در فصل های مختلف چه نور خورشید پوست شما را گرم کند و چه برف باعث لرزیدن شما شود، یک چیز مسلم است، شما هرگز بدون عطر زدن به خود از خانه بیرون نمی روید. این آیین روزانه درهمه ی فصول و سالها برای شما ادامه خواهد داشت. با این حال عطر و بوی شما می تواند بسته به خواسته ها، شخصیت بویایی، خلق و خوی و شاید حتی آب و هوا تغییر کند. اما آیا واقعاً باید عطر خود را با فصل ها تطبیق داد؟ آیا به همان دفعاتی که افکار خود را تغییر می دهید عطر خود را تغییر می دهید؟ در حالی که تابستان آغاز می شود، ما نظر خود را در مورد فصلی بودن عطرها با شما به اشتراک می گذاریم .

 

عطر خود را به من بگو ، من به تو خواهم گفت که چه فصلی است 

متناسب به فصلی که در آن قرار داریم، لباس ها و لوازم مورد نیاز ما در داخل کمد لباس برای سازگاری با دما با دقت آراسته و با نظم و ترتیب خاص کنار هم قرارداده می شود. اما روحیات و خواسته های ما نیز به مرور زمان تغییر می کند. شب های طولانی تابستان در چمنزارها با رایحه های سبز و علفی، لحظه ای دلنشین را در نسیم ملایم درختان و بوی نعنا و لیموی تازه موهیتو را تداعی می کند. هر زمان از سال عطرها دارای یک مجموعه از نت ها و بوهای مختلف هستند. بنابراین عطرها  از الگوهایی مشابه کمد لباس ما که متناسب با تغییرات دمایی هر فصل می باشد، پیروی می کند تا تکمیل کننده استایل ما در هر فصل سال باشند.
 

 

 

عطر و فصل ها

 

 

بهار 

زمستان هم به پایان می رسد و سرانجام مسیر شیرین و ملایم روزهای طولانی تر و درخشان را باز می کند. غنچه ها و شکوفه ها نوید روزهای بهتری را به ما نشان می دهند و با عطر سبز و تازه خود، شما را قلقلک می دهند. رایحه هایی با منشا گل مانند دسته گل های سفید، گل سوسن یا گل یاس، گل سنبل، گل نرگس، گل بنفشه، موگه یا گل برف و ... در رایحه های درخشان و نشاط آور رشد می کنند.

 

عطر زنانه آرماند باسی IN RED 

 

تابستان

و نوبت به تابستان می رسد، در طول تابستان ما آرزوی سفرهای عجیب و غریب با رایحه های میوه ای را داریم. همان طور که می دانیم خورشید به میوه ها و مرکبات علاقه خاصی دارد و ترکیبات نت های معطرعطر و ادکلن شما در این فصل با نت های میوه ایی مانند انبه، آلبالو، پرتقال ماندارین، هلو، سیب سبز و سرخ، ملون،شکوفه ی پرتقال، شکوفه ی انار و ... برجسته تر می شود. با این تنوع حتی شخصیت بویایی ما نیز تکامل می یابد. ما ترجیح می دهیم عطرهای خوشبوتر خود را روی نقاط نبض دار بدن و در موها یا لباس هایمان اسپری کنیم تا خط بویایی خوش و عطر امضا ی مخصوص به خود را  در مجالس و مهمانی ها و ... از خود به جای بگذاریم. با اسپری کردن عطر و ادکلن مناسب این فصل رایحه های دریایی با نت های نشاط آور شما را به یاد سواحل دریای آزاد و امتداد اقیانوس می برند.

 

عطر زنانه ورساچه YELLOW DIAMOND 

 

فصل پاييز 

با نزدیک شدن به فصل شگفت انگیز و رنگارنگ پاییز، حال و هوای ما دوباره تغییر می کند. پس از تابستان خشک و گرم ، درجه حرارت پایین و برگهای رنگارنگ قبل از اینکه برای خواب زمستان آماده شوند، حسرت رایحه های دنج و دلنشین عطرهایی را می خورند که با جادوی آرام رنگ آمیزی طبیعت مطابقت دارند. رایحه با نت هایی گرم و آرامش بخش، چوبی و تندتر می شود. عطرهای مُشکی با نت های سبزتر ترکیب می شوند. نت های فوق العاده ی این فصل شامل نت های شرقی، ادویه ای، وانیل، یلانگ-یلانگ، بادام و .. می باشد. قلب گرم این عطر و ادکلن ها در ترکیبات تصفیه شده رایحه های پاییزی به عنوان جزء اصلی و احساسی و صمیمی با بیداری و پوششی شگفت انگیز برجسته تر می شود.

