وقتی به یک پرفیوم خاص فکر می کنید، مطمئنم که اول عطر فرانسه را به خاطر می آورید. آنها پیچیده و فریبنده هستند. ادکلن هایی که تعادلی شگفت انگیز بین یک رایحه پیچیده و در عین حال معمولی ایجاد می کنند. با توجه به تاریخ طولانی و غنی این کشور در مورد رایحه ها، جای تعجب نیست که بسیاری از شناخته شده ترین شرکت های عطرسازی ریشه فرانسوی داشته باشند.

حتی با تکامل جامعه، گرایش‌ها و سلیقه‌ها، ادکلن های نمادین این کشور همچنان خوشایند هستند زیرا ترکیبات بسیار خاصی در مورد آنها وجود دارد. صنعت عطر فرانسه در هر دو مرحله سنتی و مدرن منحصر به فرد و تکرار نشدنی است، در واقع بهتر است بگوییم آن ها قابلیت جایگزینی ندارند.

در پاریس روش واقعی زندگی افراد در هر روز را استفاده از یک پرفیوم خاص تعیین می کند. برای آن ها، یک عطر امضا مشخص می کند که آنها چه کسی هستند و چه شخصیتی دارند. آنها هرگز بدون استفاده از ادکلن از محل زندگی خارج نمی شوند. افرادی که فرانسوی هستن، نمی توانند بدون بهرمندی از پرفیوم مورد علاقه خود خانه را ترک کنند. برای زنان و مردان این کشور، ادکلن چیزی نیست که آن را برای موقعیت های خاص ذخیره کنند. در عوض آن ها معتقدند داشتن رایحه ای منحصر به فرد باید بخشی از هویت شما باشد تا وقتی مردم ادکلن شما را استشمام می کنند، سریع شما را به خاطر آورند.

 

تاریخچه عطر فرانسه

اگرچه اولین رایحه های جهان در فرانسه اختراع نشدند، اما در واقع منشأ آن را می توان به تمدن غرب در بین النهرین و استفاده گسترده توسط یونانیان و رومیان باستان جستجو کرد. در زمان رنسانس رایحه ها تبدیل به پرفیوم شدند و به طور گسترده ای در اروپا و به ویژه در فرانسه محبوبیت پیدا کرد.

 

عطر فرانسه

 

در این کشور ادکلن در دوران رنسانس، زمانی که کاترین دو مدیسیس (همسر پادشاه هنری دوم) مدی را برای پرفیوم ها در دربار معرفی کرد، رایج شد. در اصل، عطر فرانسه عمدتاً برای پنهان کردن بوی بدن های نشسته استفاده می شد چرا که آن ها در طول تاریخ جزو کثیف ترین جوامع بشری شناخته می شدند. به ندرت در ماه یکبار حمام می کردند و اشرافیان آن ها به این موضوع افتخار می کردند.

با این حال برندهای این کشور به عنوان برخی از بهترین های جهان شناخته می شوند. این کشور از قرن هفدهم شروع به ساخت پرفیوم کرد و زمین‌های کشاورزی در پروونس را به کشت گل‌ها و گیاهانی اختصاص داد که برای انواع مختلف ادکلن ها ساخته می‌شوند.

امروزه قلب صنعت عطرسازی فرانسه شهر کوچک گراس در آلپ ماریتیمز است. گراس از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است که برای باغبانی و به طور دقیق تر تولید یاس ( یکی از مهم ترین نت های طبیعی مورد استفاده در صنعت عطر فرانسه ) مناسب است.

گراس همچنین به دلیل تولید بسیاری از نت های طبیعی دیگر از جمله اسطوخودوس، شکوفه پرتقال، گل رز، گل قهر و آشتی مشهور است. زمانی که بوته‌های اسطوخودوس محلی شکوفا می‌شوند، این منطقه به یک مقصد گردشگری بسیار محبوب تبدیل می‌شود.

مزارع ارغوانی پراکنده منظره ای شگفت انگیز ایجاد می کند و به شخص اجازه می دهد تا واقعاً بفهمد که چرا این کشور به عنوان پایتخت عطر جهان در نظر گرفته می شود. بازدیدکنندگان گراس می توانند تاریخ صنعت عطرسازی فرانسه را بهتر درک کنند، زیرا این شهر، خانه موزه بین المللی رایحه و موزه پرفیوم فراگونارد است.

