چشم ها را فراموش کن دریچه واقعی روح شما ممکن است فقط عطر امضاء شما باشد.

 

عطر تو، معرف تو

داده های جالبی وجود دارد که انتخاب عطر و شخصیت افراد با یکدیگر ارتباط دارد. وقتی قرار ملاقات دارید، شما با استشمام عطرادکلن آن فرد به سرعت شخصیت او را بیشتر خواهید شناخت. اغلب در اولین قرار ملاقات افراد جبهه گیری می کنند و سعی می کنند بهترین عملکرد خو را به نمایش بگذارند و تا حد امکان نقاط ضعف خود را بپوشانند. به این ترتیب، شما با درک عطر و شخصیت انسان، درک بهتری از اینکه آن ها واقعا چه کسی هستن به دست می آورید.

 

در این مقاله جذاب برای درک بهتر تاثیر عطر در شخصیت افراد از خانواده بویایی 10 مورد را بررسی کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

عاشقان مرکبات پیشتاز هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

آیا همیشه در موقعیت های گروهی مسئولیت را شما بر عهده می گیرید؟ آیا دوستان و خانواده تان، شما را به عنوان یک مرد یا زن آلفا توصیف می کنند؟ اگر چنین است، به احتمال زیاد به سمت عطرهای مرکباتی مانند

 

 

 

 جذب می شوید. «این افراد رهبرانی خوب، قوی و جاه طلب هستند. همچنین ممکن است آنها به عنوان فرد مسلط و تهاجمی در نظر گرفته شوند. اما نگران نباشید، دقیق بودن در محل کار و زندگی عشقی شما شرم آور نیست. فقط مطمئن شوید که وقتی به هدف خود نمی رسید، خیلی ترش رو نمی شوید.

 

 

 

گلاب پوشان محتاط هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

این افراد درونگرا هستند و نسبت به نیازهای دیگران حساس هستند. آنها تمایل دارند قبل از انتخاب، همه گزینه ها را بسنجند. کنترل تکانه (مهار پاسخ) هرگز برای شما مشکل نبوده است، زیرا به طور طبیعی محتاط و با ملاحظه هستید. شما به جای اینکه مستقیماً وارد عمل شوید، زمان صرف می‌کنید تا در مورد تصمیمات خود فکر کنید. در حالی که بسیاری از مردم ممکن است تعدادی خاطرات داشته باشند که ترجیح می دهند فراموش کنند و از گذشته خود پاک کنند، شما پشیمانی های شرم آور بسیار کمی دارید ( البته اگر وجود داشته باشد). سابقه گلگون شما به لطف رایحه ی گل محمدی در عطرهایی مانند

 

 

 

در همه جنبه های زندگی تمیز عمل می کنید، زیرا قبل از اقدام فکر می کنید.

 

 

 

طرفداران اسطوخودوس دوستان خوبی پیدا می کنند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

اگرعاشق پوشیدن عطری با رایحه اسطوخودوس هستید ( شاید عشق بی قید و شرط فلسفی دارید؟)، پیش‌بینی می‌کنیم که شما یک شبکه بزرگ و نزدیک از دوستان دارید. مردم دسترسی به شما را آسان می‌دانند حتی در لحظه هایی که دور هستید، به همین دلیل است که تقریباً با همه به خوبی کنار می‌آیید. «افرادی که اسطوخودوس را ترجیح می‌دهند، از نظر جنسی محتاط هستند، البته افرادی کنجکاو هم هستند. آنها برای دوستی ارزش قائل هستند و تمایل دارند به خوبی در گروه کار کنند. آنها افرادی متفکر و خردمند هستند. وقتی صحبت از نزدیک‌ترین دوستانتان به میان می‌آید، شما کسی هستید که هرگز آنها را در روز تولدشان سورپرایز نمی‌کنید. اما آن ها می‌توانند روی شما حساب باز کنند که همیشه برای تشویق کردن دوستانتان در شرایط سخت تلاش می کنید. این چیزی است که رایحه مورد علاقه شما در مورد شخصیت شما می گوید.

