همه ما احساس خوشایند ناشی از پرسیدن نام عطری که زده ایم را تجربه کرده ایم. همه ما بسیار خوشحال خواهیم شد اگر در اولین دیدار هایمان که از قضا اهمیت زیادی هم دارند، با بوی بسیار دلپذیری حاضر شویم. ممکن است تصور کنیم که ادکلن هایی که این ویژگی ها را دارند، بسیار گران قیمت هستند و به همین دلیل هم ما نمی توانیم هر وقت که می خواهیم آن ها را خریداری کنیم. در حالی که چنین نیست و عطرهای مردانه ارزان قیمت و ماندگاری بالا اصلا کم نیستند. ما در این مقاله سعی کردیم ویژگی های ادکلن هایی را که مانند آهن ربا عمل می کنند، ذکر کنیم، نت های پایه را در آن ها بررسی کنیم و 12 مورد عطر مردانه زیر یک میلیون تومان را معرفی کنیم و ویژگی های هر یک را برشماریم.

 

نت پایه در یک عطر چیست و دانستن آن چه اهمیتی دارد؟

بیشتر شما با نت های عطر آشنایی دارید. این نت ها شامل نت های ابتدایی یا اولیه، نت های میانه یا قلبی و نت های پایه می شوند. نت های دسته اول معمولا ملایم و سبک اند و ماندگاری کمی دارند.

آن ها اصولا 5 تا 15 دقیقه بر لباس باقی می مانند. نت های میانی تقریبا 70 درصد یک عطر را شامل می شوند؛ به همین دلیل هم به آن ها قلبی می گویند چون قلب یک عطر محسوب می شوند. این نت ها 30 تا 60 دقیقه ماندگاری دارند.

نت پایه چیست

اما نت های پایه مهم ترین نت ها هستند؛ زیرا قوی ترین و ماندگار ترین رایحه ها را در بر می گیرند. این نت ها قابلیت این را دارند که 6 ساعت یا بیشتر بر بدن باقی بمانند. دانستن این نت ها در خرید عطر مردانه تا یک میلیون تومان تاثیر بسیار زیادی می گذارد؛ زیرا شما تمایل دارید که عطری که خریداری می کنید علاوه بر قیمت مناسب از ماندگاری بالایی برخوردار باشد.

 

انواع نت های پایه در عطر

اکنون به بررسی برخی از بهترین نت های پایه می پردازیم:

  • مشک

از ویژگی های بارز این نت می توانیم به طبیعی بودن آن اشاره کنیم. مشک بوی ظریف، ملایم و سبکی دارد و مورد پسند خیلی هاست؛ زیرا همان بوی پوست طبیعی را می دهد اما اندکی بهتر! نکته جالب این است که این نت را در آغاز از حیوانات می گرفتند، در حالی که اکنون این نت یک رایحه گیاهی به شمار می رود.

  • عود

عود یکی از لوکس ترین رایحه هاست که رایحه های چرمی و شیرینی را با پایه ای چوبی به ذهن تداعی می کند. این موضوع به این معنی است که شما می توانید ادکلن مردانه زیر یک میلیون تومان بخرید که با رایحه ای از عود حالت تجملی بیشتری پیدا کرده است.

رایحه خاصی که دارد از درختی به نام آگار گرفته شده است. ترکیب نت عود با مشک و گل رایحه ای بسیار دلچسب را به وجود می آورد. اگر می خواهید عطر مورد نظرتان رایحه ای منحصر به فرد و مرموز داشته باشد، در ترکیبات آن حتما رایحه پایه عود را در نظر بگیرید.

  • چوب صندل

رایحه ای که همیشه محبوب بوده، بوی شیرین و خاکی چوب صندل است. این رایحه قوی و ماندگار در عین حال بسیار با طراوت و شاداب کننده است و سازگاری آن با نت های چوبی دیگر، مانند خس خس و سدر رایحه دلپذیری را به دست می دهد.

  • وانیل

رایحه وانیل در کنار شیرینی، لطافت خاصی دارد و در ترکیبات عطر های گلی و میوه ای به وفور به چشم می خورد. تصور رایجی که میان مردم جا افتاده مبنی بر این که نت وانیل مختص عطر های زنانه است، از پایه اشتباه است. این رایحه در ادکلن مردانه با قیمت کمتر از یک میلیون تومان، نقش متعادل کردن نت های چوبی و تند را بر عهده دارد.

  • کهربا

نت کهربا به عنوان نتی طبیعی و مستقل شناخته نمی شود؛ بلکه از مخلوط وانیل، رزین، مشک و ادویه های دیگر تشکیل می شود. این رایحه ترکیبی از نت های تند و شیرین است که آن را برای شب های گرم و آرام زمستانی مناسب کرده است.


