"بو و جذابیت" فقط دو کلمه ساده نیستند که در بازاریابی برای فروش جدیدترین عطر مردانه استفاده شوند. این دو مفهوم از زمان آغاز بشریت دست به دست هم داده اند و شخصیت افراد را مشخص می کند. 

پرفیوم ها به مردان کمک می کنند تا این ویژگی بسیار خاص خود را تقویت کنند. سبک لباس پوشیدن شما، موسیقی که گوش می دهید، کافه هایی که می روید، کتاب ها و مطبوعاتی که می خوانید، همه این موارد شما را تعریف می کنند. یک ویژگی متمایز که شخصیتتان را به صورت جداگانه شناسایی می کند، پرفیوم است. حتما می پرسید، چرا؟ زیرا شما آن را با سلیقه خود انتخاب می کنید.

به شما توصیه می کنیم قبل از خرید عطر مردانه آن را روی پوست خود امتحان کنید. با این حال، اگر قبلاً یکی را پوشیده‌اید این کار را انجام ندهید: نتیجه نهایی تغییر خواهد کرد.

بسیاری از متخصصان روانشناسی توصیه می کنند که پرفیوم را در سن های مختلف، مناسبت های خاص مانند آخر هفته ها یا هر از چند گاهی تغییر دهید. شما احساس متفاوتی خواهید داشت و بوی شما با شرایط متمایز به آسانی سازگار خواهد شد.

 

 

yes  اطلاعاتتان را تکمیل کنید: راهنمای جامع خرید عطر زنانه

 

 

بهترین عطرهای مردانه: انتخاب های ما

در حالی که بسیاری از مردان به طور روزانه از پرفیوم استفاده می کنند، دیگر مردان آن را چیزی منحصر به فرد می دانند که باید برای مناسبت های خاص نگهداری شود. به هر حال، روانشناسان موافق هستند که پرفیوم نقشی خاص در تعریف شما به عنوان یک شخص دارد. بو تنها چیزی نیست که باید در هنگام خرید عطر مردانه در نظر بگیرید، روشی که شما رایحه را احساس می کنید بسیار مهم است.

تنوع باورنکردنی در خرید عطرهای مردانه در بازار وجود دارد. با این تنوع فوق العاده رایحه، برخی از برندها به لطف عطر خاص خود بسیار محبوب شده اند. برخی از پرفیوم ها حتی برای چندین دهه وجود داشته اند و به افسانه های معتبر صنعت تبدیل شده اند. بخش زیر مجموعه ای از بهترین عطرهای مردانه موجود در بازار با قیمت مناسب است.

 

راهنمای جامع خرید عطر مردانه

راهنمای جامع خرید عطر مردانه

ما دوست داریم بوی خوبی داشته باشیم به همین دلیل است که انتخاب محصول مناسب در چنین بازار بزرگی ممکن است دشوار باشد. ما بخش زیر را طراحی کرده‌ ایم تا در مورد جنبه‌ های کلیدی که باید قبل از خرید عطر مردانه در ایران در نظر داشته باشید صحبت کنیم:

 1. انواع رایحه ها
 2. شخصیت کاربر
 3. وضعیت
 4. آلرژی ها
 5. فصل
 6. سن

 

انواع رایحه ها

چه برای خود پرفیوم بخرید و چه به عنوان هدیه برای یکی از عزیزانتان، سلیقه و شخصیت کاربر در تصمیم گیری شما ضروری است. همچنین باید بدانید که این پرفیوم چگونه استفاده خواهد شد: آیا بخشی از روال روزمره شما خواهد بود یا آن را برای موقعیت های خاص نگه می دارید؟

نت های پایانی معمولا یکی از انواع رایحه های زیر است: مرکبات، میوه ای، چوبی، گلی یا سبز. مهم است که از این موارد غافل نشوید، زیرا آنها باید شخصیت استفاده کننده رایحه را تکمیل کنند. آنها همچنین ویژگی های دیگری مانند شادی، آرامش، ظرافت یا حالات خوب را منعکس خواهند کرد.