 

عطر مردانه ایوسن لورن L' HOMME PARFUME INTENSE

 

زمستان

با ورود به فصل زمستان و کاهش دما و سرد شدن هوا، استفاده از عطرها با طبع گرم و رایحه های شیرین و تند طرفداران بیشتری به خود اختصاص می دهد و میزان مصرف و خرید عطر و ادکلن هایی با نت های معطر گرم بیشتر می شوند. شیرینی حاصل از نت های وانیل، دارچین یا دانه لوبیا ی تونکا، پس از اسپری به نقاط مناسب بدن مانند نقاط نبض دار همچون گردن و مچ دستان ما را گرم می کند (اما یادتان باشد جایگزین ژاکت خوب نمی شود ) رایحه های تند و چوبی احساسات ما را به یاد بوی دوران جشن های باستانی مانند جشن شب یلدا ( طولانی ترین شب سال) و جشن چهارشنبه آخر سال (چهرشنبه سوری) می اندازد. از نت های گل نیلوفر آبی، شیرینی زنجبیلی، درخت کاج، درخت سرو و... بیشتر از هر زمان دیگری در ترکیبات معطر عطر و ادکلن ها استفاده می شود. رایحه های شرقی، به ویژه به لطف عنبر کهربایی و پچولی و یا نعنا هندی  شما را به سفری خیالی و شگفت انگیز می کشاند. فقط با یک بار اسپری کردن عطر و ادکلن مناسب اجازه دهید شما را به مناظر آفتابی و گرم برساند.

 

عطر زنانه بولگاری NOORAH 

 

عطر و فصل: یک استدلال بازاریابی

بر خلاف دانش غذا، هنر بویایی تابع فصل نیست. در واقع، همانطور که قبلاً در اینجا به شما گفته ایم، سلیقه ی ما نسبت به یک عطر با گذشت زمان بسیار خوب تکامل می یابد (با دانستن و به کار بردن برخی نکات ساده برای استفاده از عطر و ادکلن) و بدون توجه به دمای بیرون می توانید مطابق با میل خود از آن استفاده کنید.
 

 

 

                            عطر و فصل ها

 

 

برخی از عطرها از طریق نام یا نت های استفاده شده در آن ادعا می کنند که برای یک فصل خاص بسیارعالی هستند. تبلیغ کنندگان و دوستداران عطر با یادآوری و تبلیغ بیش از حد بوی بعضی از عطر و ادکلن ها در ذهن ما گاهی اوقات انتخاب عطر و ادکلن را برای ما کمی سخت و گمراه کننده می کنند! این شیوه ی تبلیغ عطرها از دهه 90 حاشیه و توضیحاتی پیدا می کند که برندهای مختلف مخصوص عطر و ادکلن امضای بویایی خود را ایجاد کرده اند. بدین ترتیب عطر و ادکلن هم وارد سیاست دموکراتیک شد و عطاری های تاریخی مجبور شدند برای حفظ جایگاه خود با این جریان جدید کار کنند. در واقع هر پنج یا شش سال یک موضوع جدید کافی نیست آنها برای ماندن در این رقابت باید هر 5 یا 6 ماه یک محصول جدید را به بازار رقابتی عطر و ادکلن جهان معرفی کنند. در قفسه عطر فروشی ها، عطرها تکثیر می شوند و در نسخه های مختلف به بازارعرضه می شوند؛ گاهی تندتر، خنک تر، شیرین تر، تلخ تر، گلدارتر، شاداب تر یا سرسبزتر و ... عطر شما متناسب با هر فصلی است تا شما را در طول سال همراهی کند و احساس منحصر به فرد و دلپذیری در شما ایجاد کند.

جالب است بدانید که این پدیده از آنجا که به افراد بیشتری امکان دسترسی به عطر را می دهد دارای نکات مثبت بسیاری نیز است و عطرسازها ها با استفاده از تمام خلاقیت های خود عطرهای جدیدی را تصور می کنند که امروزه به ما امکان تنوع عطرها را می دهد.
 

 

رایحه های جدید بویایی

به لطف این خلاقیت ها و تغییرات فراوان در صنعت عطر سازی، خیانت به عطر محبوب خود وسوسه انگیز است. وفاداری شما نسبت به عطر و ادکلن مورد علاقه تان تضمین نمی شود و ممکن است به راحتی تحت تاثیر تبلیغات و خلق سایر رایحه های جدید در تولید عطر و ادکلن مشتاق استفاده از رایحه های جدید شوید. تغییر عطر از زمان به زمانی دیگر، بهترین راه برای یافتن مجدد عطر مورد علاقه خود است.

بنابراین فصل ها فرصتی برای تغییر یا تجدید عادت های خاص است. برای استفاده از عطرهای جدید به دلایل خاصی نیاز ندارید: تلاش برای پیدا کردن رایحه ایده آل منتظر نمی ماند!

 

آنچه دوست دارید انتخاب کنید!

همانطور که ما اغلب می گوییم وقتی در مورد عطر صحبت می کنیم، هیچ منع و قانونی برای پیروی از انتخاب آن ها وجود ندارد. این امر ممکن است مربوط به جنسیت فرض شده برای یک عطر باشد و یا مربوط به فصلی که باید از آن استفاده کنید! بنابراین این حق انتخاب را از خود دریغ نکنید که در اواسط زمستان عطر با نت های قدرتمند مانند عنبرکهربایی و دلربا و یا در زیر آفتاب فروزان عطر با نت های گل تیاره استفاده کنید. تنها چیزی که مهم است این است که با انتخاب عطر و ادکلن مناسب، احساسات بویایی خوبی را  در روزهای متفاوت سال تجربه کنید.

ما کنجکاو هستیم آیا با توجه به فصل عطر خود را تغییر می دهید؟ یا ترجیح می دهید عطر و بوی شما در طول سال شما را همراهی  کند؟

با خرید اینترنتی از فروشگاه معتبر و تخصصی عطر و ادکلن و سایر محصولات آرایشی بهداشتی آرانیکا دسترسی به عطر و ادکلن و سایر محصولات مورد علاقه ی شما دیگر کار سختی نخواهد بود.