 

 

 

 

 

علاقه مندان به وانیل اصلا وانیلی نیستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

احتمالاً فکر می‌کنید افرادی که وانیل دوست دارند، ملایم هستند و دارای شخصیت وانیلی هستند، اما ما دقیقاً برعکس آن را دریافتیم! افرادی که عطرادکلن وانیلی دوست دارند، سرزنده، پرانرژی و بیشتر اوقات روزهای زندگی خود را در مهمانی می گذرانند. درست برعکس چیزی است که شما فکر می کنید، زیرا آنها بسیار سرگرم کننده هستند." (در اینجا نقاط قوت بیشتر برونگراها وجود دارد که ممکن است به سرعت متوجه آن نشوید.) اگر بوی وانیل گرم به مشام می رسد، شما فردی هستید که می دانید چگونه یک مهمانی را شروع کنید. شما عاشق رقصیدن، نوشیدن، ملاقات با افراد جدید و معاشرت در محیط های شلوغ هستید. آخر هفته و در خانه ماندن با فنجان چای مناسب شما نیست، زیرا ترجیح می دهید شب را در شهر بگذرانید.

 

 

 

 

 

استفاده کنندگان از چوب صندل دارای موفقیت بالایی هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

اگر به سمت عطرادکلن هایی با چوب صندل تمایل دارید. عطرهایی مانند

 

 

 

با این اوصاف قابل تشخیص است که شما یک فرد کمال گرا هستید. شما بزرگترین منتقد خود در تمام زندگی تان بوده اید. در حالی که سخت گیری نسبت به خودتان کاملاً خسته کننده است، اما این ویژگی شما را به جایی که امروز هستید رسانده است. تیپ شخصیتی شما به شما کمک کرده تا در دانشگاه، ورزش و حرفه خود سرآمد باشید. دوستداران چوب صندل انتظارات زیادی از خود و دیگران دارند. آنها بسیار خودانتقادگر هستند، به راحتی از اظهارات فیزیکی آزرده می شوند و می توانند آنچه را که دیگران در مورد آنها می گویند اشتباه تفسیر کنند. توصیه های ما را بپذیرید و کمی استراحت کنید! هیچ کس آنقدر که تصور می کنید شما را به شدت قضاوت نمی کند و معیارهای موفقیت شما بسیار دست نیافتنی است، پس فقط یک دقیقه وقت بگذارید و برای تمام دستاوردهایتان خود را تحسین کنید.

 

 

 

طرفداران عطرهای میوه ای عجول هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

ما تصور می‌کردیم افرادی که عطرهای میوه‌ای استفاده می‌کنند، به شیرینی بوی توت‌فرنگی روی گردن‌شان خواهند بود، اما ظاهراً اشتباه می‌کردیم. بیشتر در تصمیمات خود نااستوار و تحریک پذیر هستند. اگرعاشق هر چیزی هستید که بوی توت، سیب یا میوه های استوایی می دهد و یا عطرهایی مانند

 

 

 

وقت آن است که نگرش خود را در این مورد تنظیم کنید. تمایل دارید نیمه خالی لیوان را ببینید یا نیمه پر؟ به علاوه سعی کنید کنایه آمیز نباشید. به راحتی اذیت می شوید. اگرچه این حس بدبینانه شوخ طبعی ممکن است برای شما خنده دار به نظر برسد، اما در واقع برای اطرافیانتان خسته کننده است. اگر برای روحیه دادن، مثبت اندیشی و مهار بدخلقی تلاش نکنید، به زودی خود را کاملاً منزوی خواهید دید. این عادات روزمره می تواند خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد.