 

شخصیت کاربر

تا به حال باید اسانس های اصلی موجود در عطرها و ادکلن ها را شناخته باشید، بنابراین بیایید ببینیم که آنها مکمل کدام ویژگی شخصیتی هستند. اگر شما فردی محتاط هستید و ترجیح می دهید کنترل را در دست داشته باشید، پیشنهاد می کنیم عطر چوبی را انتخاب کنید. از طرفی اگر خیلی فعال و خوش بین هستید سراغ عطرهای مرکباتی بروید.

افراد جدی و ظریف می خواهند به دنبال چیزی با نت های جوز هندی، نعنا و یاس باشند. اگر معمولی و آرام هستید، عطرهای میوه ای گزینه های مورد علاقه شما خواهند بود. به یاد داشته باشید که نکته کلیدی این است که بوی آن همیشه مطبوع باشد و با پرفیوم احساس راحتی کنید.

جورجی آرمانی طراح مد ایتالیایی
یک عطر خوب انتخاب شده می تواند یک ویژگی متمایز داشته باشد. این اولین چیزی است که مردم هنگام ورود به اتاق درک می کنند و آخرین چیزی است که هنگام خروج از آن احساس می کنند.

 

نمونه از رایحه های متفاوت مناسب با شخصیت های گوناگون

 • رایحه های چوبی مانند چوب صندل یا نعنا هندی، یا رایحه های شرقی: مناسب برای افراد جدی و محفوظ
 • رایحه های میوه ای مخصوصاً میوه های عجیب و غریب یا مرکبات: مناسب برای افراد شاد و آرام
 • رایحه های سبز مانند خزه یا بلوط و اسطوخودوس: مناسب برای افراد کلاسیک و شیک
 • خانواده مرکبات و هسپریدها مانند لیمو، پرتقال یا گریپ فروت: مناسب برای افراد بسیار فعال و پر انرژی

 

وضعیت

شخصیت شما تنها عنصری نیست که به شما برای تشخیص وضعیت کمک می کند! پرفیوم و برند ایده آلی را برای خود بخرید. زمان استفاده از آن نیز بسیار مهم است. شما به طور طبیعی هنگام رفتن به محل کار یا زمانی که برای مهمانی های شبانه با دوستان خود ملاقات می کنید، یک لباس مشابه نمی پوشید. رویدادهای متمایز نیز جنبه های مختلف شما را نشان می دهد.

در این راستا، عطرهای چوبی برای شب و برای لحظاتی از سادگی در اولویت قرار می گیرند، در حالی که روزها و مناسبت های غیررسمی بهتر است عطرهای گیاهی را ترجیح می دهید. رایحه های شیرین در زمستان و پاییز مناسب ترند، در حالی که رایحه های مرکباتی مکمل مناسبی در ماه های تابستان خواهند بود.

 

آلرژی ها

طبق گزارش کمیسیون اروپا، بیش از 2500 ماده معطر در سراسر جهان در پرفیوم ها استفاده می شود. از آنجا که برخی از این ها می توانند منجر به واکنش های آلرژیک یا تحریکات پوستی شوند، لیستی از 26 ماده که باید روی محصولات شناسایی شوند تا مصرف کنندگان از حضور آنها مطلع شوند، در سال 1999 ایجاد شد.

کارشناسان توضیح می‌ دهند که علیرغم پیشرفت‌های علمی در سال‌های اخیر، هنوز شکاف‌هایی در دانش در مورد موضوعاتی مانند مواد طعم‌ دهنده خاص که منجر به واکنش‌های آلرژیک در افراد می‌شود یا سطوح مواجهه که می‌ تواند برای گروه‌های جمعیتی غیر آلرژیک بی‌خطر در نظر گرفته شود، وجود دارد.

 

 اگر اغلب از آلرژی رنج می برید، اکیداً توصیه می کنیم که از محصولات 100% طبیعی، بدون آلرژی و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید. 