 

پایتخت عطر در جهان
 

این هنر بزرگ با تاریخچه ای جذاب و خواندنی، هنوز توسط بیش از 60 شرکت مستقر در گراس به همراه عطارهای بزرگ و معروف به صورت مدرن و سنتی در حال انجام است. در آنجا استخراج نت گل ها و غلظت آنها به شکل هایی است که می توان رایحه ها را به پرفیوم هایی تبدیل کرد که در نهایت در بطری های کوچک برای فروش آماده باشند. به دلیل قیمت های بسیار بالا در تولید پرفیوم های مدرن و همچنین برای کاهش هزینه، نت های طبیعی استخراج شده از گل ها و گیاهان تا حد زیادی با رایحه های تولید شده شیمیایی جایگزین شده اند.

با این حال، همه هنوز اذعان دارند که وقتی صحبت از تولید ادکلن های تشکیل شده از نت های های طبیعی گیاهان با بالاترین کیفیت می شود، هیچ چیز نمی تواند جایگزین مهارت های اکتسابی تولید کنندگان اصلی عطر فرانسه شود. این موضوع تضمین می کند که شهرت این کشور به عنوان منشاء بهترین عطرهای دنیا بدون چالش باقی مانده است. بسیاری از شرکت ها از کشورهای دیگر مایلند رایحه های خوشبو خود را با همکاری بهترین متخصصان جهان در این کشور تولید کنند.


عطر فرانسه پادشاه عطرها

همان طور که پیش تر به آن پرداختیم، بسیاری از افراد عطرسازی را یک هنر می‌دانند و به نظر می‌رسد، در این زمینه هیچ کس بهتر از فرانسوی ها نباشد. به طور خاص، بازار عطر فرانسه دومین بخش مهم در صنعت سلامت و زیبایی این کشور است و در فضایی بسیار رقابتی که در آن بزرگترین برندهای مدعی از نظر سهم بازار که عبارتند از Chanel، Christian Dior، Guerlain و Estée Lauder شکوفا می شود.

علاوه بر این برندهای برتر، شرکت های مختلف دیگری نیز در بازار عطر فرانسه فعالیت می کنند. با این حال، تعداد زیادی از شناخته شده ترین ادکلن های زنانه و مردانه که به بهترین وجه در بازار قرار دارند، متعلق به این چند برند پیشرو هستند که به لطف سرمایه گذاری مهم در تبلیغات، همچنین نوآوری محصول و بسته بندی، آنها توانسته اند جایگاه بالای خود را در بازار حفظ کنند.

این کشور از نظر فروش بین المللی پرفیوم نیز جایگاه بسیار مسلطی را به خود اختصاص داده است. در کل لوازم آرایشی و پرفیوم به طور کلی از مهمترین محصولات این صنعت هستند.

 

عطر فرانسه، پادشاه عطرها


روندهای افزایشی هزینه های تولید پرفیوم در مقیاس جهانی و همچنین در زمان بحران مالی و مشکلات اقتصادی در فرانسه، تغییراتی ایجاد کرد. در این دوران مصرف کنندگان به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های و صرفه جویی درآمد های خود بودند. با این حال، روند کلی تولید و فروش ادکلن ها کاهش نیافت اما در سال های اخیر با سرعت کمتری نسبت به گذشته رشد کرده است.


 با توجه به تغییرات جهانی، در این کشور بخش عطر زنانه همچنان بر بازار تسلط دارد، البته بخش عطر مردانه نیز افزایش قابل توجهی را نشان می دهد زیرا مردان بر آراستگی خود تأکید بیشتری دارند. بخش پرفیوم های تک جنسیتی نیز چشم انداز امیدوارکننده ای را در آینده برای پرفیوم های مردانه نشان می دهد.

 

رایحه های عالی
بهترین عطر های زنانه و مردانه در فصل پائیز و زمستان
کدوم عطر بهتره

 


با تکنولوژی امروزی، هنر ساخت پرفیوم با رایحه‌های شیمیایی، جایگزین نت های طبیعی که از گل‌ها استخراج می‌شود، شده است. زیرا تولید انبوه آن در هر نقطه از جهان بسیار ارزان‌تر و آسان‌تر است و این موضوع دقیقا همان چیزی است که عطر فرانسه را متمایز می کند.

علیرغم پیشرفت های فناوری، آنها هنوز هم تولید ادکلن های باکیفیت را انتخاب می کنند که از ترکیبات نت های طبیعی گیاهان و گل ها با روش ها و تکنیک های خاص ساخته شده است. آن ها این علم را از نسلی به نسل دیگر به عطارها منتقل می کنند. به همین دلیل است که عطر فرانسه قابل تکرار و جایگزینی نیست و همچنان به عنوان منبع ادکلن های نفیس در جهان شهرت دارد.


شما همراهان گرامی می توانید بهترین لوازم های آرایشی بهداشتی و عطرادکلن های اورجینال دنیا را با مشاوره رایگان متخصصان آرانیکا، با ارزان ترین قیمت خریداری نمایید.