استفاده از لاک برای زیبایی بیشتر دست ها می تواند جذاب باشد. استفاده از انواع لاک بسیار آسان است و می توان در چند دقیقه لاک را روی ناخن های دست اعمال کرد؛ اما بعد از استفاده و خشک شدن لاک فرآیند پاک کردن آن به سادگی اعمال آن نخواهد بود و زمان بر است. به همین دلیل بهترین کار برای پاک کردن لاک از روی ناخن استفاده از لاک پاک کن است. لاک پاک های زیادی در بازار وجود دارد که باید در انتخاب آن ها دقت کنید؛ چرا که در صورت انتخاب نادرست برخی از آن ها حتی می توانند به انگشت و ناخن شما صدمه بزنند. در این مقاله در مورد این که چگونه می توانید بهترین لاک پاک کن را انتخاب کنید، توضیح خواهیم داد.

جنس متداول لاک پاک کن ها

همان طور که اشاره شد پاک کننده های بسیار زیادی در بازار وجود دارد که دارای مواد تشکیل دهنده مختلفی برای پاک کردن لاک هستند. اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید که اکثر لاک پاک کن ها در مدل های استون، بدون استون، روغنی یا فاقد روغن تولید می شوند.

اگر می خواهید بهترین لاک پاک کن ژلی را تهیه کنید، مدل های استونی بهترین انتخاب هستند؛ چرا که در زمان بسیار کوتاهی لاک را از روی ناخن های شما پاک می کنند؛ اما باید این را هم در نظر داشته باشید که لاک پاک کن های استون دار رطوبت انگشتان را می گیرند و امکان خشکی و شکننده شدن پوست بعد از استفاده از آن ها بسیار بالا می رود. از طرف دیگر مدل های فاقد استون نیز مزایایی دارند و پوست دست را خشک نمی کنند؛ ولی پاک کردن لاک با آن ها چندان ساده نخواهد بود و باید مدت زمان بیشتری برای پاک کردن لاک ناخن صبر کنید.

پس از انتخاب بهترین لاک پاک کن، برای گرفتن نتیجه بهتر خوب است به جای این که لاک پاک کن را به صورت مستقیم به کار ببرید، ابتدا یک پنبه را به پاک کننده آغشته کنید و سپس روی ناخن بکشید. با این کار فرآیند پاک کردن لاک از روی ناخن سریع تر و بهتر انجام خواهد شد.

مدل های مختلف لاک پاک کن

best nail polish remover

 1. پاک کننده های مایع

متداول ترین نوع لاک پاک کن مدل های مایع هستند. برای تشخیص این که بهترین لاک پاک کن کدام مدل است باید به نیاز های خود توجه کنید. اگر می خواهید خیلی سریع لاک ها را پاک کنید پاک کننده های مایع حاوی استون را خریداری کنید؛ اما اگر می خواهید در زمان طولانی تری لاک های خود را پاک کنید اما پوست خود را سالم و مرطوب نگه دارید، پاک کننده های مایع فاقد استون انتخاب بهتری خواهند بود.

 1. پاک کننده های پد دار

اگر به دنبال خرید لاک پاک کنی هستید که همه جا همراه شما باشد، ما به شما مدل های پد دار را پیشنهاد می کنیم. پد های لاک پاک کن نیز درست مانند دیگر مدل ها در دو نوع استون دار و فاقد استون عرضه می شوند و لاک روی ناخن را پاک می کنند. بهترین ویژگی این دست از لاک پاک کن ها این است که می توانید هر جایی آن ها را با خود حمل کنید و در هر زمان که خواستید لاک روی ناخن های خود را پاک کنید.

 1. مدل های قلمی

اگر از آن دست از افراد هستید که مدام به ناخن های خود لاک می زنند، بهترین لاک پاک کن برای شما لاک پاک کن های قلمی هستند؛ چرا که استفاده از آن ها بسیار آسان است و در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به مدل های مایع و پد دار می توانند لاک روی ناخن های شما را پاک کنند.

 1. پاک کننده های جعبه ای

یکی از بهترین مدل های پاک کننده لاک برای افرادی که همیشه در سفر هستند و می خواهند ناخن های خود را در سریع ترین زمان ممکن پاک کنند، مدل های جعبه ای هستند. برای استفاده از این مدل کافی است که انگشتان خود را درون جعبه ببرید تا بعد از بیرون آوردن تمام لاک روی ناخن پاک شده باشد.

لاک پاک کن چگونه لاک را پاک می کند؟

best nail polish remover1

تقریبا تمامی مدل های لاک پاک کن فرآیند مشابهی برای پاک کردن لاک از روی ناخن دارند. تمامی مدل ها از استون، اتیل استات یا از ایزوپروپیل الکل استفاده می کنند تا لاک روی ناخن را حل و آن را پاک کنند.

برای داشتن ویژگی های بیشتر برخی از لاک پاک کن ها حاوی آبرسان و مرطوب کننده هستند تا تجربه بهتری در استفاده از آن ها داشته باشید.

نحوه استفاده از لاک پاک کن

برای پاک کردن ناخن لازم است که سه مرحله ساده را پشت سر بگذارید:

 1. مرحله یک : آماده سازی

 • اول از همه لاک پاک کن و پنبه خود را آماده کنید.

 • حتما فرآیند پاک کردن لاک از روی انگشتان را در اتاقی با تهویه مناسب انجام دهید؛ چرا که استنشاق طولانی مدت لاک پاک کن در یک فضای بسته می تواند خطرناک باشد.
 • قبل از اعمال لاک پاک کن دست های خود را بشویید.
 1. مرحله دو: اعمال لاک پاک کن

 • پنبه یا پد خود را به لاک پاک کن آغشته کنید و روی ناخن هایتان تا 15 ثانیه نگه دارید و به آرامی حرکت دهید.
 • لاک های قدیمی را به آرامی و با حوصله پاک کنید.
 • اگر لاک به طور کامل پاک نشد این کار چندین بار تکرار کنید.

best nail polish remover2

 1. مرحله سه: بعد از استفاده

 • بعد از استفاده از لاک پاک کن هر گونه ماده باقیمانده از لاک پاک کن یا لاک را بشویید.

 • برای جلوگیری از خشک شدن ناخن و انگشت ها از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 • از استفاده مکرر از لاک پاک کن تا حد امکان خودداری کنید و محصولات مراقبت از ناخن را در روتین هفتگی خود قرار دهید.

نتیجه گیری

لاک یکی از لوازم آرایشی محبوب بین دختران و زنان است؛ اما پاک کردن آن کار چندان ساده ای نیست. به همین دلیل برای پاک کردن لاک از روی ناخن بهتر است که یک لاک پاک کن مناسب انتخاب کنید. لاک پاک کن ها در مدل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام ویژگی های متفاوت خود را دارند. در این مقاله درمورد انواع لاک پاک کن و تشخیص و خرید بهترین لاک پاک کن توضیح دادیم. فروشگاه آرانیکا با عرضه بهترین محصولات آرایشی، لاک پاک کن هایی را به فروش می رساند که ضرر کمتری برای پوست شما داشته باشند.