 

عطری که یک مرد استفاده می کند می تواند به او کمک کند تا خود را به افراد جدید معرفی کند. رایحه‌هایی که انتخاب می‌کنید سرنخ‌هایی درباره شخصیت و سلیقه شما برای هر کسی که با آن صحبت می‌کنید ارائه می‌دهد. و به یاد داشته باشید، انتخاب یک پرفیوم کاری بیهوده نیست: اگر بوی مطبوعی از خود ساطع کنید، اطرافیان، شما را زیباتر می بینند.

به خاطر داشته باشید که سن، زمان، فصل و حتی روزهای هفته روی پرفیومی که استفاده می کنید تأثیر می گذارد. ضروری است که بهترین عطر مردانه مناسب را برای هر موقعیتی انتخاب کنید تا شما را در دید دیگران صمیمی و جذاب کند.

 

 

بهترین ادکلن های مردانه بر اساس فصل ها

چرا باید ادکلنم را فصلی عوض کنم؟
عوامل متعددی در انتخاب ادکلن مناسب دخیل هستند، در حالی که اولویت ها و مناسبت های شخصی در بالای لیست قرار دارند، مهم است که فصل و نحوه تاثیر آن بر رایحه را نیز در نظر بگیرید. برای مثال دمای بالا بوها را تشدید می کند در حالی که دمای سرد باعث می شود حس بویایی ما کمرنگ شود.

این بدان معناست که برخی از ادکلن‌هایی که در زمستان خوب کار می‌کنند در تابستان احساس کارایی ندارند و به همین ترتیب، برخی از پرفیوم هایی که در تابستان باطراوت هستند در ماه‌های زمستان قابل توجه نیستند.

در سطح احساسی تر، تغییرات زمینه ای نیز وجود دارد که با فصول هماهنگ می شود. رایحه ای دنج و تند فقط با ژاکت های گرم و قهوه داغ در طول زمستان دلپذیرتر می شود، در حالی که یک مرکبات شیرین به خوبی با یک بعد از ظهر تابستانی هماهنگ می شود. 

 

 • رایحه های بهاری

بهار مترادف خوش بینی است. این زمانی است که سرمای زمستان از بین می رود و زمین با طراوت می شود. طبیعت شروع به بیدار شدن می کند و همه چیز شکوفا می شود. زمانی که پر از امید و روشنایی است.

ویژگی های ایده آل یک عطر بهاری: گل های تازه، سبز، علف، ریحان، شکوفه پرتقال! رایحه ای را انتخاب کنید که ترد و تازه و با برجستگی متوسط باشد.


بهترین عطر مردانه بهاری
عطر مردانه کرید اونتوس AVENTUS

 

دیگر رایحه های بهاری ارزش امتحان کردن دارند:

 

 • رایحه های تابستانی

آب و هوای گرم نشان دهنده سبکی معمولی تر و آرام تر است. زمانی از سال است که ما به تعطیلات می رویم، به ساحل می رویم و زمان بیشتری را در فضای باز می گذرانیم. مانند یک کمد لباس تابستانی، ما می خواهیم از هر چیزی بیش از حد رسمی یا خیلی سنگین برای این فصل سال اجتناب کنیم.

حس بویایی ما در ماه‌ های تابستان افزایش می‌ یابد و همانطور که کت و شلواری که در ماه آذر کاملاً بی‌نقص بود، در ماه تیر بسیار رسمی است، همین اصل در مورد ادکلن نیز صدق می‌کند.

عطر مردانه چی خوبه

به طور کلی، دو انتخاب برای خرید عطر مردانه خوشبو دارید: چیزی خنک و نیروبخش برای مقابله با گرمای شدید انتخاب کنید یا یک رایحه مرکباتی یا گلی انتخاب کنید که هوای گرم را تحسین کند.

 

بهترین عطر مردانه تابستانی

عطر اسپورت آکوا دی پارما CHINOTTO DI LIGURIA

 

دیگر عطر تابستانی ارزش امتحان کردن دارد:

 

 • رایحه های پاییزی

شما باید یک پرفیوم آرامش بخش انتخاب کنید. باید رایحه های مشکی و چوبی را در نظر بگیرید تا با خلق و خوی پاییزی خود مطابقت داشته باشد. در حین پیاده روی در هوای آزاد و قدم زدن در محیط اطراف، به چیزی شبیه یکی از نوشیدنی های داغ مورد علاقه خود در یک فلاسک فکر کنید. زمانی برای تماشای مناظر و لذت بردن از زیبایی طبیعی برگ‌ها و محیط در حال تغییر!

