استفاده از محصولات اورجینال برای بیشتر افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که همه ما دوست داریم در مقابل هزینه ای که بابت خرید محصولی پرداخت میکنیم از بهترین کیفیت آن محصول بهرمند شویم از سوی دیگر متاسفانه برخی کمپانی های سود جو هستند که توان رقابت و تولید، با محصولات اورجینال و با کیفیت را ندارند، به همین خاطر اقدام به تولید محصولاتی کاملا مشابه با محصولات اورجینال ولی با کیفیت پائین می نمایند و آن ها را با قیمتی برابر با قیمت اصل محصول یا در تخفیف های فصلی و مناسبتی برای جذب مشتری بیشتر با تخفیف های بالای 50 درصد به فروش میرسانند. عطر ها و ادکلن ها از جمله محصولاتی هستند که امروزه نمونه های تقلبی آن در بازار به وفور پیدا میشود، اما نگران نباشید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با روش های تشخیص خرید عطر و ادکلن اصل از تقلبی آشنا کنیم تا شما با چک کردن این چند مورد ساده بتوانید به راحتی عطر و ادکلن اورجینال را از عطر و ادکلن تقلبی تشخیص دهید و هنگام خرید عطر و ادکلن از اصالت آن اطمینان خاطر داشته باشید. 

 

کلیدی ترین راه های تشخیص عطر و ادکلن اورجینال از تقلبی در هنگام خرید عطر:

 

 • بررسی بسته بندی

در موقع خرید عطرو ادکلن حتما به بسته بندی جعبه عطر توجه فرمائید. عطر و ادکلن های اصل معمولاً دارای سلفون بسیار ضخیم هستند و بدون عیب تا می شوند تا محکم به جعبه بچسبند. پس عطر هایی که به دور جعبه شان سلفون بطور نامناسب پیچیده شده، میتواند نشان از غیر اصل بودن آن عطرها داشته باشد.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • درز های بی عیب و نقص

اگر بسته بندی پلاستیکی جعبه عطر به شکلی غیر جذاب مهر و موم شده باشد (مثلا در شکل زیر که عرض درز بیش از 5 میلی متر، ناهموار است یا چسب اضافی روی آن وجود دارد) ، پس عطر اورجینال نیست چرا که بسته بندی عطر اصل همیشه دارای درزهای بی عیب و نقص است.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • جنس مقوا جعبه عطر

در بسته بندی واقعی، جعبه عطر و ادکلن از مقوا، با کیفیت بالا، ساخته شده است. جعبه ای که برای محافظت از بطری در برابر آسیب طراحی شده است. به همین دلیل است که داخل جعبه یک ساختار خاص وجود دارد که بطری عطر را در جای خود نگه می دارد در ضمن توجه داشته باشید که مقوا باید سفید باشد، نه خاکستری.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • برچسب ها و کتیبه ها

به دایره طلایی  نگاه کنید. پیکان که به سمت راست اشاره می کند همیشه باید تیره تر از پیکان باشد که به سمت چپ اشاره می کند.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • بررسی اطلاعات محصول از آدرس سایت روی جعبه 

هنگام خرید عطر و ادکلن حتما وب سایت سازنده عطر را بررسی کنید تا ببینید آیا اطلاعات منتشر شده در آنجا با آنچه روی بسته بندی ارائه شده است مطابقت دارد یا خیر. حتی کوچکترین ناسازگاری نشانه تقلبی بودن عطر است.

 

 • بطری مشابه با رایحه مشابه

با نگاه کردن به قفسه های فروشگاه های عطر، می توانیم عطر و ادکلن هایی را مشاهده کنیم که از نظر ظاهری و بوی عجیب شبیه برخی از عطرهای درجه یک هستند. این ترفند ساده به تولیدکنندگان زیرک اجازه می دهد تا از خود در برابر دعوا محافظت کنند. بنابراین فراموش نکنید که قبل از خرید، بطری عطر را به دقت بررسی کنید.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • رنگ عطر

شرکت های معروف عطر سازی معمولا از رنگ زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند، به همین دلیل رنگ عطرهای اصل معمولاً کم رنگ است. پس رنگ چشمگیر نشان از استفاده از رنگ های شیمیایی دارد و پیام غیر اصل بودن عطر را به ما میرساند.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • درب بطری

درپوش عطر اصلی باید کاملا متقارن باشد مگر اینکه در طرح اصلی بطری عطر طراحی خلاقانه ای صورت گرفته باشد.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • شماره سریال

شماره سریال باید در پایین بطری مشخص شود (و روی آن چسبانده نشود!). نکته قابل توجه دیگر که باید به آن دقت شود این است که شماره سریال روی بطری باید با شماره پایین جعبه مطابقت داشته باشد. باید روی پایه جعبه چاپ شود یا با جوهر چاپ شود.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • بطری عطر

یک عطر اصل دارای بطری با کیفیت بالا با سطح صاف و ظریف است. بطری عطر تقلبی کمی خشن و کانتور است. از بسته بندی تا درپوش بطری، همه جزئیات یک عطر اصلی مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، اگر یک عطر تقلبی را به طور کامل بررسی کنید، عیوب زیادی خواهید یافت.