عطر زمستانی مناسب خود را انتخاب کنید:

  1. بهترین ادکلن های مردانه زمستانی
  2. بهترین عطرهای زنانه زمستانی

  • پاتچولی

پاتچولی یا همان نعناء هندی، رایحه ای است گرم، ملایم، احساسی، رمانتیک و بسیار خاطره انگیز که می توانید به عنوان ادکلن مردانه تا یک میلیون تومان خریداری کنید و به فرد مورد علاقه خود هدیه دهید. ترکیب این رایحه با نت های پایه دیگر مانند چوب صندل، عنبر و خس خس، ترکیب عالی ای به دست می دهد.

  • خس خس

خس خس یا وتیور (Vetiver) گیاهی است که نتی که از آن گرفته می شود، رایحه های خاکی ای هستند که فضای جنگلی مرطوب و جانوران مختلف را به ذهن می آورند. این نت یکی از مشهور ترین و محبوب ترین نت هایی است که در ادکلن های مردانه مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع رایحه های خشک، چرمی و دودی از این رایحه استشمام می شوند.

 

تاثیر گذار ترین عطرها، کدام نوع از عطرها هستند؟

همه انسان ها تمایل دارند وقتی که برای نخستین بار فرد یا افراد مختلفی را ملاقات می کنند، بهترین تاثیر را از خود به جای بگذارند. نوع عطری که آن ها انتخاب می کنند، در این تاثیر گذاری بسیار حائز اهمیت است. برای رسیدن به این هدف، یعنی به جای گذاشتن رایحه ای خوب در ذهن های افراد مختلف پس از اولین دیدار، بهتر است که موارد متعددی را در نظر بگیرید.

تاثیرگذارترین عطر

در این میان داشتن کیفیت بالا به تنهایی کفایت نمی کند؛ بلکه یه عطر مناسب باید دارای ویژگی ها و شرایط عمیق تری نسبت به آنچه که فکر می کنید، باشد. ممکن است تصور کنید که چنان عطری قیمت بالایی هم دارد؛ در حالی که چنین نیست و عطر مردانه با قیمت کمتر از یک میلیون تومان نیز می تواند شرایط گفته شده را داشته باشد.

 

اکنون به بررسی این نوع از عطر ها می پردازیم:

 

1- عطر های آبی

این نوع از عطر ها که به نام ژل حمام نیز شناخته شده اند، دوز زیادی از مولکول مصنوعی ای که به آمبروکسان معروف است، در خود دارند. عطر هایی که رایحه های عنبر خشک، مشک و آمبروکسان را دارند، اخیرا جزو محبوب ترین و مشهور ترین عطر ها محسوب می شوند. عطرهای آمبروکسان، به علت سنگینی ای که دارند، با نت های تند و مرکباتی ترکیب و متعادل تر می شوند.

 

2- عطر های شیرین

پیش از سال 2008 و به مدت بیش از یک دهه، عطرهای شیرین مردانه در نقطه اوج خود بودند. این گونه عطر ها رایحه های شرقی، چوبی، وانیل، تنباکو و نتهای دیگر شیرین و تند را در بر می گیرند و در فصل های پاییز و زمستان، بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه واقع می شوند.

 

معرفی بهترین عطرهای مردانه زیر یک میلیون تومان

همانطور که می دانید، ادکلن های مردانه در انواع قیمت، از فوق العاده ارزان گرفته تا بسیار گران در بازار یافت می شوند. دانستن این نکته ضروری است که کیفیت و ماندگاری عطر های مردانه با قیمت آن رابطه مستقیم ندارد.

به این معنا که عطر های خوشبو و با کیفیت لزوما قیمت بالایی ندارند. برای خرید ادکلن مردانه زیر 1 میلیون تومان گزینه های متعددی در اختیار شما قرار دارند که در ادامه برخی از آن ها را معرفی می کنیم:

 

1. عطر ناتیکا وویاج Nautica Voyage

عطر مردانه زیر یک میلیون - ناتیکا وویاج Nautica Voyage

یک بطری بزرگ از این عطر را می توانید با قیمت حدودی یک میلیون تومان و بطری کوچک آن را با قیمت 700 تومان بخرید. این به این معناست که شما با هر مقدار بودجه ای می توانید به نحوی آن را خریداری کنید و واقعا مقرون به صرفه است.

این عطر Voyage در دسته عطر ها آبی قرار می گیرد که در لایه های زیرین آن رایحه مشک استشمام می شود. عامل اصلی جذابیت آن در نت های میوه ای خلاصه می شود؛ زیرا رایحه سیب و خیاری که دارد باعث تردی و سردی خاصی در این عطر شده است.

نت های گلی به این عطر اضافه شده اند و رایحه های خزه بلوط، میموزا و نیلوفر آبی به آن بخشیده اند. این نوع از عطر Voyage برای استفاده در روز طراحی شده است؛ زیرا رایحه ای روشن و آفتابی دارد و حدود 7 ساعت بر روی پوست باقی می ماند.

