منظور از مانیکور مراقبت از ناخن های دست و پدیکور مراقبت از ناخن های پا است. این شامل مراقبت از پوست، مراقبت از ناخن و تقویت کننده های ناخن است که می تواند متناسب با سلایق مختلف تنظیم شود. بیایید نگاهی عمیق تر به دو دلیل اصلی انجام مانیکور یا پدیکور بیندازیم.

اما قبل از آن این نکته را بگویم که شما نیاز نیست برای انجام این کار حتما به آرایشگاه ها مراجعه کنید و می توانید در خانه نیز خودتان مانیکور و پدیکور را انجام دهید. ما در مقاله دیگری تخت عنوان "مانیکور و پدیکور ناخن چیست؟" به شکل کامل راجع به شرایط و لوازم انجام این کار توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه فرمایید.

 

 

1- زیبایی شناسی

دلیل اصلی مانیکور و پدیکور با خرید لوازم آرایشی بهداشتی و ابزارهای حرفه ای تغییر، تقویت یا حفظ ظاهر ناخن شماست.  برای آرایش و زیبایی ناخن های دست یا پا روش های مختلفی وجود دارد. در اینجا برخی از جنبه های زیبایی مانیکور یا پدیکور را به شما معرفی می کنیم که می توانید آن را متناسب با علاقه خود انجام دهید.


رنگ: لاک های رنگی که برای لاک زدن ناخن های خود انتخاب می کنید، نقش اساسی در به نظر رسیدن مانیکور و پدیکور شما دارد.  سایه ها و رنگ های لاک ناخن موجود در بازار تقریباً بی نهایت متنوع هستند، بنابراین شما می توانید رنگ لاک ناخن را با توجه به سلیقه شخصی خود که به چه اندازه روشن، تیره، براق یا مات باشد آزادانه انتخاب کنید.


طول: جنبه زیبایی مانیکور یا پدیکور برای ناخن های طبیعی و مصنوعی کاملاً متفاوت است. مدت زمان استفاده ازمانیکور و پدیکور ناخن ها به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه دست ها و پاها، طول انگشتان دست و انگشتان پا، همچنین سلامت و اندازه سطح ناخن طبیعی می باشد و مهمترین عامل در طول ناخن اولویت شخصی شماست.


شکل: شکل ناخن های هر شخص منحصر به فرد و متنوع است و طرفداران مانیکور بیشتر از پدیکور است. در مورد نحوه انتخاب فرم ناخن های خود چندین انتخاب مختلف وجود دارد.  نوک های گرد، نوک های نوک تیز و نوک های صاف یا مربع از رایج ترین شکل های ناخن مورد درخواست است. ناخن های طبیعی در صورت سالم بودن و استحکام کافی برای رشد، برش و ماساژ می توانند به زیباترین نحو ممکن شکل بگیرند. با این حال ناخن مصنوعی هم برای فرم دادن ناخن مورد استفاده قرار میگیرد.

 

هنر طراحی: وقتی که می خواهیم هنر طراحی ناخن خود را با مانیکور و پدیکور تکمیل کنیم، همه اینها به میزان گستردگی تخیل و استعداد فنی ناخن کار شما بستگی  دارد.  ممکن است شما کسی باشید که طرح های مدرن ظریف یا طرح های راه راه کلاسیک را ترجیح می دهد. شما ممکن است آرزو داشته باشید که به ناخن های خود نگاه کنید و کارهای هنری مینیاتوری را ببینید.


لوازم جانبی: دستگاه UV، تاپ کات، بیس کات، سنگ های قیمتی، کریستال، مهره ها و سایر لوازم کوچک سه بعدی ناخن می توانند ظاهر ناخن های شما را از صفر به صد برساند.  این طرح ها در اشکال و رنگ های مختلفی وجود دارد و می توان آنها را به صورت خوشه ای یا فاصله ای از یکدیگر قرار داد. حتی کمی درخشش می تواند از نظر زیباتر کردن مانیکور یا پدیکور شما بسیار کمک کند.