این روزها یکی از آرام بخش ترین زمان های سال است. پاییز تغییر مناظر و تغییر در سرعت را نشان می دهد. همه  سعی می کنند برای ماه های زمستانی که در پیش است آماده شوند.


بهترین عطرهای مردانه پاییزی

عطر مردانه جان وارواتوس JOHN VARVATOS VINTAGE
عطر مردانه جان وارواتوس DARK REBEL RIDER
 

دیگر عطرهای پاییزی که ارزش امتحان کردن را دارند:

 

 • رایحه های زمستانی

زمستان فصلی است که یا دوستش داری یا ازش متنفری! سرما وجود دارد و باعث ناراحتی شما هنگام ترک تخت گرم خود در صبح می شود.
اما از سوی دیگر لباس های گرم آرامش بخش و نوشیدنی های گرم در مقابل آتشی خروشان است.

همانطور که انتظار می رود، ادکلن های زمستانی ایده آل چیزی غنی و تند هستند. چیزی که پر از نت های قوی است که هوای اطراف شما را گرم و حواس شما را درگیر می کند.

در این فصل مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پرفیوم تبخیر شود، بنابراین برای مدتی طولانی تر از ترکیبات و اسانس ظریف آن لذت خواهید برد. حواس شما نیز کمتر بر روی فعالیت‌ها یا پرفیوم های دیگر متمرکز شده‌اند، بنابراین زمان و ظرفیت لازم را دارید تا به درستی تمام بوهای غنی یک ادکلن زمستانی را بپذیرید.

 

بهترین عطر مردانه زمستانی

عطر مردانه آمواج EPIC
یک ادکلن غنی و مجلل که نشان دهنده ظرافت نهایی آمواج است. این نوع ادکلن است که می تواند حرفه ای یا رمانتیک باشد و برای ماه های سردتر مناسب است. عمیقا گرم، غنی و الهام گرفته از سنت های زیبای شرقی.

 

دیگر عطرهای زمستانی که ارزش امتحان کردن را دارند:

 

 

محبوب ترین عطر مردانه بر اساس سن

 

 • 20 تا 35 سالگی

بعد از 20 سالگی، ممکن است دیگر احساس نکنید که این بوی شیرین و مرکباتی از عطری که در دوران نوجوانی استفاده کرده اید به شما می آید. اما دست نگه دارید! نیازی نیست که رایحه های میوه ای را به طور کامل کنار بگذارید.

رایحه‌های تازه ترنج، پرتقال، لیمو و سایر رایحه‌های مرکبات کمتر شناخته شده بسیار مد هستند و با طعم‌های تند فلفل، وانیل و دارچین ترکیب می‌شوند و به عطری عمقی مناسب برای این مرحله از زندگی تبدیل خواهند شد.

 

2 عطر پرطرفدار زیر نمونه ای از بهترین ادکلن های مناسب برای دوره جوانی است:

عطر مردانه رالف لورن POLO BLUE‎

عطر مردانه شنل ALLURE HOMME SPORT

 

 • 35 تا 45 سالگی

پس از سن 30 سالگی، مردان تمایل دارند به سمت رایحه هایی با نت های چوبی که حس قدرت و بلوغ را القا می کند، بروند. برخی از عطرها بر پایه کاج هستند که هوای تمیزی را به ارمغان می آورد، در حالی که برخی دیگر مانند چوب سدر گرم و طبیعی هستند. بامبو حواس را آرام می کند، در حالی که سایر نت های خامه ای و دلپذیرتر مانند چوب صندل و وتیور به خاطر رایحه های شدید، معمایی و حتی شیرین خود شناخته شده اند. عطری را انتخاب کنید که با شخصیت شما مطابقت دارد!