 

2. ادکلن مردانه آنتونیو باندراس بلو سداکشن Antonio Banderas Blue Seduction

ادکلن مردانه زیر یک میلیون تومان - آنتونیو باندراس بلو سداکشن

یکی دیگر از انواع عطر مردانه زیر یک میلیون تومان (اصلی) که قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم، این عطر آنتونیو باندارس است. آنتونیو باندارس تعداد محدودی عطر به بازار عرضه کرده است که همه آن ها از نظر قیمت قابل خریداری هستند.

این عطر رایحه های آبی و میوه ای دارد که نت خربزه ای متفاوتی از آن استشمام می شود. نت پایه آن آبزی و نت میانی ترد و سرد است. وظیفه تر و تازه کردن رایحه این عطر را دوزی از نعناء سرد بر عهده دارد.

 

3. ادو تویلت مردانه ورساچه دریمر Dreamer by Versace

عطر مردانه زیر یک میلیون - ادو تویلت مردانه ورساچه دریمر Dreamer by Versace

قیمت یک بطری کامل این نوع از عطر ورساچه زیر یک میلیون تومان است که بسیار مناسب به نظر می رسد. با وجود اینکه ادکلن دریمر در سال 1990 به بازار آمده، چیزی از محبوبیت آن کم نشده است.

رایحه آغازین آن، نت تازه و سبز تنباکو (منظور از تنباکو، تنباکوی دودی و تیره نیست، منظور خود گل تنباکو است) و مریم گلی است که مخلوط آن با اسطوخودوس، حس لطافت و تمیزی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

4. ادو تویلت مردانه ژاک بوگارت Bogart Pour Homme

عطر مردانه با قیمت یک میلیون تومان - ادو تویلت مردانه ژاک بوگارت Bogart Pour Homme

قیمت این ادکلن حدود 700 تا 800 هزار تومن است که برای مردان بالغ مناسب تر به نظر می رسد تا نوجوانان. رایحه اصلی آن، رایحه سبک، مرکباتی و گلی است. به طور کلی از این عطر بوی شیرینی استشمام می شود که آن هم به دلیل ترکیب کرم وانیل، دانه تونکا، مشک و چوب است.

 

5. عطر جکس بوگارت ریویرا نایتز Riviera Nights

عطر مردانه پرفروش زیر یک میلیون - جکس بوگارت ریویرا نایتز

رایحه های انبوهی از مرکبات مانند گریپ فروت و سایر میوه های خشک، موجب شیرین شدن این عطر می شوند. مخلوط شدن این رایحه ها با ادویه هایی مانند جوز هندی و هل تعادل خوبی را برقرار می سازد. گل و تنباکو نیز در مواد اولیه این عطر یافت می شوند که با ترکیب شدن با میوه های خشک، رایحه دلنشینی را به وجود می آورند.

 

6. عطر مردانه Guess 1981 Los Angeles

عطر مردانه زیر یک میلیون - Guess 1981 Los Angeles

خط Guess به طور کلی قیمت مناسبی دارد و ادکلن های آن به نوعی ادکلن مردانه زیر 1 میلیون تومان محسوب می شوند. نت آغازین عطر Guess به دلیل وجود ترنج و آلو، شیرین و کمی ترش است.

پس از آن، رایحه های ادویه ای مانند زنجبیل و فلفل از این عطر به مشام می رسد. در ابتدا که این عطر را بو می کنید، تازه و سرد است و به مقدار زیادی بوی نعناء می دهد؛ اما با گذشت زمان خشک تر و گرم تر می شود و حالت کهربایی به خود می گیرد.

 

7. ادوپرفیوم مردانه Spice & Black Vanilla by Cremo

عطر زیر یک میلیون مردانه - Spice & Black Vanilla by Cremo

این خط، چند عطر بسیار خوب دارد که حدود 700 هزار تومان اند. یکی از ادکلن های محبوب وانیلی است؛ زیرا به یک بمب ادویه ای شباهت دارد. ادویه آن ترکیبی است از هل و دارچین که رایحه دارچین آن ضعیف تر به نظر می رسد.

وقتی این عطر خشک می شود، پایه ای وانیلی و کاملا چوبی دارد. به نظر می رسد که رایحه ضعیفی از تنباکو هم از آن به مشام می رسد. ماندگاری عطر بلک وانیلا متوسط است و حدود 5 تا 7 ساعت بر روی پوست باقی می ماند.

 

8. ادکلن دیویدوف هات واتر Davidoff Hot Water

ادکلن زیر یک میلیون دیویدوف هات واتر

درست است که ورژن Cool Water عطر دیویدوف مشهور شده است؛ اما ذکر نکاتی در باب عطر هات  واتر آن، از آنجایی که عطر مردانه زیر 1 میلیون تومان محسوب می شود، خالی از فایده نیست.