 

 

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی
 

 •  از فروشگاه های معتبر خرید کنید

با مراجعه به فروشگاه های معتبر می توان از خرید عطر و ادکلن های تقلبی جلوگیری کرد. فروشگاه های بزرگ همیشه امن ترین راه برای خرید عطر و ادکلن هستند، زیرا شما این امکان را دارید که می توانید بطری را در بسته بندی آن از نزدیک بررسی کرده و با کارشناسان عطر که معمولا فروشنده هم هستن صحبت کنید و از مشاوره و پیشنهاد هایشان  بهره مند شوید. این امر به شما این امکان را می دهد که در صورت تقلبی بودن عطر و ادکلن خریداری شده به پرسنل مراجعه کنید و اگر عطر اصل نبود می توانید عطر را عودت دهید.


در هنگام خرید آنلاین عطر و ادکلن از طریق eBay یا آمازون، مهم است که بررسی محصولات و فروشندگان آنلاین را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که فروشنده از طریق PayPal تأیید شده است زیرا این بدان معناست که مجبور شده است اطلاعات تماس خود را فاش کند و در مورد خرید عطر و ادکلن از سایت های ایرانی بررسی کنید که آیا آنها سیاست بازگشت  کالا دارند یا خیر و در صورت نداشتن آن، از آنها درخواست کنید. 

 

 • بررسی شماره Model، Smart Code، IMEL

حتما هنگام خرید عطر و ادکلن شماره Model، Smart Code، IMEL را بررسی کنید. عطر معتبر تمام این اعداد را روی بسته بندی خود خواهد داشت که می توان از آنها برای تأیید مستقل بودن صحت آن استفاده کرد.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

 • لایه های بویایی را بشناسید

عطرهای معتبر دارای سه لایه رایحه هستند که با گذشت زمان خود را نشان می دهند، این رایحه شامل نت های بالا، نت های میانی ونت های پایه است. این پیچیدگی تضمین می کند که رایحه متنوع و چند بعدی است و اجازه می دهد تا رایحه از کاربرد اولیه تا جذب کامل پوست تغییر کند. عطرها و ادکلن های تقلبی دارای یک لایه عطر یک بعدی هستند و اغلب پس از مدت کوتاهی استفاده از آن بوی "خاموش" خواهند داشت.

 

نحوه تشخیص عطر اورجینال از عطر تقلبی

 

لازم به ذکر است که در هنگام خرید عطر و ادکلن بهتر است بدانید که عطر قرار است چه نوع نت هایی داشته باشد. هنگام تحقیق در مورد عطری که قصد خرید آن را دارید، مهم است بدانید که آیا قرار است دارای "نت تک" یا رایحه پیچیده باشد. عطرهای تک نت فقط حاوی نت های بالایی هستند، بنابراین فقدان نت میانی و پایه همیشه نشان دهنده تقلبی بودن آن نیست. هنگام بررسی اصالت یک عطر تک نت، به این نکته توجه کنید که آیا رایحه آن بوی عجیبی می دهد و آیا عطر با توضیحات ذکر شده در وب سایت سازنده مطابقت دارد یا خیر. 

 

سه نکته طلایی در رابطه با عطر و ادکلن های اورجینال و فیک که باید بدانیم

 

 • تحقیقات نشان داده است برای اکثر مردم، عطر و ادکلن های واقعی احتمال ایجاد واکنش های آلرژیک را کاهش می دهند، مگر اینکه به عطرهای گرده حساسیت داشته باشید. عطرهای غیر معتبر می توانند حاوی انواع مواد شیمیایی تایید نشده یا آزمایش نشده باشند که می توانند واکنش های آلرژیک بر روی پوست یا واکنش های تنفسی در شما ایجاد کنند.
 • وضوح را بررسی کنید. عطر اصیل همیشه شفاف ، بدون رسوب و تغییر رنگ غیر معمول است.
 • به فروشندگان خیابانی اعتماد نکنید. فروشندگان خیابانی علاوه بر قیمت های ارزان از آشنایی سطحی مخاطب با محبوبیت عطر استفاده می کنند اما نمی دانند عطر واقعی چه بویی می دهد.

 

امیدواریم مطالعه این مقاله دانش و آگاهی لازم را در تشخیص خرید عطر و ادکلن اصل از عطر و ادکلن تقلبی به شما داده باشد؛ شما میتوانید با خرید عطر و ادکلن و سایر محصولات آرایشی بهداشتی به صورت خرید تک و پخش عمده از سایت آرانیکا از کیفیت و اصالت خرید خود اطمینان خاطر داشته باشید. همچنین باعث خرسندی ماست اگر سایر راه حل های تشخیص عطرو ادکلن اورجینال از فیک را که میدونید و بلد هستید در قسمت ارسال نظر زیر این مقاله با ما به اشتراک بزارید.