 


2- سلامتی

سلامتی و صحت ناخن ها نیز در هنگام مانیکور یا پدیکور مورد توجه قرار می گیرد. انجام طراحی ناخن ها مطمئناً مانند مراجعه به پزشک متخصص برای مشکلات شدید دست و پا نیست.  با این حال انجام مانیکور با خرید لوازم آرایشی بهداشتی اصل به مزایای جسمی و روحی منجر می شود.


پوست: هرگونه مشکل جدی پوستی همیشه باید توسط یک متخصص پوست و با گواهی پزشکی برطرف شود، اما یک تکنسین ناخن می تواند در مورد بسیاری از بیماری های پوستی جزئی که ممکن است با آنها دست و پنجه نرم کنید، به شما مشاوره داده و شما را برای خرید لوازم آرایشی بهداشتی مناسب راهنمایی می کند. خشکی مزمن و وصله های خشن مانند پینه دو نمونه از موارد پوستی است که می تواند توسط ناخن کار حرفه ای با خرید لوازم آرایشی بهداشتی اورجینال هنگام مانیکور و پدیکور برطرف شود.


ناخن ها: گفتن ناخن های سالم برای بسیاری از افراد آسان تر از داشتن آن است. قارچ ها و عفونت ها همیشه باید از نظر پزشکی درمان شوند، اما یک مانیکور کار می تواند به شما در تقویت، رشد و ترمیم ناخن های طبیعی تان کمک کند.  حتی اگر ظاهر ناخن های مصنوعی را ترجیح می دهید، باز هم باید مطمئن شوید که ناخن های طبیعی زیرسازی سالم، برای ناخن های مصنوعی هستند. این به شما کمک می کند تا از شکستن بیش از حد و مکرر ناخن جلوگیری کنید.

 

 

        آشنایی با مانیکور و پدیکور

 

 


مزایای ذهنی داشتن مانیکور یا پدیکور چیست؟

مانیکور و پدیکور شرایط  ظاهری ناخن ها را بهتر می کند. بیایید نگاهی دقیق به مزایای روحی مانیکور و پدیکور بیندازیم.


1-مراقبت از خود

انجام مانیکور و پدیکور ناخن ها تماماً مراقبت از خود است.  سلامت روانی شما ممکن است اولین چیزی که هنگام انجام طراحی ناخن به آن فکر می کنید نباشد، اما به طور روتین باید یک بازه زمانی را برای ترمیم مجدد ناخن خود در نظر بگیرید.  مانیکور و پدیکور راهی عالی برای به دور ماندن از استرس و فشار از خودتان است.  داشتن یک برنامه ریزی منظم نشانه ی برخورداری از یک زندگی سالم است.  اولویت بندی برنامه خود به روشی خردمندانه می تواند در سلامتی شما معجزه کند. آرایش ناخن  و مانیکور و پدیکور با خرید لوازم آرایشی برقی دستگاه های UV استاندارد با کیفیت و همچنین خرید لوازم آرایشی بهداشتی اورجینال می تواند به شما در داشتن آرامش بیشتر کمک کند و به شما اعتماد به نفس بیشتری بخشد و این امکان را ایجاد کند که سبک و نگرش خود را با جزئیات بیشتری بیان کنید.


2-آرامش

آب گرم معطر و ماساژ آرام دست و پا می تواند به شما کمک کند تا آرامش بیشتری داشته باشید. اگر به مدت طولانی روی پای خود باشید یا اگر حرفه شما نیاز به ساعات زیادی تایپ، نوشتن دست خط یا کارهای دستی دیگر داشته باشد، لذت بردن از ناخن های خود با این توجه اضافی بسیار مفید است.  با نوازش دست و پا با مانیکور و پدیکور با خرید لوازم آرایشی بهداشتی اصل می تواند تنش درونی خود را آرام کرده و به شما در از بین بردن استرس از بیرون کمک کند.

