت گر هم باشند. این تیپ شخصیت  در انجام کار و فعالیت های گروهی بسیار علاقه دارند که ایده هایشان را با دیگران درمیان بگذارند.
ما در انتخاب عطر برای افرادی با تیپ شخصیتی اصلاح کننده یا Reformer ادو پرفیوم هایی با رایحه تند را پیشنهاد میکنیم. این رایحه در این اشخاص حس شادابی و سر زندگی ایجاد میکند.

 


تیپ شخصیت نوع دوم
یاری کننده و کمک رسان (Helper): 


افرادی که از تیپ شخصیتی یاری کننده و یا به اصطلاح  کمک رسان برخودارند، تمایل زیادی به دوست داشته شدن دارند. این افراد بسیار سخاوتمند و محبوب هستند و حتی گاهی اوقات نیاز های خود را انکار میکنند تا دیگران را خوشحال کنند؛ علاوه بر آن  این افراد شنوندگان بسیار خوبی هم هستند و تمام تلاششان را میکنند که در تعاملاتشان با دیگران، حس خوبی در آن ها ایجاد کنند.
پیشنهاد ما در انتخاب عطر به این افراد ادوپرفیوم هایی با رایحه ملایم است.این رایحه در این اشخاص حس شادی و نشاط ایجاد میکند.

 


تیپ شخصیت نوع سوم
دستیار (The Achiever):


دارندگان  این نوع تیپ شخصیتی بیشتر افرادی موفق و سازگار و سخت کوش هستند که بیشتر از احساسات به موفقیت متمرکز هستند و در  برقراری ارتباطات از مهارت خاصی برخوردارند. و گاهی به صورت افراطی نسبت به چیز خاصی ابراز علاقه میکنند. آنها به راحتی میتوانند دیگران را تحت تاثیر خود قرار دهند و در آنها نفوذ کنند.
استفاده از ادوپرفیوم هایی با رایحه گرم بر جذابیت این افراد می افزاید.

 


تیپ شخصیت نوع چهارم
فرد گرا (Individualist): 


افراد دارای این تیپ شخصیتی ازعواطف و احساسات بسیار قوی بر خوردار هستند؛ ارتباطات عمیق و قویی با دیگران برقرار میکنند و بسیار خلاق و آینده نگر هستند. تنها نقطه ضعفی که به افراد فرد گرا میتوان نسبت داد این است که بسیار خود محور هستند.
ادوپرفیوم با رایحه گلها می تواند حس دلپذیری در افراد فردگرا ایجاد کند.

 


تیپ شخصیت نوع پنجم
محقق (Investigator): 


این گروه درک بسیار عمیقی به وقایع و جهان پیرامون  خود دارند و دوست دارند به عمق مسائل فکر کنند و همچنین بسیار افراد منطقی و خلاقی هستند و در روابطشان با دیگران ترجیح میدهند فاصله و حد و حدود خودشان را با دیگران حفظ کنند.
ادوپرفیوم با رایحه خنک می تواند حس اعتماد به نفس را در این افراد افزایش دهد.

 


تیپ شخصیت نوع ششم
وفادار(Loyalist):


این تیپ شخصیتی در روابطشان بسیار متعهد و قابل اعتماد و فداکار هستند. این افراد وقتی در جمع یا گروهی قرار میگیرند، احساس صمیمیت زیادی با آنها میکنند، گویی که در کنار اعضای خانواده خود قرار گرفته اند. البته گاهی اوقات نگرانی و اضطراب را میتوان در چهره آن ها مشاهده کرد. 
ادوپرفیوم هایی با رایحه شرقی باعث ایجاد محبوبیت در این افراد می شود.

 


تیپ شخصیت نوع هفتم
تنوع طلب (Enthusiast): 


این افراد در حفظ نگرش مثبت تبحر زیادی دارند. قدرت تجزیه و تحلیل مسائل در آنها بسیار بالا است . این گروه علاوه بر آنکه بسیار ماجراجو هستند از روابط عمومی  بسیار بالایی هم برخوردار هستند و مایلند با افراد جدید آشنا شوند. تنها ویژگی منفی تنوع طلب ها زود جوش بودن است.
انتخاب ادوپرفیوم هایی با رایحه خنک در تنوع طلب ها حس آرامش ایجاد میکند.

 


تیپ شخصیت نوع هشتم
چالشگر (Challenger): 


چالشگر ها در تصمیم گیری هایشان بسیار جسورانه و قاطع و با اعتماد به نفس عمل میکنند و از اینکه کسی مرتباً آن ها را کنترل کند بیزارند. گاهی اوقات بهانه جو و پرخاشگر می شوند؛ ولی اغلب در نقش های رهبری موفق هستند. چالشگر ها در گفت و گو هایشان بسیار رک و بی پرده سخن می گویند. درانجام فعالیت هایشان عمل محور هستند.
انتخاب ادو پرفیوم هایی با رایحه تلخ  میتواند محبوبیت آن ها را دوچندان کند. 

 


تیپ شخصیت نوع نهم
صلح ساز(Pacemaker):


این تیپ شخصیت اختلاف نظر ها را دوست ندارند و ممکن است خواسته ها و نیاز های خود را صرفاً برای تأمین صلح نادیده بگیرند؛ آنها تا حد امکان از درگیری ها خود داری می کنند و اگر در عضویت گروهی قرار بگیرند هماهنگی بین اعضاء را در گروه تقویت می کنند.
استفده از ادوپرفیوم هایی با رایحه شیرین باعث ایجاد حس همدلی در این افراد می شود.