دو نتی که بیشتر از سایر نت ها از این عطر استشمام می شوند، ریحان و پاپریکا هستند. این دو نت در نوع خود منحصر به فرد اند؛ زیرا استفاده از آن ها در ادکلن های مردانه زیاد به چشم نمی خورد. در مجموع این ادکلن رایحه شیرین و گرمی دارد که پایه آن کهربا محسوب می شود.

 

9. ادوتویلت مردانه جگوار کلاسیک گلد Jaguar Classic Gold

ادکلن مردانه تا یک میلیون - ادوتویلت مردانه جگوار کلاسیک گلد

قیمت حدودی این عطر از جگوار، 700 هزار تومان است. ترکیبات اصلی آن مرکبات و سیب است که با نت های گلی و وانیلی کامل می شوند. نت آغازین آن شیرین و تند است؛ اما به مرور زمان رایحه ملایم گلی از آن به مشام می رسد. نت پایه آن نیز چوبی محسوب می شود. ماندگاری عطر کلاسیک گلد درست مشابه سایر عطر های گران قیمت و با کیفیت است.

 

10. عطر Nautica Midnight Voyage

ادکلن مردانه زیر یک میلیون - Nautica Midnight Voyage

موفقیت روز افزونی که  Voyage در این زمینه کسب کرده موجب شده است تا این کمپانی ادکلن دیگری نیز ایجاد کند. برای ساخت این عطر، کهربا، نعناء، دانه فلفل صورتی با مقداری دی ان ای Voyage مخلوط می شوند. رایحه این ادکلن که کهربایی و آمبروکسان است، مانند عطر محبوب دیور ساواژ است.

عطر Midnight تند، تازه و خنک است. رایحه کمی از مرکبات نیز ممکن است در آن باشد. ویژگی خاص این ادکلن این است که بطری های بزرگ در قیمت بسیار پایین به فروش می رسند.

 

11. ادکلن دیوید بکهام اینستینکت David Beckham Instinct

عطر مردانه تا یک میلیون - ادکلن دیوید بکهام اینستینکت David Beckham Instinct

بیشتر عطر های این خط قیمت مناسبی دارند. این خط، خط ورزشکاران و نت اصلی آن مرکبات است؛ مرکباتی مانند پرتقال و ترنج که با کمی نت آنیس ترکیب شده است. زمانی که خشک می شود، رایحه های خس خس و کهربا از آن به مشام می رسد که شاداب و تازه و گرم اند و زمانی که ادکلن پخش شود، گرم تر و خشک تر هم می شود. در مجموع عطر زیاد تندی به شمار نمی رود. رایحه های اصلی آن مرکبات، چوب و ادویه آنیسون هستند.

 

12. عطر مردانه Perry Ellis 360 Red By Perry Ellis

عطر مردانه زیر یک میلیون - عطر Perry Ellis 360 Red By Perry Ellis

با توجه به قیمتی که دارد، عطر بسیار خوبی است؛ زیرا هم کیفیت بالایی دارد و هم ماندگاری طولانی. برای پسران جوان از همه مناسب تر است و نت آغازین آن نت مرکباتی است و پس از خشک شدن، از آن رایحه های ادویه های گوناگون به خصوص دارچین استشمام می شود. 360 Red بیش از یک دهه است که از عطرهای مردانه خوش قیمت به حساب می آید؛ که در این حوزه از جمله ادکلن های پیشرو است.

مرکبات به کار رفته در آن، شامل لیمو ترش، ترنج و پرتقال و ادویه های آن جوز هندی و دارچین است. وجود این ادویه ها در این عطر مردانه زیر یک میلیون تومان (اصلی)، موجب شده است که مردانه تر به نظر برسد.

 

نتیجه گیری

همان گونه که مشاهده نمودید، این تصور، تصور اشتباهی است که برای داشتن ادکلنی که بوی خوب، کیفیت بالا و ماندگاری طولانی ای داشته باشد، حتما باید پول زیادی پرداخت کرد. همین نکته در خرید هدیه می تواند به شما کمک زیادی کند؛ زیرا اگر همانطور که گفته شد تصور کنید، ممکن است از خرید ادکلن به عنوان کادو صرف نظر کنید.

در حالی که می توانید با پرداخت هزینه ای کمتر از آنچه در ذهنتان است، ادکلن خوبی خریداری کنید. در این مقاله در ابتدا در رابطه با نت های پایه عطر های با کیفیت توضیحاتی بیان شد. سپس شرح داده شد که چه نوع ادکلن هایی تاثیر گذاری بیشتری دارند و سپس 12 مورد از ادکلن هایی که ادکلن مردانه زیر یک میلیون تومان محسوب می شوند، معرفی شد.