 

عطر زیر نمونه ای از بهترین ادکلن های مناسب برای دوره پساجوانی است:

عطر مردانه دیور DIOR SAUVAGE

 

 • 45 تا 55 سالگی و بالاتر

اکنون زمان آن است که تجربیاتی را که در طول سال ها به دست آورده اید به نمایش بگذارید. زمانی که به این سن برسید، اگر عطری مناسب با شخصیت خود انتخاب کنید، آرامش و حضور شما درخشان تر به نمایش گذاشته می شود. در این مرحله از زندگی، مردان رایحه های سبک و چوبی همراه با نت های خاکی مانند زنجبیل، گالبانوم و زنبق را انتخاب می کنند.. رایحه های قوی که سنگین نیستند.

 

عطر زیر نمونه ای از بهترین ادکلن های مناسب برای دوره میانسالی است:

عطر مردانه جان وارواتوس JOHN VARVATOS VINTAGE
 


به یاد داشته باشید،پرفیومی که انتخاب می کنید مانند یک کارت ویزیت است که اولین تأثیر را بر جای می‌گذارد، عطری که باید برای هر مرحله از زندگی تجدید نظر کنیم. اکنون سرنخ هایی برای یافتن بهترین عطرها برای مردان در هر سنی دارید. ترکیبی را که احساس می کنید برای شما مناسب تر است را پیدا کنید و اجازه دهید عطرتان حرف شما را بزند!

 

 

بررسی 3 نکته طلایی قبل از خرید عطر

 

1- مزایا و معایب استفاده از عطر چیست؟

مزایا: به گفته روانشناسان، عزت نفس مردان با استفاده از پرفیوم بهبود می یابد. این به این دلیل است که احساس تمیزی، افراد را با خود و اطرافیان راحت تر می کند. برخی از مطالعات نیز نشان داده اند که پرفیوم ما را در چشم دیگران جذاب تر می کند. شایان ذکر است که عطر می تواند یک علامت متمایز برای آن ها محسوب شود.

معایب: یکی از جنبه های منفی این محصولات این است که برخی از مواد شیمیایی موجود ممکن است منجر به واکنش های آلرژیک روی پوست شوند. انتخاب عطر نامناسب یا بسیار قوی ممکن است اطرافیان شما را آزار دهد. منظور ما عطرهایی است که بیش از حد شیرین یا خیلی تند هستند.

 

2- چه رایحه های متفاوتی را می توانید از یک عطر درک کنید؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا پرفیوم شما در طول روز بوهای متفاوتی به خود می گیرد؟ این بسیار ساده است: آن ها در طول زمان تغییر می کنند. برای این منظور نت های متعددی در طول ساخت به عطر اضافه می شود.

 • اول از همه، ما ترکیباتی را داریم که "نت های آغازین" نامیده می شود: این رایحه ها مطابق با رایحه هایی هستند که در دو ساعت اول پس از استفاده از یک پرفیوم تجربه می کنیم.
 • "نت های میانی" که یک عطر را شناسایی می کنند تا شش ساعت بعد درک می شوند.
 • در نهایت، "نت های پایانی" را می توان بیش از 24 ساعت پس از استفاده از آن تشخیص داد.

 

3- هنگام انتخاب عطر از چه چیزهایی باید پرهیز کنم؟

 • برای شما ضروری است که به یاد داشته باشید که هر فرد دارای pH متفاوتی است، به این معنی که هر پوست دارای اسیدیته مشخصی است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم فقط به این دلیل که یکی از دوستان شما از ادکلنی استفاده کرده و شما آن را دوست داشته اید، از انتخاب عطر خودداری کنید. در واقع ممکن است زمانی که خودتان از آن استفاده می کنید بسیار متفاوت باشد.
 • وقتی در حال آزمایش پرفیوم ها هستید، از قرار دادن دو عطر نزدیک به هم خودداری کنید. این روی رایحه هر دو محصول تاثیر می گذارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که رایحه های مختلف یک محصول در طی چندین ساعت استفاده از آن تغییر می کند. هرگز عطری را نخرید که دوست ندارید یا از آن خاطره خوبی ندارید، صرف نظر از اینکه آن برند بسیار معتبر است یا خیر!