والف عطر

4 ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ دانشنامه عطر و ادکلن,

برای شما اتفاق افتاده وقتی عطر می خرید و می خواهید برای اولین بار روی بدن خود اسپری و تست کنید، متوجه می شوید مقداری عطر از زیر والف نشت کرده و کم کم هم بیشتر می شود و یا شاید فنر والف شکسته باشد و نتوانید عطر را اسپری کنید. این ها برای ذهن ما حس خوبی را تداعی نمی کند، مخصوصا اگر عطر را تازه خریداری کرده باشید فکر می کنید که احتمالا تقلبی است.

 

 

ما در این وبلاگ سعی می کنیم به بررسی این موضوعات بپردازیم و بدانیم که اصلا والف چیست؟ چرا بعضی مواقع از یک عطر نشتی بروز می دهد؟ و برای تعمیر والف باید چه کار کنیم؟

 

 

والف چیست؟

 

 

به بخشی که باعث اسپری یا پاششیدن عطر می شود را در اصطلاح والف می گویند. در واقع خروجی عطر از شیشه از این قسمت انجام می پذیرد. که به آن والف یا ولو می گویند.

 

 

وقتی که برای اولین بار از عطر استفاده می کنید ممکن است والف عطر را تا آخر فشار ندهید که کمتر اسپری کنید که بیشتر از آن عطر استفاده کنید اما این کار اشتباه است، به این دلیل که وقتی تا آخر والف را فشار ندهید مقداری عطری که به بیرون اسپری نشده با هوا ترکیب شده و از زیر والف به بیرون نشت می کند و باعث می شود با هر بار اسپری عطر تمام آن قطره قطره از زیر والف به بیرون بریزد و این ضرر بیشتری را به شما وارد می کند. البته برای تعمیر والف می توانید با یک دستمال کاغذی خشک درپوش والف را بردارید و خشک کنید و سپس درپوش را دوباره به جای اولیه خود قرار دهید و از عطر استفاده کنید. در اینصورت مشکل برطرف خواهد شد.

 

 

اگر والف عطر خراب باشد یعنی اصلا اسپری نکند، راهکار چیست؟

 

 

نگران نباشید با یک هزینه جزئی والف عطر شما تعویض می شود، بهتر است این عطر را برای دفتر آرانیکا بفرستید تا ظرف مدت 24 ساعت والف جدید جایگزین شده و عطر برای شما ارسال شود. بعضی از اشخاص فکر می کنند که عطر را از شیشه آن خارج می کنیم و درون ظرف دیگری می ریزیم و استفاده می کنیم در حالیکه این کار اشتباه است. به این دلیل که آن عطر دیگر رایحه خودش را نمی دهد و غیر قابل استفاده می شود.

 

 

برای تعمیرات والف عطر ها می توانید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 16 به دفتر آرانیکا مراجعه کنید و عطر را تحویل ما بدهید تا بعد از 24 ساعت کاری تعمیر و مجدد به شما عودت داده شود.

 

 

( 4 ) نظرات

پیمان شمس
2018/02/11

سلام ، میخواستم بدونم هزینه تعمیر والف چقدر می‌شود و چگونه و کجا باید عطر را به شما تحویل بدهم؟

پاسخ
منصوره نادعلی
2018/02/17

سلام من والف ادکلن گم شده میخاستم بدونم بیاد چیکارکنیم .ازکجا میتونم تهیه کنم .ممنون

پاسخ
مهدى شعبانزاده
2018/05/04

والف ادكلنم خراب شده ميخواستم بدونم بايد چيكار كنم و هزينش چقدر ميشه و آدرستون و ميخواستم كه ادكلن و بفرستم بياد ممنونم

پاسخ
رها مسعودی
2018/10/04

والف عطر من خراب شده میخواستم بدونم چجوری باید ارسال کنم هزینه درست کردنش چقد میشه

پاسخ

نظر شما