 

 

 

خوش سلیقه ها از رایحه های نارگیل سیر نمی شوند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

ما وقتی یکی از طرفداران رایحه نارگیل را می بینیم، به سرعت پی به شخصیت آنها می بریم، زیرا دوستداران نارگیل، لوکس پسند و شیک پوش ترین دسته از افراد هستند. آنها مانند کمدهای بی عیب و نقصی هستند که می توان آنها را به عنوان کمد عطرهای گران قیمت هم تصور کرد. آنها رهبران معتبری هستند که در موقعیت های گوناگون مسئولیت ها را بر عهده می گیرند. آنها همچنین به انتقاد حساس هستند. طرفداران رایحه ی نارگیل از چیزهای ظریف در زندگی لذت می برند. از مناسب ترین عطرها برای این افراد :

 

 

 

که به این معنی است که آنها گنجه ای پر از عطرادکلن های گرانبها دارند. شما همیشه در یک اتاق مرکز جلب توجه هستید و از تصمیم گیری به جای دیگران لذت می برید. اطرافیان شما به شهود و سلیقه شما اعتماد دارند، بنابراین شما همیشه طرفدارانی دارید که هر حرکت شما را تماشا می کنند.

 

 

 

علاقه مندان بوی گاردنیا محکم و پایدار هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

آیا تا به حال کسی شما را به عنوان "صخره" توصیف کرده است؟ آیا شما هرگز تصمیمات خود را مداوم تغییر داده اید یا همیشه برنامه های تعیین شده را دنبال می کنید؟ اگر جواب این سوال ها آشنا به نظر می رسد، احساس می کنیم که شما بوی گاردنیا را دوست دارید. عطرهایی مانند:

 

 

 

 دوستداران گاردنیا ثابت قدم و قابل اعتماد هستند. آنها از روابط امن و مطمئن لذت می برند. همچنین آنها بیشتر از رهبران پیرو و موفق هستند. آنها بازیکنان تیم هستند و مردم را با بازی درخشان راضی می کنند. شما ترجیح می دهید در یک رابطه راحت و طولانی مدت باشید تا اینکه غیرقابل پیش بینی بودن و ناامیدی قرار ملاقات های سریالی را تحمل کنید. شما فردی هستید که به طور گذرا وارد زندگی یک نفر نمی‌شوید، بلکه صرف نظر از فاصله فیزیکی در روابطتان، دوستان خود را سالیان سال نگه می دارید و هرگز ارتباط خود را با آن ها از دست نمی‌دهید.

 

 

 

طرفداران یاس ماجراجو هستند

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

طرفداران یاس شبیه افراد وانیلی پوش هستند، اما آنها سرگرمی خود را یک قدم فراتر می برند. آنها هوس تازگی دارند و از ماجراهای جدید و هیجان انگیز لذت می برند. آنها تحریک آمیز هستند و می توان آنها را مهمانانی در نظر گرفت که از اوقات به خوبی لذت می برند. شما دوست دارید بیرون بمانید تا زمانی که خورشید طلوع کند، در مکان‌های غیرمنتظره قرار بگیرید و هرگز چیزهایی را که دوستش ندارید، نبینید. شما کاملاً عاشق رقص هستید. به این که مردم در مورد شما یا طرز لباس پوشیدنتان چه فکر می‌کنند، اهمیتی نمی دهید. شما بر این باور هستید که زندگی ارزش زیستن را دارد، بنابراین حتی یک دقیقه را هم با بی حوصلگی تلف نمی کنید. عطرهای زیر بسیار مناسب این افراد است.

 

 

 

 

 

پیچ امین الدوله یعنی شادی

تاثیر عطر در شخصیت انسان

 

آیا افرادی را می شناسید که مانند یک انرژی مثبت و احساس شاد در اطراف تان باشند؟ حتما آنها طرفداران رایحه پیچ امین الدوله هستند. آنها افرادی خوش شانس و آرام هستند و هرگز شرایط درام ایجاد نمی کنند. آنها فردی شادی در گروه دوستان شما هستند که به سادگی می خواهند شاد باشند و از هر تاریکی دوری کنند. آنها همیشه شما را بالا می برند و هر بار که با هم می نشینید احساس مثبتی در شما ایجاد می کنند. طرفداران پیچ امین الدوله «همدل، راحت و سازگار هستند.» آنها معمولا رایحه عطرهای زیر را می پسندند.

 

 

 

شخصیت شما چه طعمی دارد؟