 

3-اعتماد به نفس

زیبا به نظر رسیدن ظاهر در چشم دیگران احساس خوبی در افراد ایجاد می کند. وقتی از ظاهر کلی خود راضی و خرسند باشید، این به شما کمک می کند تا در کل اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. ناخن های شما قسمت مهمی از استایل شما هستند و می توانند در افزایش اعتماد به نفس شما تغییرات مثبتی ایجاد کنند.  مطمئن شوید که می خواهید سبکی زیبا برای ناخن های خود انتخاب کنید.


4-بیان

ناخن های شما احساسات شما را برای افراد اطرافتان بهتر بیان می کند. آنچه آنها به دنیا می گویند بستگی به نحوه انتخاب انجام و خرید لوازم آرایشی بهداشتی آنها دارد. آیا آنها می گویند شما آرام و کلاسیک هستید؟ آیا آنها طغیان و عصبانیت شما را منتقل می کنند؟ آیا شما درجه یک هستید و از حالت عادی بهترهستید؟ آیا ناخن های شما به طور هدفمند با شخصیت شما مغایرت دارد؟ همه چیز درباره آنچه می خواهید ناخن هایتان بگویند هستید!

 

مانیکورو پدیکور ژل کلاسیک در مقابل مدرن

تفاوت های زیادی بین مانیکور سنتی و مانیکور ژل مدرن وجود دارد. مانیکور مدرن که در سال 2010 برای عموم منتشر شد ، در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. نگاهی به تفاوت بین دو نوع آن بیندازید تا تصمیم بگیرید که دفعه بعد که در آرایشگاه ناخن هستید ، کدام روش طراحی برای شما بهتر است.

 

مانیکور ژل  مدرن

مانیکورهای مدرن ، جایگزینی با ماندگاری بیشتر برای مانیکورهای سنتی هستند. ایده این مانیکور به این صورت است که ناخن با ژل براق از دوام بهتری نسبت به ناخن اکریلیک برخوردار باشد و به بستر ناخن اصلی آسیب نرساند. به طور معمول ماندگاری آن حدود دو هفته است و محافظتی که ژل براق ایجاد می کند باعث می شود ناخن های ضعیف و شکننده قوی تر شوند.

 

مانیکور اساسی

یک مانیکور اساسی شامل چندین مرحله است و با استفاده از یک تاپ کات بر روی ناخن ها به پایان می رسد. ابتدا تکنسین ناخن با استفاده از لوازم و ابزارهای دیگر ناخن های انگشت را فرم داده و سپس نوک انگشتان را در آب گرم خیس می کند. بعد از خیساندن، کوتیکول های خود را مرتب یا عقب می راند. همچنین ماساژ دست و ناخن را با کرم دست انجام می دهد ، و هر کرم اضافی را با حوله پاک می کند. در این مرحله، یک لایه بیس کات زده شده و به دنبال آن رنگ ناخن مورد نظر و شاید یک پوشش بالاتر به وجود آورد. لاک ناخن در شرایط عادی چند روز بدون آسیب سالم خواهد ماند.


مانیکور فرانسوی

مانیکور فرانسوی به همان مراحل مانیکور اساسی نیاز دارد، اما عناصر تزئینی روی ناخن های تمام شده متفاوت است. بعد از فرم دادن ناخن ها با استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی و سایر ابزارها و پیرایش کوتیکول ها، ناخن های شما از طرح مانیکور فرانسوی استفاده می کنند. به طور معمول شما یک پایه کاملا شفاف یا صورتی ناخن دارید که آن روی ناخن قرار می گیرد، سپس نوک ناخن را یک رنگ سفید و صاف می کشید. مانیکور فرانسوی زیبا به نظر می رسد و می تواند چندین روز دوام بیاورد.

 

مانیکور اکریلیک

یکی دیگر از گزینه های سنتی مانیکور، مانیکور اکریلیک است. این مانیکور با استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی حرفه ای، تکنسین شما طرح های اکریلیک را روی کل ناخن های شما قرار می دهد. اکریلیک ها در رنگ های متنوع و همچنین  در مانیکور فرانسوی وجود دارند. ناخن های اکریلیک بادوام هستند. با این حال نقطه ضعف مانیکورهای اکریلیک این است که برداشتن آنها دردناک است و به ناخن طبیعی آسیب زیادی می رساند.