امروزه لوازم آرایشی و گریم در انواع بسیار گسترده و متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند. هر کدام از آن ها نیز زیر مجموعه هایی دارند. یکی از لوازم آرایشی ای که کاربرد های زیادی دارد، کانسیلر است. کانسیلر ها انواع بسیار گوناگونی دارند که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارد. همین موضوع باعث می شود تا هر کانسیلری برای هر شخصی مناسب نباشد. برای آشنایی بیشتر با کانسیلر ها ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. در نوشته حاضر انواع کانسیلر را از منظر های متفاوت بررسی کرده ایم. پس از خواندن این مطلب می توانید کانسیلر مورد علاقه خود را از فروشگاه آرانیکا تهیه کنید تا آرایشی با شکوه تر داشته باشید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر درواقع نوعی اصلاح کننده رنگ است که در محصولات آرایشی برای پر کردن منافذ بزرگ پوست، پنهان کردن قسمت های تیره، لکه های ناشی از پیری و سایر عیوب جزئی استفاده می شود. کانسیلر به دلیل کاربرد مشابهی که با کرم پودر دارد معمولا با آن مقایسه می شود. اما کانسیلر ضخیم تر است و از آن برای ترکیب رنگدانه های مختلف و صاف کردن و یکنواخت کردن بافت و رنگ پوست استفاده می کنند.

انواع کانسیلر

Types of concealer

کانسیلر ها در رنگ های زیادی برای هماهنگی بیشتر با رنگ های مختلف پوست موجود هستند و در حال حاضر برند های گوناگونی آن ها را تولید می کنند. به طور کلی پیشنهاد می دهیم که از سایه های روشن تر کانسیلر که از پوست شما یک درجه روشن تر است برای پوشاندن بهتر لکه ها استفاده کنید.

برخی از کانسیلر ها با ایجاد رنگی مانند رنگ طبیعی پوست لکه ها را از بین می برند و برخی دیگر برای پوشاندن کامل لکه ها تولید می شوند. برای مثال برای پوشاندن لکه های سیاه از کانسیلر هایی با ته رنگ زرد استفاده می کنند یا لکه های قرمزی را که بر اثر جوش، رگ های پاره شده و دیگر عوامل ایجاد شده اند، می توان با کانسیلر آبی یا سبز از بین برد.

انواع کانسیلر را علاوه بر رنگی که دارند می توانیم از جهت بافت نیز در دسته های مجزا قرار دهیم و به انواع مایع، مدادی، خودکار، کرم و ... تقسیم کنیم. در ادامه آن ها را مفصل تر توضیح می دهیم.

  • کانسیلر مایع

کانسیلر های مایع به طور کلی سازگار ترین و محبوب ترین انواع آن هستند. بافت مایعی که این کانسیلر ها دارند موجب می شود که عملکردی مشابه کرم آب رسان نیز داشته باشند. برای استفاده از کانسیلر مایع کافی است که مقدار کمی از آن را روی لکه های خود بزنید و به آرامی با یک اپلیکاتور یا اسفنج در بقیه قسمت های زیر چشم پخش کنید. اگر نیاز بود آن را با یک پودر شفاف بر پوستتان ثابت کنید. در میان انواع کانسیلر مدل های مایع آن را می توانید به صورت لایه ای دور چشم خود بزنید تا لکه ها و عیوب پوست را بهتر بپوشاند.

Types of concealer1

  • کانسیلر مدادی

ویژگی اصلی مدل های مدادی هدف گیری و پوشاندن بهتر و دقیق تر عیوب پوست است. هنگام استفاده از مدل های کانسیلر مدادی لازم است که ابتدا لکه ها، نواحی تیره و دیگر مشکلات پوستی را با کانسیلر بپوشانید و سپس خطوطی را که با کانسیلر روی قسمت های مختلف پوست ایجاد کرده اید، مالش دهید. در صورتی که بخواهید یک آرایش بی نقص داشته باشید، استفاده از مدل های مدادی برای شما ضروری است.

  • کانسیلر قلمی

کانسیلر های قلمی را می توانیم همان کانسیلر های مایع بدانیم که نحوه استفاده راحت تری دارند. درست مانند دیگر انواع کانسیلر مدل های قلمی نیز برای پوشاندن عیوب مختلف مانند لکه های تیره و ناهماهنگ با رنگ پوست به کار برده می شوند و به داشتن پوستی درخشان و صاف کمک می کنند.

برای استفاده از مدل های قلمی کافی است که انتهای قلم را کمی فشار دهید تا کانسیلر از نوک آن ظاهر شود. سپس آن را به هر قسمت از پوست که مدنظر دارید بمالید و با انگشتان دست خود یا به کمک یک اسفنج به آرامی با پوست خود ترکیبش کنید. کانسیلر های قلمی را به دلیل سرعت جذب بالا، سبکی و قابل حمل بودن آن ها می شناسند.

  • کانسیلر کرمی

در کانسیلر کرمی رنگدانه های زیادی هست؛ از این رو لکه های بسیار بزرگ را نیز پنهان می کند. به دلیل پوشش متوسط تا بالای مدل های کرمی، از آن ها می توان برای پوشاندن لک های بزرگ و تیره، جای زخم و سایر عیوب پوست استفاده کرد.

نحوه استفاده از آن نیز به این صورت است که مقدار کافی از کانسیلر را با انگشت خود بردارید و آن را روی لکه های خود قرار دهید. برای ترکیب آن با پوست می توانید از یک برس یا انگشتان خود استفاده کنید. کانسیلر با گرمای پوست شما ذوب و با آن ترکیب می شود.

Types of concealer2

  • کانسیلر استیکی

در بین انواع کانسیلر یکی دیگر از مدل هایی که محبوبیت زیادی دارد، مدل های استیکی هستند. کانسیلر های استیکی در بسته هایی مانند رژ لب فروخته می شوند و برای پوشش کامل تا متوسط لکه های تیره زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند.

مقداری از آن را روی ناحیه لکه دار بزنید. کانسیلر به پوست شما می چسبد و در تمام طول روز دوام می آورد. کانسیلر های استیکی برای پوست های چرب بهترین گزینه هستند. اگر به دنبال کانسیلری هستید که تعادل ایده آلی را از پوشش خوب و راحتی روی پوست شما برقرار کند، می انواع استیکی آن را در نظر داشته باشید.

نتیجه گیری

کانسیلر ها یکی از لوازم آرایشی ای هستند که برای پوشاندن عیوب صورت مانند لکه های تیره به کار برده می شوند. همان طور که می دانید لکه ها و عیوب صورت می توانند بزرگ یا کوچک، تیره تر یا روشن تر باشند؛ بنابراین برای پوشاندن آن ها نیز به کانسیلر های مختلفی نیاز است. هر کدام از کانسیلر ها ویژگی های خاصی دارند که باعث می شود استفاده ازشان برای یک موقعیت خاص مناسب باشد. در این مقاله ابتدا انواع کانسیلر را از نظر رنگ هایی که دارند بررسی کردیم و سپس آن ها را از لحاظ بافتی که دارند، در انواع مایع، مدادی، قلمی، کرمی و استیکی طبقه بندی کردیم. شما نیز می توانید از هر کدام از آن ها مطابق با جنس و رنگ پوست خود بهره ببرید.